Las Zębów i Rąk Carrie Ryan

Okładka Las Zębów i Rąk
autor:
Carrie Ryan
wydawnictwo:
Papierowy księżyc
data wydania:
2011
ISBN:
9788361386056

Opis

,,Inteligentna, mroczna i czarująca. Las Zębów i Rąk łączy w sobie horror i piękno."Cassandra Clare, autorka cyklu Dary AniołaLas Zębów i Rąk to jeden z największych bestsellerów gatunku literatury Young Adult ostatnich lat, porównywany popularnością do cyklu Zmierzch Stephenie Meyer, Dary Anioła Cassandry Clare czy Igrzyska Śmierci Suzanne Collins. Las Zębów i Rąk przedstawia bardzo mroczną, a jednocześnie niezwykle wciągającą wizję świata po zagładzie, w którym młoda dziewczyna musi dokonać tru..dnych wyborów między tym w co wierzy, a tym w co każą jej wierzyć, między światem swoich marzeń, który zna tylko z opowieści matki, a krwawym ale znanym światem, który ją otacza. Musi też wybrać między tym, który ofiarowuje jej swoją miłość, a tym, któremu ona chce ją ofiarować.W świecie, w którym nie ma nadziei, każdy wybór musi zostać okupiony dużą ofiarą. Tylko czy droga do spełnienia własnych marzeń okaże się warta poniesionych ofiar...?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Apokaliptyczne wizje zagłady świata w dziwny sposób mnie przygnębiają. Czy to w filmach, czy w książkach. Zawsze pozostaje wrażenie, że to może się kiedyś wydarzyć, wystarczy jeden groźny wirus... „Las zębów i rąk” to zarazem pierwsza książka z serii o apokaliptycznej wizji świata i debiut autork... więcej »
„Las zębów i rąk” to książka niesamowita. Trzymająca w napięciu, niebezpieczna, zapierająca dech w piersiach. Każda strona zaskakuje i przynosi śmiertelne dawki silnych emocji. Pytanie każdego brzmi: czy książka dorówna genialnym „Igrzyskom śmierci”. Nie mam wątpliwości – „Las zębów i rąk” po... więcej »
Na wstępie gromkim głosem zakrzyknę - to nie jest kolejny paranormal! Otóż znowu jestem mile zaskoczona. Godząc się na recenzowanie książki, myślałam, że to będzie romans z udziałem sił nadprzyrodzonych (uwaga, gdyby ktoś jeszcze do tej pory się nie zorientował - ja takie nawet lubię). A otóż... więcej »
Carrie Ryan jest z wykształcenia prawnikiem, ale po wielkim sukcesie swojej debiutanckiej powieści postanowiła skoncentrować się na pisarstwie. Jej książki notowane są na najbardziej prestiżowej liście bestsellerów, a także przetłumaczone zostały na kilkanaście języków. "Las zębów i rąk" opowi... więcej »
Carrie Ryan jest amerykańską autorką bestsellerów. Jej debiutancka powieść „Las Zębów i Rąk” została uznana za jedną z najlepszych książek roku w kategorii powieści dla młodzieży. Carrie jest z wykształcenia prawnikiem, ale po wielkim sukcesie „Lasu Zębów i Rąk” postanowiła się skoncentrować na p... więcej »
„Las Zębów i Rąk” to historia pewnej wioski w Lesie. Wioski otoczonej kilometrami siatki, odgrodzonej w ten sposób od niebezpieczeństwa, jakim są Nieuświęceni – przerażające stworzenia, które za cel mają tylko jedno: dopaść ofiarę i pożreć ją. Jak by nie patrzeć - żywe trupy. Kilka pokoleń praco... więcej »
„Las Zębów i Rąk” to debiutancka powieść Carrie Ryan wydana przez Papierowy Księżyc. Książka robi wrażenie na czytelniku od pierwszego momentu – czyli od chwili, kiedy bierze się ją do ręki. Niebanalna, ładnie wykonana okładka wyróżnia książkę spośród wielu innych i sprawia, że czytelnik czuje si... więcej »
Możliwości przeczytania debiutu pisarskiego Carrie Ryan doczekać się nie mogłam. Oczekiwałam po nim tego, że będzie lepszy od ,,Igrzysk Śmierci”. A jednak. ,,Igrzyska Śmierci” są nie do przebicia. ,,Las Zębów i Rąk” spowodował, że czułam niedosyt, autorka miała nieograniczone pole do popisu. Ksią... więcej »
Na temat książki „Las zębów i rąk” autorstwa Carrie Ryan spotkałam się do tej pory z samymi pozytywnymi opiniami. Bardzo zachęcona tak licznymi, pochlebnymi recenzjami nie mogłam się doczekać kiedy wreszcie będę miała okazję przeczytać tę pozycję i na własnej skórze przekonać się co do jej warto... więcej »
Ludzie bardzo często przywiązują się do miast, miejscowości w których mieszkali w dzieciństwie, urodzili się tam. Jest to ich mała lokalna ojczyzna, darzą ją ogromnym sentymentem i miłością. Lubimy tam przebywać, ponieważ to tam przeżywaliśmy pierwsze sukcesy i gorycz porażek. Taki Nasz mały świa... więcej »
Mary od dziecka żyje w wiosce odciętej od reszty świata metalową siatką, która odgradza jej mieszkańców od Lasu Zębów i Rąk. To właśnie tam, grozę budzą Nieuświeceni - niegdyś ludzie, którzy w wyniku tajemniczej epidemii zamienili się w chodzące trupy pragnące jedynie ludzkiego mięsa. Nad bezpiec... więcej »
Czy potraficie wyobrazić sobie życie w miejscu otoczonym siatką, która jako jedyna chroni przed zagrażającym niebezpieczeństwem, czającym się na zewnątrz? Życie w świecie, który pogrążył się w chaosie; gdzie tajemniczy wirus zamienia większość ludzi w przerażające zombie, a część pozostałych przy... więcej »
Głośne jęki, brudne, połamane palce wczepiające się w metalową siatkę, przenikliwy dźwięk syreny. To oni, Nieuświęceni. Przyszli, kierowani głodem, który jest całym ich życiem. Szarpią ogrodzenie, są nieustępliwi. Biegniesz, nie oglądasz się za siebie. Twoim celem są platformy, tylko dzięki nim m... więcej »
„(…) Miłość potrafi być okrutna i zła. Może stać się mrokiem i powodować najdotkliwszy ból. Spójrz co uczyniła Twoim rodzicom. (…) Nie rozumiesz, że życie w tej wiosce nie polega na miłości, lecz na poświęceniu?”* Siatka, dookoła tylko siatka… Zamyka, ale i chroni. Przed czym zapytacie? Prze... więcej »
Nastał czas Powrotu. Umarli na nowo budzą się do życia, ale jest to życie skierowane wyłącznie na jedną potrzebę – zaspokojenia głodu... Jest bliżej nieokreślona przyszłość. Pośrodku Lasu Zębów i Rąk mieści się mała wioska w której mieszka Mary, wieczna marzycielka. Potrafi godzinami przesiady... więcej »
'Las Zębów i Rąk'' jest debiutancką powieścią Carrie Ryan, amerykańskiej autorki która jest z wykształcenia prawnikiem, ale po wielkim sukcesie tej książki postanowiła skoncentrować się na pisarstwie. Książki Ryan są tłumaczone na kilkanaście języków i notowane na najbardziej prestiżowej liście ... więcej »
„Las zębów i rąk” – czy w ostatnim czasie znalazłaby się osoba, która by tego tytułu gdzieś nie zauważyła? Castingi do roli dziewczyny z okładki, kampania promocyjna, konkursy i masa pochlebnych recenzji. W końcu i ja nie mogłam przejść obojętnie koło tego smakołyku. Kiedy więc dostałam egzemplar... więcej »
Carrie Ryan jest amerykańską pisarką, której książki notowane są na najbardziej prestiżowej liście bestsellerów New York Timesa. Jej debiutancka powieść Las Zębów i Rąk została uznana za jedną z najlepszych książek roku w kategorii powieści dla młodzieży. Jest ona autorką trzech powieści, które s... więcej »
Carrie Ryan to amerykańska autorka, której twórczość zyskała uznanie zarówno w oczach czytelników jak i krytyków literackich. Jej książki notowane są na najbardziej prestiżowej liście bestsellerów New York Timesa, a debiutancka powieść została uznana za najlepszą książkę roku w kategorii literatu... więcej »
Potwory rodem z Resident Evil i miłość jak z Igrzysk śmierci. Czujecie się… zachęceni? Wejdź głębiej. Nie spotka Cię tutaj nic złego. Zieleń jednocząca się pośród roślin. Posłanie z kruchych gałązek, łamiących się cichutko, gdy na nich staniesz. Pohukiwanie sowy. Udzielający się spokój. Możliw... więcej »
Mary nie wie co to telewizja. Mary nie wie co to internet. Mary nie ma czasu na książki ani zabawy. Mary wie za to co oznacza nieustanny strach. Świat opanowała choroba, która zmienia zmarłych w chodzące trupy zdominowane pragnieniem świeżego ludzkiego mięsa. Aby przeżyć ludzkość zmuszona b... więcej »
Na tę książkę chrapkę miałam długi czas. Przeczytałam ją bardzo szybko, niestety nie zawładnęła moim sercem. Możliwe że miałam zbyt duże wymagania. Momentami gubiłam się i denerwowali mnie bohaterowie. Mary całe życie spędziła w osadzie otoczonej siatką. Zwykła siatka mająca chronić osadni... więcej »
Mary żyje w wiosce okrążonej siatką. Całe jej życie kontrolują Strażnicy i Siostrzeństwo, a na każdym kroku słyszy jęki Nieuświęconych. Od urodzenia wpajano jej, że są jedynymi ludźmi, którzy pozostali na świecie po Powrocie, że Las Zębów i Rąk nigdy się nie kończy i, że nie liczy się nic innego ... więcej »
"Moja matka zwykła opowiadać mi o oceanie. Mówiła, że istnieje miejsce, gdzie jak wzrokiem sięgnąć, nie było nic poza wodą, znajdującą się zawsze w ruchu, która pędziła ku tobie, by zaraz zawrócić. Raz pokazała mi fotografię małej dziewczynki stojącej w oceanie i powiedziała, że to moja praprapra... więcej »
„Oddychamy sobą nawzajem, pragniemy więcej powietrza, którym jest druga osoba.” Patrząc na zapowiedź książki „Las Zębów i Rąk” - Carrie Ryan, byłam pewna, że będzie to wyjątkowa pozycja, która przyciągnie do siebie wielu czytelników. Wiedziałam, że i ja nie mogę odpuścić sobie tej lektury – by... więcej »
"Las zębów i rąk" swego czasu został mi polecony. Przez kogo? Przez Was! W pierwszej stworzonej przeze mnie sondzie to właśnie ta powieść zdobyła najwięcej Waszych głosów. Ja i mój pokrętny umysł postanowiliśmy sobie ją zostawić na deser, na "po sesji". Niestety, pamięć już nie ta, a po lekturę ... więcej »
"Nie znamy świata poza naszą wioską, poza Lasem, za jego granicami nie ma nic."  Mary żyje w wiosce, w której prawa i obowiązki każdego z mieszkańców wytyczają Siostry, a nad ich przestrzeganiem czuwają Strażnicy. Osada otoczona jest wysoką siatką oddzielającą ludzi od Lasu. Wyjście poza wyzna... więcej »
Carrie Ryan - z wykształcenia jest prawnikiem, ale po ogromnym sukcesie Lasu Zębów i Rąk - swojej debiutanckiej powieści, postanowiła skoncentrować się na pisarstwie. Wyobraźcie sobie niewielką wioskę ogrodzoną z każdej strony specjalną metalową siatką. Za nią jak okiem sięgnąć rozpościera się... więcej »
„Zastanawiam się, czy istnieje świat okrutniejszy niż ten, w którym każe się nam zabijać ludzi, których kochamy.” Przyznam Wam się do jednej rzeczy w temacie czytania – ze wszystkich książek najwięcej czasu zajmuje mi zabranie się za tzw. fenomeny w literaturze fantastycznej. Od samego początk... więcej »
Zawsze kiedy sięgam po nową książkę towarzyszy mi ekscytacja, że może znajdę kolejną perełkę. "Las Zębów i Rąk" Ryan Carrie był na mojej liście "książek do przeczytania" już od długiego czasu. Odkładałam ją jednak na rzecz innych, ale gdybym wiedziała, jaką ma zawartość, sięgnęłabym po nią od raz... więcej »
Dodali do kolekcji
erosz
myychaaaa
Idyliczna
HopeSolo
Klaudek
Sallymy
coconut
blondevil
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!