Legenda. Rebeliant Marie Lu

Okładka Legenda. Rebeliant
autor:
Marie Lu
wydawnictwo:
Zielona Sowa
data wydania:
2012
ISBN:
9788326504662

Opis

Mroczna przyszłość, w której nic nie jest takie, jak się wydaje.
Dwa odmienne światy, i dwoje młodych bohaterów, którzy stają w walce przeciwko sobie.
Piętnastoletnia June – geniusz militarny kontra jej rówieśnik Day – nieuchwytny przestępca.
Ich ścieżki krzyżują się. Rozpoczyna się wyścig na śmierć i życie.

Republika, miejsce niegdyś znane jako zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, jest uwikłana w wieczną wojnę ze swymi sąsiadami, Koloniami. Piętnastoletnia June, uro..dzona w elitarnej rodzinie w jednej z najbogatszych dzielnic Republiki, jest wojskowym geniuszem. Posłuszna, pełna pasji i oddana ojczyźnie, jest wychowywana na przyszłą gwiazdę najwyższych kręgów Republiki. Również piętnastoletni Day, urodzony w slumsach sektora Lake, jest najbardziej poszukiwanym przestępcą Republiki, ale kierujące nim motywy wcale nie są tak podłe jak by się mogło wydawać.
Pochodzący z dwóch różnych światów June i Day nie mają powodu, by się spotkać, aż pewnego dnia brat June, Metias, pada ofiarą morderstwa, a Day staje się głównym podejrzanym. Wciągnięty w śmiertelną zabawę w kotka i myszkę, Day ucieka, próbując jednocześnie uratować swą rodzinę, a June desperacko usiłuje pomścić śmierć brata. Zbieg okoliczności sprawia, iż oboje odkrywają prawdę o wydarzeniach, przez które połączyły się ich losy. Dowiadują się też, że ich ojczyzna gotowa jest sięgnąć po wszelkie dostępne środki, by zataić sekrety.
Oszałamiająca pierwsza powieść Marie Lu, pełna akcji, napięcia i romansu, bez wątpienia wciągnie i poruszy każdego czytelnika.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kontynent Ameryki Północnej nawiedzają kolejne potężne huragany, podczas gdy woda zabiera coraz więcej. O pozostałe skrawki lądu toczy się zaciekła walka między Wschodem a Zachodem, Koloniami a Republiką. Tylko wąski pas ziemi, ciągnący się od Dakoty do zachodniego Teksau, rozdziela oba państwa.... więcej »
"Wyczyny Daya kiedyś mnie fascynowały. Teraz stał się moim wrogiem, moim celem, moim pierwszym zadaniem". Marie Lu była niegdyś dyrektorem artystycznym firmy zajmującej się tworzeniem gier komputerowych Online Alchemy oraz właścicielką Fuzz Academy. Obecnie jest autorką powieści dystopijnych. ... więcej »
Polacam!
Recenzent: kkiinnaa
"Obojętne czy żyjesz, czy gniesz, możesz mieć tylko jeden dzień..." Rozpoczynając czytanie Legendy, nie można uniknąć skojarzeń z Igrzyskami śmierci S. Collins oraz myślami typu "Kolejna książka napisana na fali popularności czegoś innego". Jednak zapoznając się z historią June i Daya te myśl... więcej »
Ostatnio pozycji antyutopijnych czy dystopijnych wyrosło na rynku wydawniczym tyle, co grzybów po deszczu. Nie wiem skąd się to bierze, jednak muszę przyznać, że jest to zjawisko dosyć przerażające. Nie dość, że poziom spada z książki na książkę, to sama przestaję się orientować w wydawniczych „ś... więcej »
Czasami odnoszę wrażenie, że po jakiejś świetnej książce, nic już w tej samej tematyce nie będzie dobrego. Przeczytałam „Igrzyska śmierci”, by później trylogię odstawić na półkę z wielkim żalem i tęsknotą za równie wciągającą lekturą. Oto jednak spotkała mnie cudowna niespodzianka. W moje ręce tr... więcej »
Mroczna przyszłość, w której nic nie jest takie, jak się wydaje. Dwa odmienne światy, i dwoje młodych bohaterów, którzy stają w walce przeciwko sobie. Piętnastoletnia June – geniusz militarny kontra jej rówieśnik Day – nieuchwytny przestępca. Ich ścieżki krzyżują się. Rozpoczyna się wyścig na ... więcej »
"Legenda" nie należy do książek, które od razu przyciągnęły moją uwagę. Dopiero po jakimś czasie zaczęłam zastanawiać się nad jej przeczytaniem. Opis sprawił, że po prostu oniemiałam. Gdyby nie to, że było jeszcze przed premierą, nie powstrzymałabym się przed natychmiastowym pobiegnięciem i kupie... więcej »
Swego czasu było o "Rebeliancie" bardzo głośno. Książkę dostałam na Mikołajki, i mimo całego szumu, sięgnęłam po nią dopiero teraz. Przepełniona radością, że wreszcie pochłaniam ten 'bestseller' zaczęłam czytać i... rozczarowałam się, ale tylko w niewielkim stopniu, gdyż książka jest dobra, niem... więcej »
Co zrobić gdy wszystko w co wierzyliśmy i do czego przygotowywaliśmy się przez całe życie, okazuje się jednym wielkim kłamstwem? Gdy osoba uważana za przyjaciela wbija nam przysłowiowy „nóż w plecy” i odbiera wszystkich, których kochamy? No i przede wszystkim, co począć z uczuciem, po cichu podbi... więcej »
Recenzja z bloga MyBooks! Przeczytałam tę książkę jako e-book, co nie zmienia faktu że jak każda ma zalety, jak i wady. Zacznę od wad, a tak naprawdę to jednej rzucającej się jak dla mnie w oczy wady. Być może moją opinie zwiększył fakt, że czytałam ją na komputerze, ale ona nadal jest niezale... więcej »
Recenzja pochodzi z naszego bloga MyBooks - Nasze recenzje Przeczytałam tę książkę jako e-book, co nie zmienia faktu że jak każda ma zalety, jak i wady. Zacznę od wad, a tak naprawdę to jednej rzucającej się jak dla mnie w oczy wady. Być może moją opinie zwiększył fakt, że czytałam ją na kompu... więcej »
"Wolałbym sam umrzeć niż patrzeć, jak cię krzywdzą."* Marie Lu to amerykańska pisarka, chińskiego pochodzenia. Zanim napisała pierwszą książkę pracowała jako dyrektor artystyczny przy tworzeniu gier komputerowych, których sama jest miłośniczką. "Legenda. Rebeliant" jest pierwszym tomem planowa... więcej »
„Każdy dzień oznacza nowe dwadzieścia cztery godziny. Z każdym kolejnym dniem wszystko na nowo staje się możliwe. Obojętnie, czy żyjesz, czy giniesz, możesz mieć tylko jeden dzień naraz.” Podobno, „co się odwlecze, to nie uciecze”. Tak przynajmniej mówi popularne porzekadło. Jednak ile jest w ... więcej »
Po więcej recenzji zapraszam na: http://ksiazkowo-wg-rafala.blogspot.com/ Przyszłość, Ameryka Północna. Wielkie powodzie zatopiły wybrzeża, huragany zniszczyły wsie i miasta. Tajemnicza epidemia dziesiątkuje ludzi w biednych sektorach Los Angeles. Ludzie umierają - od chorób, głodu, eksperyme... więcej »
To jest to!
Recenzent: Lilien
„Los Angeles, Kalifornia. Republika Amerykańska. Populacja: 20 174 282” – to pierwsze, co widzimy rozpoczynając swoją przygodę z „Rebeliantem”. Pierwsza moja myśl? „Zupełnie, jak w jakimś amerykańskim filmie”. Już sam tytuł naprowadza nas na tematykę książki. Osobiście, gdy zabieram się za gatun... więcej »
Dystopie to bardzo modny motyw w literaturze. Osobiście uwielbiam taką tematykę, dlatego moją uwagę przykuła książka „Rebeliant” Marie Lu, która stanowi pierwszą część trylogii. Przyszłość nie jawi się w różowych barwach. Stany Zjednoczone zostało podzielone na Republikę i Kolonie. Oba państwa są... więcej »
W tym roku przeczytałam naprawdę wiele książek, które z czystym sumieniem mogłabym zaliczyć do bardzo udanych lektur, jednak tak naprawdę tylko jedna książka wywołała we mnie burzę niekontrolowanych emocji i sprawiła, że uroniłam kilka łez - była nią „Gwiazd naszych wina” Johna Greena. Myślałam, ... więcej »
Rebeliant
Recenzent: Kala95
Odkąd rynek wydawniczy zalała fala powieści dystopijnych,słabiej rozreklamowanym tytułom coraz trudniej zaistnieć w świadomości czytelników - zostają przysypane lawiną innych, podobnych tematycznie powieści. Gdyby nie, może nieco zbyt górnolotna, wypowiedź Marie Lu jakoby w trakcie pracy nad tr... więcej »
Day ma piętnaście lat. Urodził się w slumsach i jest najbardziej poszukiwanym przestępcą Republiki. Nikt nie wie jak chłopak wygląda, ponieważ na każdym kolejnym zdjęciu prezentuje się inaczej. Republika nie potrafi się pogodzić z tym, że w dobie zaawansowanych technologii, jest ktoś, kto nadal p... więcej »
Nienawiść to silne uczucie. Miłość również. Natomiast granica między nimi cienka … „Każdy dzień oznacza nowe dwadzieścia cztery godziny. Z każdym kolejnym dniem wszystko na nowo staje się możliwe. Obojętnie, czy żyjesz, czy giniesz, możesz mieć tylko jeden dzień naraz.” Marie Lu była ja... więcej »
Rebeliant
Recenzent: Angiee
Czytam bardzo różne książki. Od młodzieżówek po literaturę kobiecą, od obyczajówek po fantasy, od współczesnych baśni po horrory. Od jakiegoś czasu przekonuję się także do niezwykle popularnej dystopii. Zaczęło się od osławionych „Igrzysk śmierci” i serii „GONE”, które trafiły do grupy moich ulub... więcej »
Dodali do kolekcji
juliaorzech
coconut
Elaine
Nada
cassandra9891
Vicky
Patiopea
BlairAngel
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!