Malownicze.Wymarzony dom Magdalena Kordel

Okładka Malownicze.Wymarzony dom
autor:
Magdalena Kordel
wydawnictwo:
ZNAK
data wydania:
2014

Opis

Każdy ma swój Wymarzony Dom. Miejsce, w którym może znaleźć ukojenie, szczęście i miłość. Kiedy Magda podejmuje szaloną decyzję i kupuje stary dom w Malowniczem, miasteczku u podnóża Sudetów, nie wie jeszcze, jak bardzo zmieni się jej życie. W pierwszym odruchu chce się go pozbyć, ale dom nie chce wcale pozbyć się jej. Siła kryjąca się w jego wnętrzu pozwala Magdzie odnaleźć swoje miejsce i pomóc innym:

Małej Marcysi, która potrzebuje mamy.

Krysi, która leczy złamane serca k..awą migdałową, a wieczorami piecze „kłopotki”, by zapomnieć o przeszłości.

Michałowi, który uczy się walczyć o miłość Magdy.

"Malownicze. Wymarzony dom" to wzruszająca i pełna humoru opowieść o spełnianiu marzeń, a przede wszystkim o miłości, która zmienia życie i nadaje mu sens. Jeśli wyciągniesz rękę do innych i nauczysz się marzyć, los uśmiechnie się do ciebie.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Najnowsza powieść Magdaleny Kordel opowiada o młodej kobiecie, Magdzie, której pewnego dnia życie wywraca się do góry nogami. W ciągu jednego dnia rozpadł się jej dwuletni związek, a także zrezygnowała z pracy. Na całe szczęście nie musi sobie zawracać głowy kwestią pieniędzy, gdyż na jej koncie ... więcej »
Bo jest takie miejsce na Ziemi...
Recenzent: Scorpionica
Są tacy ludzie, którzy mają to coś. Są tacy autorzy mający to coś. Są takie książki, które mają to coś. I taką właśnie autorką jest Magda Kordel i jej nowa powieść „Malownicze. Wymarzony dom”. Madeleine, a tak naprawdę Magda pod wpływem impulsu i powiedzmy specyficznych okoliczności kupuje do... więcej »
To moja pierwsza styczność z twórczością Magdaleny Kordel. Przeczytałam już sporo pozytywnych recenzji na temat tej pozycji na innych blogach. Zatem postanowiłam zapoznać się z tą lekturą. Może i Wy się skusicie? Powieść opisuje perypetie młodej Magdy, która pewnego dnia zrywa z partnerem, jed... więcej »
W życiu funkcjonuje przysłowie, że "co się odwlecze to nie uciecze" - tak przynajmniej mawiała moja matematyczka z liceum. Wiele razy tęsknym wzrokiem patrzyłam na półkę, gdzie stoi książka Magdy Kordel "Okno z widokiem", ale wciąż nie mogłam zacząć jej czytać. Jednak jej najnowsza książka stała ... więcej »
Wielką popularność wśród przede wszystkim czytelniczek zyskała sobie literatura powielająca pewien schemat. Zagubiona dziewczyna z osobistymi, często nawarstwiającymi się problemami zdobywa stary dom gdzieś daleko, w miejscu, o którym nie miała wcześniej pojęcia. Następuje to drogą kupna, spadku,... więcej »
Cóż, we wstępie powinnam chyba napisać, że od lat jestem wielką fanką Pani Małgorzaty Kordel, a moja miłość zaczęła się klasycznie, od "Uroczyska" i od tamtej właśnie chwili z niecierpliwością czekam na kolejne utwory, które wyjdą spod jej pióra. (A może odpowiedniej byłoby napisać, że spod jej s... więcej »
Wymarzony dom
Recenzent: agatrzes
Dla większości z nas wymarzony dom to kawałek własnej przestrzeni na ziemi. Miejsce w którym znajdujemy ukojenie, szczęście i bliskie osoby. Mały świat, który jest odbiciem naszej duszy, gdzie zaczynamy tworzyć własną historię. Sięgając po powieść Magdaleny Kordel „Wymarzony dom” byłam przekonan... więcej »
„(…) niekiedy życie to wypisz, wymaluj serial.” s.194 Magdalena Kordel jest jedną z moich ulubionych autorek. Po jej powieści sięgam z przyjemnością, wiedząc, ze spędzę z nimi przyjemne chwile. Oczarowała mnie ona powieścią „Uroczysko” i już wtedy wiedziałam, ze na pewno sięgnę po inne powie... więcej »
Powieść Magdaleny Kordel Wymarzony dom rozpoczyna się typowo. Rozczarowana swoim związkiem Madeleine porzuca egoistycznego Grzegorza, który jednocześnie jest jej szefem, więc nie widzi innego wyjścia, jak porzucić i pracę tłumaczki francuskiego. Zrozpaczona odwiedza rozsądną i odpowiedzialną Klar... więcej »
Dodali do kolekcji
monica
freya1982
Amarisa
Ania1408
Jasminne
Justynaa0206
ejotek
mad28
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!