Malowany człowiek Peter V. Brett

Okładka Malowany człowiek
autor:
Peter V. Brett
wydawnictwo:
FABRYKA SŁÓW
data wydania:
2009
ISBN:
9788375740578

Opis

Zaszczuta i zdziesiątkowana ludzkość przeklina noc. Z każdym zmierzchem, w oparach mgły, nadchodzą opętane żądzą mordu bestie. Przerażeni ludzie chronią się za magicznymi runami. Usiłują wymodlić dla siebie i najbliższych kolejny dzień życia. Rzeź ustaje bladym świtem, gdy światło zapędza demony z powrotem w Otchłań. Rosną odległości między pustoszejącymi osadami. Wydaje się, że nikt ani nic nie zdoła powstrzymać otchłańców, kładąc tym samym kres zagładzie. W tym dogorywającym świecie dorasta tro..je młodych ludzi. Bohaterski Arlen, przekonany, że większym od nocnego zła przekleństwem jest strach przepełniający ludzkie serca. Leesha ? jej życie zrujnowało jedno proste kłamstwo ? nowicjuszka u starej zielarki, bardziej chyba przerażającej od krwiożerczych potworów. I Rojer, którego los na zawsze odmienił wędrowny minstrel, wygrywając mu na skrzypkach skoczną melodię.
Tych troje ma coś wspólnego ? są uparci i przeczuwają, że prawda o świecie nie kończy się na tym, co im powiedziano. Czy odważą się jej poszukać, opuszczając chroniony runami azyl?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Książka nie jest dla osób poszukujących czegoś co byłoby spokojną akcją toczącą się w wolnym miłym tempie. Czytelnicy twórczości Peter V. Brett muszą się przygotować na to, że jego świat jest okrutny, bez litości i często widnieje w nim krew oraz okrutność mrożąca czytelnikom krew w żyłach. Mimo ... więcej »
Malowany człowiek... Co też może być w książce o takim tytule? Czy warto po nią sięgnąć? Takie właśnie myśli krążyły mi po głowie kiedy znalazłam ją w bibliotece. Opis z tyłu był nawet zachęcający, więc ostatecznie ją wypożyczyłam. Po przeczytaniu muszę stwierdzić, że nie zmarnowałam przy niej cz... więcej »
Dodali do kolekcji
Chikuma
Cropka
EvangelinDillariss
Aiwlys
Immora_Fray
Azzura
Lette
enedtil
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!