Lodowy ogień Kai Meyer

Okładka Lodowy ogień
autor:
Kai Meyer
wydawnictwo:
NASZA KSIĘGARNIA
data wydania:
2010
ISBN:
9788310115164

Opis

Sankt Petersburg, koniec XIX wieku. Luksusowy Hotel Aurora jest całym światem Myszy, pogardzanej przez resztę służby osieroconej czyścicielki butów, która nigdy nie opuściła jego murów. Kiedy w jednym z pokoi melduje się tajemnicza dama w towarzystwie niemego, nieszczęśliwego chłopca, a ekstrawagancka Angielka o niebieskich włosach ratuje Mysz od zamarznięcia, życie nastoletniej dziewczyny diametralnie się zmienia. Rzucona w środek walki dwóch czarodziejek, Mysz będzie musiała dotrzeć do prawdy o.. swojej rodzinie oraz do ukrytego w niej źródła siły, które okaże się potężniejsze niż magia. Książka Kaia Meyera oczarowuje rozmachem wyobraźni, wiarygodnością psychologiczną bohaterów, dynamiką wydarzeń i mroźną scenerią Rosji w historycznych realiach schyłku monarchii. Podobnie jak wiele poprzednich książek pisarza, również ?Lodowy ogień? dostał się na szczyty list bestsellerów, sprzedając się w samych Niemczech w liczbie ponad 50 tys. egzemplarzy. Prawa do jej publikacji wykupiły wydawnictwa z dwunastu następujących krajów: Chin, Finlandii, Grecji, Wielkiej Brytanii, Korei, Holandii, Kanady, Rumunii, Rosji, Hiszpanii, Czech, Turcji.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Opis książki brzmiał zachęcająco ( dlatego też ją kupiłam) , a okładka jakoś tak uśmiechała się do mnie ;) Akcja książki toczy się w Sankt Petersburgu pod koniec XIX w.Głównie w hotelu Aurora ,który jest domem Myszy , dziewczynki , która urodziła się w piwnicy hotelu i od tego czasu nie opuszcza... więcej »
Lodowy ogień
Recenzent: pynia04
Królowa Śniegu to kobieta o przeraźliwie zimnym sercu, która włada białym pustkowiem na krańcu świata. Czarodziejka Tamsin Spellwell postanawia ukraść lodowy sopel z serca tyranki. Pragnie w ten sposób pomścić swojego ojca Mastera, na którego Królowa rzuciła czar mrozu. Zaklęcie sprawiło, że mężc... więcej »
Dodali do kolekcji
Vienna
Tosia15
Cropka
Kobaltowa
kwiatsniegu
Aoi
ven_detta
karolinaLOL
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!