Lato w Jagódce Katarzyna Michalak

Okładka Lato w Jagódce
autor:
Katarzyna Michalak
wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
data wydania:
2011
ISBN:
9788308046166

Opis

Prawdziwe szczęście w zasięgu ręki!
Baśń o Kopciuszku - niepełnosprawnej dziewczynie, Gabrysi Szczęśliwej, która nie marzy by być pięknością - ona marzy o tym by mogła żyć zwyczajnie, cieszyć się prostymi sprawami i codziennością, której my, zdrowi, nie doceniamy, a której niepełnosprawni nie mogą doświadczyć. Zaskaujące zwroty akcji i duża ilość wzruszeń gwarantowane! Katarzyna Michalak (ur. 1969) już w wieku 6 lat napisała pierwszą książkę: była to opowieść o zwierzętach. Od tamtej pory pi..sanie i zwierzęta to jej największe pasje. Tę pierwszą zrealizowała po studiach weterynaryjnych, poświęcając się - jako lekarz ogrodu zoologicznego - swym egzotycznym pacjentom. Debiutowała w 2007 r. autorskim wydaniem Gry o Ferrin, lecz sukces przyszedł rok później wraz z ""trylogią słoneczną"", do której należą Poczekajka, Zachcianek i Zmyślona. Dla pisania zrezygnowała z weterynarii i uciekła z Warszawy do wymarzonego domku pod lasem, zwanego Poziomką. Tam, w otoczeniu wiekowych sosen, słuchając szumu drzew i śpiewu ptaków, pisze o domu, który jest w nas, o miłości, która gdzieś czeka na każdego, o tym że marzenia się spełniają i o zwierzętach, towarzyszących jej przez całe życie.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Literatura kobieca
  Społeczno-obyczajowa » Beletrystyka » Literatura kobieca
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść polska
  Zastanawiam się jak zacząć??? Jak sklecić to co dzieje się w mojej głowie??? Jak poukładać to wszystko w jedność, która stworzy sensowny wpis. To nie moja wina, że książki Katarzyny Michalak wywołują we mnie emocje, których nie potrafię poskromić!!!!! Czytałam wszystkie wydane książki Autorki i w... więcej »
  Na początku chciałam tylko napisać, że ta recenzja będzie bardziej osobista i z góry za to przepraszam, ale… czułam, że tak muszę… ;) Dzięki samej p. Kasi miałam możliwość przenieść się w cudowny świat jej wyobraźni i zapoznać się z Gabrysią. Bliższą mi tym bardziej, że rozumiałam ją doskonale... więcej »
  Kto z nas lubi baśnie,palec do budki!?Kto lubi historie,które dobrze się kończą?Raz,dwa,trzy osoby,może więcej?Nie ,nie będę liczyła!Jest nas dużo,bardzo dużo.Każdy z nas zna bajkę o Kopciuszku,czy księciu zamienionym z żabę i uwolnionym jednym pocałunkiem.Dziewczyny,nigdy nie chciałyście być pię... więcej »
  W dniu wczorajszym oficjalnie rozpoczęło sie lato a dzisiaj nie mniej oficjalnie rozpoczynają się wakacje. Jest co świętować, prawda? Wczorajszy dzień i początek dzisiejszego (biorąc pod uwagę czas zakończenia lektury) uczciłam czytając książkę, która od kilku tygodni czekała na tę specjalną o... więcej »
  Optymistycznie
  Recenzent: jjon
  „Lato w Jagódce” Katarzyny Michalak to opowieść o szczęściu, nadziei, miłości, ludzkiej dobroci. O tym, że trzeba mieć marzenia. Ciepła i optymistyczna powieść nie tylko na smutne dni. Główna bohaterka Gabriela Szczęśliwa to młoda osoba, której nazwisko świetnie współgra z jej osobowością. G... więcej »
  Katarzyna Michalak jest polską autorką, która pisze od niepamiętnych czasów. Od zawsze chciała ona zostać lekarzem weterynarii. Po skończonych studiach pracowała przez jakiś czas w ogrodzie zoologicznym, jednak jej prawdziwym powołaniem okazała się literatura, dla której zdecydowała się opuścić W... więcej »
  Po książkę "Lato w Jagódce" sięgnęłam z trzech zasadniczych powodów. Pierwszy z nich to autorka. Z twórczością Katarzyny Michalak zetknęłam się już wcześniej i byłam zachwycona jej sposobem opisywania świata , losów bohaterów jej książek. Myślałam ,że "Poczekajka " będzie tą ulubioną pozycją , k... więcej »
  Po książkę "Lato w Jagódce" sięgnęłam z trzech zasadniczych powodów. Pierwszy z nich to autorka. Z twórczością Katarzyny Michalak zetknęłam się już wcześniej i byłam zachwycona jej sposobem opisywania świata , losów bohaterów jej książek. Myślałam ,że "Poczekajka " będzie tą ulubioną pozycją , k... więcej »
  „Lato w Jagódce” to kolejny tom z „Serii Owocowej”, przesympatycznej autorki – Katarzyny Michalak. Tym razem główną bohaterką jest Gabrysia Szczęśliwa, niestety tylko z nazwiska, ponieważ w życiu wcale nie jest tak kolorowo. Dziewczyna została, bowiem porzucona na wycieraczce, jako niemowlak.... więcej »
  Ostatnio w moje łapki wpadła kolejna książka znanej mi już dość dobrze autorki - pani Katarzyny Michalak. Jest to już moje czwarte spotkanie z twórczością "Tej Michalak". Do tej pory miałam okazję zapoznać się m.in. ze "Sklepikiem z Niespodzianką. Bogusia" oraz z dwiema książkami należącymi do se... więcej »
  Lato w Jagódce, to druga z Serii Owocowej wzruszająca opowieść autorstwa Katarzyny Michalak, pisarki która zawsze zaskakuje czytelnika. Tym razem również się nie zawiedziemy. Każda z nas chce być piękna, adorowana czy pewna siebie. Czasami jednak warto zwolnić bieg i zastanowić się nad celem w... więcej »
  „Lato w Jagódce” to druga już powieść z Serii Owocowej autorstwa Katarzyny Michalak. Jest to powieść o tym że każdy człowiek powinien mieć marzenia oraz nadzieję na lepsze jutro. „Szczęście to radość z nowego dnia, bezchmurne niebo w południe i słowo „kocham” na dobranoc.” Bohaterka powie... więcej »
  Uroda. Czym ona jest, że tak bardzo jej pragniemy? Szczególnie nam, kobietom zależy na wpasowaniu się w obowiązujące kanony piękna i wiele byłybyśmy w stanie zrobić aby wybić się ponad przeciętność. Ciągle słyszymy, że uroda nie jest najważniejsza, a liczy się to, co mamy w środku. Czy tak jest n... więcej »
  "Lato w Jagódce" to niesamowita książka opowiadająca o losach niepełnosprawnej Gabrielli Szczęśliwej, której życie, zmieniło się nie do poznania. Od maleńkiego mieszka u cioci Stefanii, która znalazła ją na wycieraczce, przed drzwiami jej domu. Obie kobiety są sobie bardzo bliskie. Jednak Gabrysi... więcej »
  Dziś wyjątkowo pozwolę sobie na dłuższy wywód na temat autorki. Bo choć dopiero teraz udało mi się przeczytać jej książkę, moja przygoda z Katarzyną Michalak trwa już znacznie dłużej. Początkowo wychodziłam z założenia, że to jedna z wielu autorek kobiecych opowieści – ani lepsza, ani gorsza, po ... więcej »
  :)
  Recenzent: jasmin79
  Książki Pani Michalak pochłaniam jednym tchem. Gdy mam którąś w dłoni wszystko inne znika. Nie ważne są obiad, sprzątanie, pranie. I szkoda, że te książki są takie krótkie bo czytam je w jeden dzień. Tak też było z książką "Lato w Jagódce ". Gabrysia jako noworodek została podrzucona na wycierac... więcej »
  Po nieźle zapowiadającym się „Roku w Poziomce”, przyszedł czas na kolejną część serii owocowej, która zresztą miała swoje miejsce w tej wyżej wspomnianej. Pamiętacie chyba Ewę, która w zaledwie trzy miesiące miała znaleźć i wydać bestseller? No i tą właśnie perełką okazało się „Lato w Jagódce”, ... więcej »
  Każdy z nas wiele chce od życia. U praktycznie każdego w tych pragnieniach pojawia się jedna rzecz - szczęście. Wszyscy chcieliby czuć się spełnieni, robić to, co kochają, odnaleźć akceptację i uznanie innych. Sprowadza się to właśnie do szczęścia w życiu. Nie zawsze łatwo jest je osiągnąć. Niera... więcej »
  „Lato w Jagódce” to opowieść o dziewczynie – Gabrysi która, nie marzy o tym by znaleźć przysłowiowego księcia na białym koniu. Główna bohaterka chce być taka jak inni, zwyczajna. Przy pomocy nieoczekiwanych zdarzeń marzenia Gabrysi się spełnią, nie stanie się to jednak tak od razu …. po drodze ... więcej »
  Dodali do kolekcji
  freya1982
  jasmin79
  Mila27
  narratorka
  arwenka2222
  Bujaczek
  Joanna89
  sabinka.t1
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!