Życie monastyczne na Pustyni Judzkiej w okresie bizantyńskim

Yizhar Hirschfeld
Życie monastyczne na Pustyni Judzkiej w okresie bizantyńskim
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Monografia "Życie monastyczne na Pustyni Judzkiej w okresie bizantyńskim", autorstwa Yizhara Hirschfelda (1950-2006), wybitnego izraelskiego archeologa (kierownik wykopalisk m. in. w Ramat Hanadiv, Ein Gedi, Tiberias, Khirbet ed-Deir), profesora archeologii grecko-rzymskiej i bizantyjskiej na Hebrew University of Jerusalem przedstawia polskiemu czytelnikowi rozwój chrześcijańskiego monastycyzmu na terenie Pustyni Judzkiej w okresie bizantyjskim (IV-VII wiek).
Po rzetelnym wprowadzeniu czytelnika w stan badań nad monastycyzmem chrześcijańskim na Pustyni Judzkiej (wiadomości wstępne, studia nad źródłami, warunki topograficzne, tło historyczne), autor zaznajamia czytelnika z problematyką rodzajów klasztorów na Pustyni Judzkiej, ukazuje wielce praktyczną kwestię: jak budowano klasztory na pustyni, następnie opisuje codzienne życie mnichów i narodziny wspólnoty monastycznej, dotyka zagadnień mniszych finansów oraz zagadnienie architektury sakralnej i świeckich elementów w budownictwie klasztornym. Przedstawia też postaci pustelników judzkich i ich życie. Omawia tematykę miejsc świętych na Pustyni Judzkiej.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-7354-350-8, 9788373543508
Wydawnictwo: Benedyktynów - Tyniec

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Życie monastyczne na Pustyni Judzkiej w okresie bizantyńskim aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Życie monastyczne na Pustyni Judzkiej w okresie bizantyńskim. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl