Kwiat kalafiora Małgorzata Musierowicz

Okładka Kwiat kalafiora
autor:
Małgorzata Musierowicz
wydawnictwo:
Literat
data wydania:
2011
ISBN:
9788377740064

Opis

- Szczegółowe i obszerne streszczenie, dokładna analiza.- Charakterystyka postaci.- Przynależność gatunkowa ? współczesna powieść obyczajowa.- Problematyka utworu ? miłość w rodzinie, o miłości nastolatków, o dorastaniu i obowiązkach, wątek trudnej sąsiadki, wątek Dyskusyjnej Grupy ESD.- Charakterystyczne motywy: motyw rodziny, choroby, młodzieńczej miłości, sąsiada i przyjaźni.- Istotne cytaty, testy sprawdzające oraz słowniczek, wyjaśniający trudne pojęcia.- Pomoc w przygotowaniu do lekcji, tes..tów sprawdzających i prac klasowych.- Konsultacja merytoryczna z nauczycielami języka polskiego z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Lektura
  Podręczniki dla szkół podstawowych » Podręczniki. Ćwiczenia i zadania » Opracowania lektur - szkoła podstawowa
  Literaturoznawstwo » Nauki społeczne, humanistyczne, ekonomiczne » Historia literatury polskiej
  "Kwiat kalafiora" opowiada o losach licznej rodziny Borejków, umiejscowionej w Poznaniu. Kiedy mama czterech córek, zostaje przewieziona do szpitala z powodu choroby żołądka, dom staje na barkach najstarszej z sióstr, Gabusi. Wywrócone do góry nogami życie dziewczyny, staje się koszmarem. Opieka ... więcej »
  Tytuł: Kwiat kalafiora Autor: Małgorzata Musierowicz Tytuł oryginalny: Kwiat kalafiora Data wydania polskiego: 1981 Ilość stron: 178 Część: 3 (seria "Jeżycjada") Wydawnictwo: Akapit Press Ocena: 6/6 Moja recenzja: Nastała jesień. Nie wiem dlaczego, ale w tym roku było tak: lato -... więcej »
  Książkę przeczytałem, ponieważ była moją lekturą na olimpiadę z języka polskiego. Wystarczyło, że zobaczyłem okładkę, a chęć do przeczytania przyszła od razu. Małgorzata Musierowicz jest autorką znanego ( na razie) 19- to częściowego cyklu ,, Jeżycjada ''. Artystka urodziła się w 1945r. czyli... więcej »
  Dodali do kolekcji
  Selia
  gosiaw
  Nocena
  floks
  Lilia
  Inqba
  pawelx321
  czytelnik
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!