Księżniczka z lodu Camilla Läckberg

Okładka Księżniczka z lodu
autor:
Camilla Läckberg
wydawnictwo:
CZARNA OWCA
data wydania:
2010
ISBN:
9788375541052

Opis

W niewielkiej miejscowości na zachodnim wybrzeżu Szwecji, wśród małej, zamkniętej społeczności, gdzie wszyscy się znają i wszystko o sobie wiedzą - w jednym z domów odkryto zwłoki młodej kobiety. Początkowo wszystko wskazuje na samobójstwo, okazuje się jednak, że Alex została zamordowana. Prywatne śledztwo rozpoczyna Erica Falck - pisarka i przyjaciółka Alex z dzieciństwa. "Księżniczka z lodu" to doskonałe studium psychologii zbrodni. Jednak książka nie ogranicza się jedynie do intrygi kryminalne..j. Jest to także powieść obyczajowa z ciekawie nakreślonymi postaciami i interesującym obrazem szwedzkiej prowincji. To mocna strona powieści, która oprócz Szwecji odniosła wielki sukces także we Francji, gdzie trwają przygotowania do produkcji filmu.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  » Kryminał. Literatura detektywistyczna
  Beletrystyka » Społeczno-obyczajowa
  Tematyka » Kryminał
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  „Trzeba żyć dalej, przestać żałować tego, co mogło być i skupić się na tym, co się ma.” Książki Camilli Läckberg były na mojej liście 'must read' od bardzo dawna i naprawdę nie wiem dlaczego tak długo zwlekałam z ich przeczytaniem, a właściwie pierwszej z nich, "Księżniczki z lodu". Skandy... więcej »
  Po przeczytaniu trylogii „Millennium” stałam się wielką fanką skandynawskich kryminałów, więc z chęcią sięgnęłam po „Księżniczkę z lodu” Camilli Läckberg. Niestety moje oddanie musi przejść na samego Larssona, autora „Millennium”, gdyż książka Läckberg stanowczo odbiega od ideału. Bohaterka ... więcej »
  Gdy w spokojnym miasteczku Fjällbacka na zachodnim wybrzeżu Szwecji zostaje znaleziona martwa Aleksandra Wijkner, wszystko wskazuje na to, że popełniła samobójstwo. Matka kobiety ma jednak wątpliwości i prosi przyjaciółkę córki z dzieciństwa, pisarkę Erikę Falck, żeby przyjrzała się tej tragedi... więcej »
  Dodali do kolekcji
  anabako
  Bierkow
  magbeth
  kinia1245
  SlumberGirl
  wildhoney
  lauder
  sandra_katarzyna
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!