Księżniczka z lodu Camilla Läckberg

Okładka Księżniczka z lodu
autor:
Camilla Läckberg
wydawnictwo:
Czarna Owca
data wydania:
2011
ISBN:
9788375543773

Opis

 
Gdy w spokojnym miasteczku Fjällbaka na zachodnim wybrzeżu Szwecji zostaje znaleziona martwa Alexandra Wijkner, wszystko wskazuje na to, że popełniła samobójstwo. Matka kobiety ma jednak wątpliwości i prosi przyjaciółkę córki z dzieciństwa, pisarkę Erikę Falck żeby przyjrzała się tej tragedii.
Erika, która powróciła w rodzinne strony by poukładać własne sprawy, wspólnie z Patrikiem Hedströmem, kolegą z młodzieńczych lat, a obecnie policjantem, próbują rozwikłać sprawę.
Wkrótce ..zaczynają podejrzewać, że śmierć Alex ma związek z mroczną tajemnicą z przeszłości.
 
Księżniczka z lodu – i kolejne części sagi, stały się olbrzymim sukcesem czytelniczym w całej Europie. Książki te nie ograniczają się jedynie do intrygi kryminalnej, ale są to także doskonałe powieści obyczajowe ze znakomicie oddanym klimatem współczesnej szwedzkiej prowincji, interesująco nakreślonymi, wiarygodnymi bohaterami oraz konsekwentnie prowadzonym wątkiem historii rodzinnej.
Cykl zapoczątkowany przez Księżniczkę sprzedał się już w łącznym nakładzie prawie trzech milionów egzemplarzy w tłumaczeniach m.in. na niemiecki, francuski, angielski i hiszpański.
We Francji m.in. powstaje film na podstawie pierwszych części sagi.
To najlepsza po trylogii Millennium Stiega Larssona powieść kryminalna!
 
 
Camilla Läckberg - jedna z najciekawszych szwedzkich pisarek, uznawana jest za nową królową skandynawskiego kryminału i stawiana jest obok Karin Fossum i Lizy Marklund.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Ta książka nie ma jeszcze recenzji.
Dodali do kolekcji
Lucertola
Książka w kolekcjachKolekcje
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!