Lektor Bernhard Schlink

Okładka Lektor
autor:
Bernhard Schlink
wydawnictwo:
MUZA
data wydania:
2010
ISBN:
9788374956451

Opis

Piętnastolatek nawiązuje romans ze starszą od siebie kobietą, konduktorką tramwajową - Hanną. Chłopak zaczyna bywać w jej domu i częścią ich miłosnego rytuału staje się wspólne czytanie książek - on zostaje jej lektorem, ona dzięki niemu mniej dotkliwie znosi samotność. Niespodziewanie rozstają się na kilka lat, by ponownie spotkać się na sali sądowej. W trakcie procesu poznajemy mroczną przeszłość Hanny. Na motywach tej powieści powstał film z Kate Winslet i Ralphem Fiennesem w rolach głównych.<..br />Film otrzymał 5 nominacji do Oskara. Kate Winslet, odtwórczyni roli Hanny, zdobyła Złoty Glob i Statuetkę Oscara dla najlepszej aktorki 2008 roku.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Tajemnice
Recenzent: enga
Był sobie dojrzewający niemiecki chłopiec. Chłopak raczej, bo w końcu 15 lat to już nie dzieciństwo. Żył życiem przeciętnym, takim, jak i jego rówieśnicy. Do czasu jednak! Poznał bowiem Hannę, dojrzałą kobietę. Rodzi się między nimi dziwaczny związek - połączenie fascynacji cielesnej, seksualnej ... więcej »
Kolejny pod odstrzał idzie ''Lektor'' Bernarda Schlinka. Szczerze mówiąc opis książki i jej okładka niezbyt zachęcały mnie do jej przeczytania . Jednak gdy już zatopiłam się w jej pierwszych stronach , nie mogłam się od niej oderwać . Powieść opowiada o losach Hanny i dużo młodszego od niej M... więcej »
ba, nawet trzeba. Czytałam tą książkę kilka lat temu, nim obejrzałam film (zresztą, naprawdę bardzo dobry). Książka napisana prosto, lekko. Opowiada o pierwszej namiętności i dorastaniu w trudnych powojennych czasach. Główny bohater (narrator) poznaje dojrzałą kobietę, która staje się dla niego p... więcej »
Lektor
Recenzent: magda87
Bernhard Schlink - niemiecki profesor nauk prawnych, powieściopisarz. Lektor został przetłumaczony na 39 języków i był pierwszą niemiecką książką, która stała na pierwszym miejscu bestsellerów New York Timesa. Któregoś dnia piętnastoletni Michael poznaje o dwadzieścia lat od siebie straszą Han... więcej »
Dodali do kolekcji
notoco
racuh
akinoria
el_Mago
axianna
Agnesd
caroline-is-a-victim
rouge_manteau
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!