Lilka Małgorzata Kalicińska

Okładka Lilka
autor:
Małgorzata Kalicińska
wydawnictwo:
Zysk i S-ka
data wydania:
2012
ISBN:
9788377850145

Opis

Długo oczekiwana, najnowsza książka Małgorzaty Kalicińskiej „Lilka”

„Lilka to opowieść o tym, jak nam w życiu pustoszeje przestrzeń dookoła nas i o tym, że jest to bardzo naturalna kolej rzeczy.”

Bohaterką jest Marianna Roszkowska - kobieta po pięćdziesiątce, dziennikarka średniego szczebla w redakcji poczytnego, kolorowego czasopisma. Wychowana w kochającej rodzinie, ale doświadczywszy też wielu zakrętów i zawodów z perspektywy lat zaczyna głębiej przypatrywać się

../>swojemu życiu. Kogo kochała, kto kochał ją, a kto ukształtował ją samą? Ile dobra, a ile zła zaznała?

Nadszedł czas, żeby spojrzeć na swe życie w zupełnie nowym świetle. Pustoszeje rodzinne gniazdo - dorasta syn i opuszcza dom matki, zaczynają odchodzić i umierać bliscy. Z pozoru normalna kolej rzeczy, na którą jednak nigdy nie jesteśmy gotowi. Marianna z powodu złych doświadczeń z młodości jest odrętwiała uczuciowo i dopiero konieczność zaopiekowania się nielubianą, samotną, chorą siostrą sprawia, że zaczyna się w niej rodzić ciepłe, a potem bardzo prawdziwe, a jednocześnie zaskakujące, gorące uczucie do niej.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Lilka
Recenzent: Potania
Początkowo oczekiwałam po tej książce "wesołej historii", jednak kilka słów wymienionych podczas Targów Książki z autorką zmieniło moje nastawienie i w sumie nie wiedziałam, czego mam oczekiwać, a raczej nie chciałam się zbytnio na nic szczególnego nastawiać, by się nie zawieść. Wcześniejsza lekt... więcej »
Przychodzą takie dni, kiedy mam dość kolejnych powieści fantasy, wymyślnych światów i dziwacznych stworzeń wykreowanych przez autorów. Nadchodzi taki czas, kiedy ciągnie mnie do powieści opowiadających o życiu, nas samych, tym co zwyczajne, prawdziwe, co może spotkać każdego z nas. Tego typu ksią... więcej »
Lilka
Recenzent: mad28
Małgorzata Kalicińska – polska powieściopisarka podbiła serca czytelników cyklem powieści „Rozlewisko”. Nie kryję, że czytałam je z wielkim zainteresowaniem i z niecierpliwością czekałam na wydanie kolejnej powieści pisarki. Ostatnio czytałam jednak jedną książkę tej autorki, która trochę mnie ... więcej »
Wydawnictwo: Zysk i S-ka Data wydania: 2012 Format : Książka Ilość stron: 520 Półka: posiadam Do kupienia: Gandalf, Merlin, Zysk i S-ka Na ,,Lilkę” polowałam już od dłuższego czasu, po przeczytaniu tekstu z okładki wiedziałam, że to będzie coś niesamowitego, coś, z czym jeszcze ni... więcej »
Małgorzata Kalicińska - autorka rodzinnej sagi toczącej się na Mazurach (Dom nad rozlewiskiem, Powroty nad rozlewiskiem, Miłość nad rozlewiskiem) w 2012 r. wydała powieść pod tytułem Lilka. Główną bohaterką powieści Małgorzaty Kalicińskiej jest Marianna Roszkowska, z domu Barańska. Marianna, M... więcej »
Smutek
Recenzent: awiola
"Życie i choroba, narodziny i śmierć – plecie się to, zaplata, współistnieje. Radość i smutek." Przemijanie to proces nieodłącznie wpisany w naszą egzystencję. Przemijają pory roku, przemijają lata, przemija niepostrzeżenie całe nasze życie. Małgorzata Kalicińska, znana szerszemu gronu cz... więcej »
Konflikt Małgorzaty Kalicińskiej z Ignacym Karpowiczem dotyczący polskiej powieści współczesnej wzbudził we mnie chęć poznania twórczości autorki o której dotąd słyszałam jedynie tyle, że istnieje. W księgarni między „Domem nad rozlewiskiem” a książkami Karpowicza znalazłam „Lilkę”. Ciężko było m... więcej »
Dodali do kolekcji
coolmamma
awiola
Amie
izabellw
Domcia
Nancy
Layla
Potania
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!