Księżniczka z lodu Camilla Läckberg

Okładka Księżniczka z lodu
autor:
Camilla Läckberg
data wydania:
2011
ISBN:
9788375541793

Opis

Gdy w spokojnym miasteczku Fjällbacka na zachodnim wybrzeżu Szwecji zostaje znaleziona martwa Alexandra Wijkner, wszystko wskazuje na to, że popełniła samobójstwo. Matka kobiety ma jednak wątpliwości i prosi przyjaciółkę córki z dzieciństwa, pisarkę Erikę Falck żeby przyjrzała się tej tragedii.

Słowa kluczowe

Z czym, a może, z kim kojarzy Wam się Szwecja? Mnie osobiście z „Dziećmi z Bullerbyn”, „Braćmi Lwie Serce”, ”Madiką z Czerwcowego Wzgórza” Astrid Lindgren oraz „Sagą o Ludziach Lodu” Sandemo, a przede wszystkim z niesamowitymi obchodami świąt pogańskich takich jak Wieczór Walpurgii czy święto tr... więcej »
Fjallbacka to spokojne, niewielkie nadmorskie miasteczko. Latem kuszeni pięknymi widokami do miasteczka tłumnie przybywają turyści. Wszędzie słychać ich śmiech, na promenadach i plażach widać tłumy szczęśliwych osób. Zimą zaś życie mieszkańców płynie wolno jak kra na spękanym lodem morzu. Dni mij... więcej »
Jean Edith "Camilla" Läckberg Eriksson (ur. 30 sierpnia 1974 w Fjällbace) to szwedzka autorka powieści kryminalnych, z wykształcenia ekonomistka. Jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Göteborgu. Ma dwoje dzieci: Willego i Meję. W 2010 wyszła za mąż za Martina Melina, funkcjonariusza policji i ... więcej »
Na jakąkolwiek książkę Camilli Läckberg miałam ochotę od dawna, jako miłośniczka skandynawskich kryminałów nie mogłam się doczekać, kiedy wpadnie w moje ręce jedna z jej powieści. Szczęśliwym trafem znalazłam w bibliotece „Księżniczkę z lodu”, pierwszą część sagi kryminalnej, która odniosła popul... więcej »
Kiedy Eilert Berg, jak co piątek szedł, by przygotować dom Aleksandry Wijkner na jej przyjazd, myślał o bardzo przyjemnych rzeczach – już niedługo miał odłożyć wystarczającą ilość pieniędzy by móc wreszcie uciec od gderliwej żony i spędzić ostatnie lata życia w ciepłej Hiszpanii lub Grecji. Piąt... więcej »
Księżniczka z lodu
Recenzent: Antyska
Do czytania kryminałów nigdy chętna nie byłam. Unikałam ich chyba jeszcze częściej, niż fantastykę. Byłam przekonana, że to gatunek nie dla mnie. Jednak jak to bywa w blogosferze, zachęcające recenzje potrafią zmienić człowieka, jego nastawienie, gust. Tak się stało i tym razem. Szwedzkie krymina... więcej »
Swoją przygodę z pisarzami kryminałów skandynawskich zaczęłam od Asy Larsson, potem był Jo Nesbo, jednak cały czas byłam ciekawa twórczości Camilli Lackberg, która była odbierana raczej pozytywnie. Z niecierpliwością czekałam więc, kiedy w moje łapki trafi ,,Księżniczka z lodu”, jednak z przeczyt... więcej »
Pewnego dnia w środku zimy, sąsiad Alex odnajduje ją martwą w wannie. Pocięte żyły, krew na posadzce oraz żyletka tuż obok zwłok, świadczą o tym, iż kobieta popełniła samobójstwo. Są jednak osoby, które nie chcą w to wierzyć. Rodzice Alexandry oraz przyjaciółka z pracy, wierzą, iż dziewczyna nie ... więcej »
Pierwsza książka Pani Camilli jaką przeczytałam - była powieść: “Zamieć śnieżna i woń migdałów”. Niestety pozycja ta nie przypadła mi do gustu – a już zupełnie nie rozumiałam porównań Camilli Läckberg do Stiega Larssona. Nawet na którymś z blogów wdałam się na ten temat w dyskusję i w obronie Pan... więcej »
To wielki dzień dla pewnego starszego mężczyzny. Niezadowolony z życia, a szczególnie z tego, że musi je konsumować ze swoją małżonką – mało atrakcyjną charakterem – właśnie dostał swoją szansę od losu. Ma własną pracę, ogrzewa dom pod nieobecność weekendowej mieszkanki małej miejscowości w Szwec... więcej »
Celowe unikanie wulgarnego słownictwa w większości powieści pisanych przez kobiety jest według mnie rzeczą zdecydowanie bezsensowną, zwłaszcza wtedy, gdy mówimy o książkach kryminalnych czy thrillerach. W tym momencie cieszę się, że w tym wypadku jest zupełnie inaczej, gdyż Camilla Läckberg jest ... więcej »
Dodali do kolekcji
olciasok
WhiteBunny
kultur-alnie
Buzia89
kwiatsniegu
iza.aniszewska
Stayrude
mpaquerette
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!