Magia Kąsa Ilona Andrews

Okładka Magia Kąsa
autor:
Ilona Andrews
wydawnictwo:
Fabryka Słów
data wydania:
2010
ISBN:
9788375741865

Opis

Znakomite, niepokorne dark fantasy z należytą dawką humoru. Patricia Briggs - autorka  powieści o Mercedes Thompson Technologia przeciw magii. Słowa kontra czary. Atlanta przyszłości. Arena walk magii i technologii. Wampirze hordy na usługach Panów Umarłych grasują po mieście. Kate Daniels - pyskata dziewczyna, w której żyłach płynie krew i magia - dowiaduje się o śmierci swojego opiekuna. Musi dokonać wyboru - komu zaufać, z kim współpracować. Spojrzeć w oczy Władcy Bestii i dołączyć do Gromad..y? Wejść w układ z kotołakami i szczurołakami? Ofiara woła o pomszczenie, krwawa zagadka o rozwikłanie. Następny tom: Magia parzy

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Fantasy
  Fantastyka » Beletrystyka » Fantasy
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  Magia zła?
  Recenzent: Yossa
  Jak widać, nasza technika ciągle się rozwija, pozbywamy się tego, co naturalne, żeby postawić w tym miejscu piękny apartament, czy kolejny hotel, starsi ludzie w sklepach nie raz przeżywają szok na widok nowych technologii, choć szczerze powiedziawszy, widząc niektóre wynalazki nawet ja zastanaw... więcej »
  Ilona Andrews to jedynie pseudonim artystyczny, pod którym kryje się małżeństwo pisarzy – Ilona i Gordon. Poznali się w szkole, na zajęciach z podstaw pisania. Jako duet pisarski stworzyli powieści, które można podzielić na dwie różne serie z gatunku urban fantasy: Kate Daniels oraz The Edge. ... więcej »
  Atlanta - miasto opanowane przez magię i przez nią zrujnowane .Atakujące znienacka destrukcyjne fale magii, zalewają miasto niszcząc wybiórczo wytwory technologii, po czym odpływają tak samo szybko jak się pojawiły, pozostawiając po sobie zgliszcza. Pomiędzy zrujnowanymi budynkami, w zaułkach do... więcej »
  Żałuję, że tak długo czekałam z przeczytaniem tej książki. Miała wszystko co potrzeba dobrej fantastyce. Po pierwsze, główna bohaterka. Zazwyczaj są to księżniczki, które trzeba wybawiać z opresji, ale od czasu do czasu, żeby nie były przesłodzone, powiedzą coś 'zabawnego'. Tutaj na szczęście te... więcej »
  "Magia kąsa" to pierwszy tom cyklu o Kate Daniels, napisanej przez małżeństwo pod pseudonimem Ilona Andrews. Sięgnęłam po tę książkę, dzięki barwnemu opisowi, a że miałam już dość powtarzającego się schematu w powieściach postanowiłam zagłębić się w tą specyficzną i ciekawie zapowiadającą się... więcej »
  Dodali do kolekcji
  coconut
  Cropka
  Salama
  Jaremina
  Ana207
  Calliditas
  Rebellish
  sociopatic_social_climber
  Cytaty z książki+ Dodaj cytat
  Spojrzałam na Dereka. Jakimś cudem chłopak nie zmienił się w bezmózgą galaretkę, chociaż jego wzrok na dobre przykleił się do biustu Roweny. Unika kontaktu wzrokowego, pomyślałam ironicznie, no cóż, niezła strategia.

  Dodane przez Nessnej

  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!