LO-teria Małgorzata Karolina Piekarska

Okładka LO-teria
autor:
Małgorzata Karolina Piekarska
wydawnictwo:
Nowy Świat
data wydania:
2010
ISBN:
9788373863958

Opis

Książka to prawdziwa gratka dla fanów pisarstwa Małgorzaty Karoliny Piekarskiej. LO-teria to kontynuacja bestsellerowej Klasy pani Czajki. Dalsze losy paczki przyjaciół wciągają równie mocno.Po miło spędzonych wakacjach uczniowie pani Czajki muszą zmierzyć się z nową szkolną rzeczywistością. A ta od początku nie zapowiada się różowo. Już pierwszego dnia okazuje się, że liceum to nie przelewki, a na wspomnienie gimnazjum łezka kręci się w oku. Nowa polonistka to diabeł wcielony, przy którym surowa.. pani Czajka jawi się jako ideał nauczyciela. Do szkolnych problemów dochodzą też te najważniejsze: miłość, zdrada i wielkie ambicje towarzyszące bolesnemu wejściu w dorosłość. Emocje buzują w intensywnym kotle uczuć, podnosząc temperaturę powieści.Jak nasi bohaterowie odnajdą się w poważnym LO? Czy gimnazjalne związki przetrwają próbę czasu? Piekarska pisze wciągająco i wprost o niełatwym, pełnym napięć życiu nastolatków. Z talentem, właściwym gigantom literatury młodzieżowej, potrafi oddać radości i smutki udręczonej nastoletniej duszy, nie moralizując przy tym i nie nudząc. To właśnie najbardziej cenią entuzjaści jej prozy. Czytając LO-terię nie zawiodą się i tym razem.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Literatura młodzieżowa
  Literatura dla dzieci i młodzieży » Literatura » Literatura dla młodzieży polska
  Gdy chodziłam do gimnazjum i liceum często czytałam Victoria i Cogito. Lekturę każdego numer rozpoczynałam od stron pisanych przez Małgorzatę Karolinę Piekarską. Pierwsze rozdziały ,,LO-terii” były publikowana właśnie w Cogito, książka jest kontynuacją ,,Klasy Pani Czajki” która ukazywała się ... więcej »
  „Klasę pani Czajki” czytałam stosunkowo dawno, dlatego miałam pewne obawy czy od razu porywać się na drugą część w momencie, kiedy pamiętałam zaledwie urywki z poprzedniej. Jednak poszukując pierwszej, nie natrafiłam na nią. Postanowiłam więc pożyczyć tą. Miałam jakieś zahamowanie przed ... więcej »
  Dodali do kolekcji
  evelineczky81
  Alfaa
  HopeSolo
  mrbiggles
  lunik
  Black_Vampire
  Cropka
  Dafnee
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!