Lotnik Eoin Colfer

Okładka Lotnik
autor:
Eoin Colfer
wydawnictwo:
W.A.B.
data wydania:
2010
ISBN:
9788374147194

Opis

Jest rok 1878. Podczas wystawy światowej w Paryżu rodzi się chłopiec. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że przyszedł na świat w przestrzelonym balonie, który o mały włos nie rozbił się o ziemię. Nie ma wątpliwości - takie dziecko musi być wyjątkowe. I rzeczywiście: dziewięcioletni Conor Broekhart cudem ratuje niewiele starszą księżniczkę Izabelę przed niechybną śmiercią. Jest jednak ktoś, kto najchętniej pozbyłby się go raz na zawsze. To bezwzględny marszałek Bonvilan, który morduje ..króla Mikołaja, władcę Wysp Saltee. Chłopiec przypadkiem staje się jedynym świadkiem zbrodni, a co gorsza - głównym podejrzanym. Zostaje oskarżony o morderstwo i wtrącony do więzienia w kopalni diamentów znajdującej się na Małej Saltee. Stamtąd nikt jeszcze nie wrócił żywy. By przetrwać, młody Broekhart będzie musiał zapomnieć o swojej tożsamości, o przeszłości, o pięknej Izabeli. Stanie się Conorem Finnem, który zyska szacunek wśród współwięźniów i przechytrzy okrutnych strażników. Zaplanuje też ucieczkę. Czy uda mu się dokonać czegoś, czego do tej pory nikt nie dokonał? Bestsellerowa, świetnie napisana książka przygodowa. Piękna, wzruszająca opowieść o sile marzeń, które pomagają nie tyle przenosić góry, co wzbić się w powietrze.Hołd złożony zarówno powieściom science fiction Wellsa i Verne'a, jak i superbohaterom z komiksów Marvela i DC. Majstersztyk! Wielbiciele Artemisa Fowla rzucą się na tę książkę, ale Lotnik zasługuje na jeszcze szerszą publiczność niż tamten bestseller.?Publishers Weekly"Piękno tej powieści polega na tym, że Colfer traktuje ją całkowicie serio.?Guardian"

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Leonardo da Vinci pisał o człowieku tak: "Wystarczy, że raz doznasz lotu, a będziesz zawsze chodził z oczami zwróconymi w stronę nieba, gdzie byłeś i gdzie pragniesz powrócić". Jak za czasów tego wynalazcy, tak i teraz ludzie chcą wzbić się w przestworza. Dążą do tego, by pokonać grawitację i uni... więcej »
Kierując się legendarną kobiecą intuicją, spostrzegłam, że w Mikołajowym rozgardiaszu zaistniał naglący problem „cóż to destrukcja ma dostać pod choinkę”, zatem czym prędzej pospieszyłam, by wybawić z kłopotu. Kilka westchnień, trochę narzekania, szczypta medytacji przy odpowiedniej półce w księg... więcej »
Dodali do kolekcji
EmiliaPee
Rokku
blackmoth
lolami
anna.urbanska
Tosia15
Kobaltowa
Jenny
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!