Kwiaty na poddaszu V. C. Andrews

Okładka Kwiaty na poddaszu
autor:
V. C. Andrews
wydawnictwo:
Świat Książki
data wydania:
2012-02
ISBN:
9788377996546

Opis

"Długo oczekiwane wznowienie wielkiego bestsellera! Najbardziej poszukiwana książka ostatnich lat. Wciągająca opowieść o rodzinnych tajemnicach i zakazanej miłości. Szczęśliwą z pozoru rodzinę Dollangangerów spotyka tragedia - w wypadku samochodowym ginie ojciec. Matka z czwórką dzieci zostaje bez środków do życia i wraca do swego rodzinnego domu. Niezwykle bogaci rodzice mieszkający w ogromnej posiadłości, wyrzekli się córki z powodu jej małżeństwa z bliskim krewnym, a narodzone z tego związku d..zieci uważają za przeklęte. W tajemnicy przed dziadkiem rodzeństwo zostaje umieszczone na poddaszu, którego nigdy nie opuszcza. Dzieci żyją w ciągłym strachu, a odkrycie, jakiego dokonuje najstarszy brat, stawia rodzeństwo w obliczu nieuniknionej katastrofy.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Są takie tajemnice, które na zawsze powinny pozostać w ukryciu. Są i miejsca pamiętające przeraźliwe wydarzenia. Są także czyny gorsze od innych... A gdyby tak to wszystko zamknąć w jednej przestrzeni zwanej książką? Dawkować powoli, strona po stronie, pokazać jakie to rodzinne sekrety maskuje si... więcej »
Kiedy otrzymałam niespodziewanie ze Świata Książki „Kwiaty na poddaszu” – bardzo się ucieszyłam. Czytałam tę książkę całe lata temu, więc z chęcią do niej wróciłam. Pamiętam, że przez wiele lat nikt nie drukował wznowienia tej powieści – w internecie kosztowała kosmiczne kwoty, a w bibliotece cze... więcej »
Cleo Virginia Andrews to amerykańska pisarka, która w świecie literatury znana jest jako VC Andrews. W ciągu swojej kilkunastoletniej kariery autorka skupiała się na powieściach typu gotyckiego horroru i sagi rodzinnej, obracającej się wokół rodowych tajemnic i zakazanej miłości. "Kwiaty nad p... więcej »
„Cierpliwość. Pomalowałam ją na szaro i powiesiłam w śród czarnych chmur. Nadzieję pomalowałam na żółto, jak słońce, które mogliśmy oglądać przez kilka krótkich porannych godzin...”* Pieniądze to rzecz, która ułatwia życie, są po to by nie głodować, by było gdzie i jakoś żyć. Nie oszukujmy s... więcej »
Czy zastanawialiście się kiedyś jakby to było być zamkniętym przez dłuższy czas w jednym pomieszczeniu? Każdy z nas przyzwyczajony jest do przestrzeni, możliwości wyjścia w każdej chwili na dwór by zaczerpnąć powietrza, by spotkać innych ludzi. Nikt z nas tego nie docenia, ponieważ mamy to na co ... więcej »
„Kwiaty na poddaszu” Virginii C. Andrews to pierwsza część pięciotomowej sagi rodzinnej. Pierwszy raz czytałam tę książkę bardzo dawno temu. Pamiętam, że mną wstrząsnęła. Sięgnęłam po nią kolejny raz zachęcona nowym wydaniem. Mimo, iż wiedziałam czego mogę się po niej spodziewać t... więcej »
Zmiany to nieodłączna część naszego, ludzkiego życia. Są one skutkiem wpływu otoczenia, społeczeństwa, wszelakich wydarzeń czy po prostu dorastania. Pogoń za bogactwem to kolejny z czynników kształtujących naszą osobowość i zachowanie. Człowiek w tej uporczywej gonitwie jest w stanie przejść niew... więcej »
Virginia C. Andrews to amerykańska autorka znana w Polsce dzięki serii o rodzinie Dollanganger. W swoich powieściach łączyła elementy gotyckiego horroru oraz sagi rodzinnej obracając się wokół tematyki tajemnic i zakazanych miłości. Urodziła się w Portsmouth, w stanie Virginia. Zmarła mając 63 la... więcej »
Prawdziwe, czyste, niczym niezakłócone szczęście nie trwa wiecznie. Przekonuje się o tym rodzina Dollangangerów, kiedy ukochany mąż i ojciec ginie w wypadku samochodowym. Corrine, matka czwórki dzieci nigdy nie pracowała. Została wychowana w bogatym domu, gdzie nauczono ją tylko, jak być pobożną ... więcej »
Książka autorstwa Virgini C. Andrews pod tytułem "Kwiaty na poddaszu" bije rekordy popularności w świecie czytelniczym. Skuszona licznymi pochwałami i wielbiącymi kunszt pisarki opiniami i ja sięgnęłam po te książkę. Czy się również zachwyciłam? Temat na fabułę jest niezwykle delikatnym i por... więcej »
Dziś dla odmiany postanowiłam napisać recenzję do audiobooka, którego miałam okazje w całości przesłuchać na internetowym radiu nakanapie.pl. Pierwsze słowo jakie cisnęło mi się na usta po wysłuchaniu całego audiobooka to: "Wstrząsające". Myślę, że to jedno słowo jak najbardziej do książki pasuje... więcej »
Jest to jedna z tych książek które pamiętamy przez całe życie. Ponad to „Kwiaty na poddaszu” to dla mnie najlepsza część z całej pięciotomowej sagi o rodzinie Dollangangerów. Czytałam tę książkę jakieś 10 lat temu ale nawet dzisiaj bardzo dokładnie oczami wyobraźni widzę rozległe poddasze i czwór... więcej »
kwiaty...
Recenzent: summer21
Jakie wywarła na mnie wrażenie?Sam wątek uwięzienia dzieci na poddaszu wzbudza zainteresowanie.Na początku i ja mogłam zrozumieć matkę, że tak czyni z uwagi na stosunek jej ojca do dzieci.Ale potem? Po przeczytaniu książki mogę stwierdzić, że matka zawsze była taka sama.Tylko dzięki mężowi dawała... więcej »
Przypadki chodzą po ludziach. I właśnie zupełnie przypadkiem trafiła do mnie książka „Kwiaty na poddaszu” amerykańskiej pisarki Virginii C. Andrews, którą do pracy przyniosła koleżanka, bo pomyślała, że ta pozycja przypadnie mi do gustu. Powieść, będąca pierwszą częścią sagi, była już wcześniej w... więcej »
Chris i Cathy oraz bliźniaki- Corry i Carrie mają cudowne życie i kochających rodziców. Ich straszna historia zaczyna się, gdy tata nie wraca do domu, zginął w wypadku samochodowym. Muszą przeprowadzić się do domu rodziców swojej matki, która dawno została wydziedziczona. Tam zostają zamknięte na... więcej »
Wyobraź sobie, że ktoś niesłusznie oskarża cię o jakieś poważne przestępstwo i trafiasz do więzienia o zaostrzonym rygorze na trzy i pół roku. Nic nie zrobiłeś, a mimo to jesteś odseparowany od świata - nie wychodzisz na świeże powietrze, nie spotykasz się z ludźmi. Wegetujesz. Jak wielkie odszko... więcej »
Kwiaty na poddaszu Virginii Cleo Andrews to książka, której recenzje do dłuższego czasu spotykam na różnych blogach nie tylko o tematyce książkowej. Opisywana jako kontrowersyjna i wstrząsająca od razu wzbudziła moje zainteresowanie. Gdy więc na allegro znalazłam ją w przystępnej cenie wraz z dwo... więcej »
Niedawno czytałam książkę Groza, która pozostawiła mnie w przekonaniu, że matka jest w stanie zrobić wszystko dla ocalenia swojego dziecka, nawet jeżeli wiązałoby się to z publicznym rozebraniem się i skoczeniem z mostu. Kwiaty na poddaszu natomiast przedstawiły odwrotny obraz rodziny i matczynej... więcej »
Rodzina Dollangangerów wiedzie z pozoru radosne i beztroskie życie do czasu, kiedy spada na nią ogromna tragedia. W wypadku samochodowym ginie ojciec rodziny i jej jedyny żywiciel. Matka czwórki dzieci pozostaje bez środków do życia. Okazuje się osobą słabą i całkowicie nieporadną życiowo. W akci... więcej »
Cathy, posiada wspaniałe życie. Ma brata Chrisa oraz rodziców. Po paru latach okazuję się że rodzinka powiększy się aż o dwie osoby czyli siostrzyczkę Carrie i braciszka Cory'ego . Podczas imprezy urodzinowej wszyscy dowiadują się że ich ojciec zginął w wypadku samochodowym. Matka dzieci, Corrin... więcej »
Szczęśliwe życie czwórki rodzeństwa Dallangangerów - Chrisa, Cathy oraz bliźniąt - Carrie i Cory’ego zostaje przerwane w momencie tragicznej śmierci ich ojca. Osierocone dzieci i ich matka- Corrine zostają praktycznie bez środków do życia. W zaistniałej sytuacji kobieta postanawia wyznać dzieciom... więcej »
Virginia C. Andrews to nieżyjąca już od wielu lat autorka serii o rodzeństwie Dollangangerów. Po latach cykl ten narodził się na nowo i odniósł ogromny sukces. Po wielu rekomendacjach pierwszej części i miłych słowach na jej temat większości moich znajomych oraz blogerów postanowiłam ją przeczyta... więcej »
Pamiętam moment wielkiego "boom" - wszyscy czytają "Kwiaty na poddaszu"! Na blogach roiło się od recenzji i po prostu nie sposób było nie zwrócić uwagi na ten tytuł, ale Chomik powiedział sobie "eee, może innym razem". I uwaga, w końcu nadszedł ten "inny raz", bo okazało się, że książka doskonale... więcej »
Wciągająca opowieść o rodzinnych tajemnicach i zakazanej miłości. Szczęśliwą z pozoru rodzinę Dollangangerów spotyka tragedia - w wypadku samochodowym ginie ojciec. Matka z czwórką dzieci zostaje bez środków do życia i wraca do swego rodzinnego domu. Niezwykle bogaci rodzice mieszkający w ogromn... więcej »
Dodali do kolekcji
agnieszkap
goonya
markietanka
FreeSoul
lalecznik
kasandra
versatile
gudrun
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!