Kwiat pustyni

Okładka Kwiat pustyni
autorzy:
wydawnictwo:
Świat Książki
data wydania:
2010
ISBN:
9788324714834

Opis

Waris urodziła się w Somalii, w plemieniu nomadów. Wychowywała się pośród kóz, bydła i wielbłądów, w otoczeniu dzikiej przyrody. W wieku pięciu lat przeżyła obrzezanie - rytuał, który doprowadził do śmierci jej siostrę i dwie kuzynki, w wieku sześciu - została zgwałcona. Jako trzynastolatka miała być wydana za mąż za starca, ale - zdesperowana - uciekła z domu. Jej wielka wędrówka przez pustynię do Mogadiszu, a następnie Londynu, skończyła się w Nowym Yorku. W wieku 18 lat rozpoczęła karierę mode..lki, występując obok Naomi Campbell i Claudii Schiffer. Od wieli lat walczy przeciwko okaleczaniu kobiet, za co została wyróżniona tytułem ambasadora Narodów Zjednoczonych. Swą historię, o której długo z nikim nie mogła rozmawiać, opowiada w autobiografii Kwiat pustyni.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Autorka książki ,,Kwiat pustyni”, nowojorska topmodelka, w Polsce! Autorka ,,Kwiatu pustyni”, Waris Dirie, odwiedziła Polskę. W ramach wizyty promowała film, który powstał w oparciu o jej autobiograficzną książkę. Powieść sprzedała się na całym świecie w rekordowym nakładzie 11. milionów ... więcej »
Kwiat pustyni
Recenzent: saruska
Za książkę Waris Dirie "Kwiat pustyni" wzięłam się w tym tygodniu. Niestety, z powodów szkolnych i różnych problemów, musiałam ją czytać w niezmiernie irytujących mnie odstępach. Tą powieść kupiłam podczas jednej z wypraw do niewielkiej księgarni w moim mieście, ponieważ widziałam wcześniej film,... więcej »
Kwiat pustyni
Recenzent: Mani
O istnieniu tej książki dowiedziałam się dużo wcześniej, niż zaczęło być o niej głośno za sprawą filmu. Poleciła mi ją koleżanka z klasy. Myślę jednak, że gdyby nie film, prędko nie przeczytałabym o losach modelki Waris Dirie, która od tej pory stała się dla mnie kimś ważnym, mianowicie kobietą... więcej »
Jeśli w głębi serca wierzysz w bajki o Kopciuszku, jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś o życiu i rytuałach, o których nikt nie mówi, które do tej pory są tematem tabu , a przede wszystkim poznać kulturę innego świata i kobietę, która złamała niepisane zasady, przeczytaj fascynującą opowieść o dzi... więcej »
Bardzo fajna książka więcej »
Afryka, otoczenie pełne dzikich zwierząt, piasku ogrzewającego się w pomarańczowym blasku słońca i niesamowitej kultury jej czarnoskórych mieszkańców, która choć wyznawana od pokoleń, ma ciemne zakamarki. Kilka z nich uwidczania historia Waris Dirie, kobiety, która jako dziewczynka uciekła z s... więcej »
"Kwiat pustyni" pożyczyłam od jednej z moich współlokatorek. Na moją "decyzję" czekała długo - będzie ze dwa lata. Namawiała mnie, potem zrezygnowana odpuszczała, a po jakimś czasie ponawiała atak. Broniłam się na wszystkie znane mi sposoby - zawsze miałam dużo nauki, jakiś niecierpiący zwłoki te... więcej »
Tego się nie spodziewałam. Książka wstrząsnęła mną i pozwoliła mi otworzyć oczy na ból zadawany afrykańskim kobietom związany z rytuałem obrzezania. Poznałam życie w Somalii z innej strony, poznałam niezwykłą Waris, która stała się dla mnie wzorem poprzez swoją zaciętość, odwagę i siłę. Lekturę i... więcej »
Piękny kwiat pustynnego piekła
Recenzent: Kawoszka87
To autobiograficzna powieść autorstwa modelki Waris Dirie. Lubię czytać autobiografie, bo to specyficzny gatunek literacki. Człowiek pisze o sobie, swoim życiu, prawdziwym, nie wymyślonym. „Kwiat pustyni” podnosi bardzo ważny problem dzisiejszego świata jakim jest zjawisko obrzezania kobiet. Diri... więcej »
Dodali do kolekcji
Selia
ibzik
CzarnaWdowa
BP
cynamonowa
sandra_katarzyna
konwallia
syls
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!