Lekcja tańca Katarzyna Krenz

Okładka Lekcja tańca
autor:
Katarzyna Krenz
wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
data wydania:
2010
ISBN:
9788308043387

Opis

Kolejna książka autorki bestsellerowej powieści W ogrodzie Mirandy. Tym razem bohaterką jest młodziutka balerina Julia. Dziewczyna odnosi sukcesy na scenie, przygotowuje się do wielkiej roli, która otworzy jej drzwi do kariery. Mordercze treningi i życie pełne wyrzeczeń na rzecz tańca, stają się przyczyną rozstania z ukochanym, który nie potrafi zaakceptować sukcesów Julii. Niefortunny upadek podczas próby wyklucza Julię z przygotowań do spektaklu. Wielka miłość i taniec ? wszystko co było dla Ju..lii najważniejsze, wydaje się by stracone.
Ujmująca, pełna uroku obyczajowa opowieść o młodości, marzeniach, miłości, bez której największy sukces traci swoją wartość, tańcu, który jest całym życiem i ludzkich losach, które krzyżują się ze sobą w nieodgadniony sposób. Odnalazłam się w postaci Julii, która nie widziała świata poza baletem. Wszystkim poszukującym pasji w życiu, a w szczególności młodym tancerkom, polecam tę książkę.
Magdalena Wałęsa (nauczycielka tańca klasycznego)
O autorze Katarzyna Krenz ? absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego; ukończyła Państwową Szkołę Baletową w Gdańsku, gdzie była uczennicą słynnej Janiny Jarzynówny-Sobczak, której znakomite choreografie przeszły do historii baletu polskiego.
Poetka, tłumaczka, dziennikarka, malarka. Jej wiersze tłumaczono na wiele języków, a wśród przekładów literatury pięknej znalazły się m. in. książki Amosa Oza, Richarda Russo i Johna Updike?a. W 2008 roku nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazała się jej powieść W ogrodzie Mirandy. Mieszka z mężem w Polsce i Portugalii.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Pokochałam sposób pisania pani Krenz po przeczytaniu powieści "W ogrodzie Mirandy" - ta książka zachwyciła mnie. Po lekturze "Lekcji tańca" czuję niedosyt, jestem rozbita i pełna refleksji. To bardzo mądra i skłaniająca do przemyśleń książka o życiu, a właściwie o jego priorytetach, pomimo, że op... więcej »
Dodali do kolekcji
chwileulotnee
adija
Werisa
markietanka
LaBayadere
arwenka2222
CupOfLove
olaaleksa1
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!