Mały Książę Antoine de Saint-Exupéry

Okładka Mały Książę
autorzy:
Antoine de Saint-Exupéry, De Saint Exupery Antoine, Antoine de Saint
wydawnictwo:
Algo
data wydania:
2010
ISBN:
9788389683410

Opis

Ta napisana w 1943 roku bajka błyskawicznie stała się klasyczną pozycją wśród arcydzieł literatury, nie tylko dziecięcej. Jest to jeden z tych utworów, do których lektury wracamy przez całe życie w poszukiwaniu tych samych humanistycznych wartości: wierności, odpowiedzialności, wiary w miłość i przyjaźń. Żyjący na innej planecie mały bohater tej książki kocha i pielęgnuje różę, nie wiedząc, że nie jest ona jedynym okazem tego kwiatu na świecie. Kiedy opuszcza planetę i na Ziemi przekonuje się że ..takich kwiatów jest więcej, jego uczucie dojrzewa, rozumie bowiem, że porzucajac swoją różę, naraża ją na niebezpieczeństwo.Nowy przekład z akwarelami autora.

Rozwiń opis ›

Gdzie kupić?

Sprzedawca Format Stan Cena
Inbook.pl - Nowe -
Allegro.pl - Nowe/używane -
Swistak.pl - Nowe/używane -

Słowa kluczowe

Kategorie

  Beletrystyka » Psychologiczna
  Tematyka » Literatura piękna
  Fantastyka » Beletrystyka » Bajka i baśń
  Literatura dla dzieci i młodzieży » Literatura » Literatura dla dzieci zagraniczna (7-13 lat)
  Książka, która powinna być czytana raz w roku, jedyna prawdziwa miłość patrzy sercem- dlaczego nie patrzymy tak my?. więcej »
  Ta książka jest przeznaczona dla mniejszych jak i tych większych czytelników. Młodsi czytelnicy mogą w niej zobaczyc samych siebie, a starsi świat postrzegany przez tych młodszych. Czytając utwór człowiek przypomina s... więcej »
  Ah Mały Książę ... Mogłoby się wydawać, że jest to książeczka dla dzieci. Krótka, z obrazkami, fantastyczna o przygodach małego chłopczyka. Lecz tak nie jest. ... "Mały Książę" o historia o chłopcu, który poszu... więcej »
  Książka ta jest bajka filozoficzną francuskiego pisarza. Opowiada o podróży Małego Księcia na różne planety oraz Ziemię. Głównym, a zarazem tytułowym bohaterem bajki, jest Mały Książe, który nadaje jej niesłychaneg... więcej »
  Tak wiem ;) Zdziecinniałam ;) Ale robie sobie powrót do książek z lat dziecięcych i młodości (zabrzmiało jakbym nie wiem ile mam lat :P). Uwielbiam „Małego Księcia” Jego rozumowanie jest tak proste, że aż nie możliwe ... więcej »
  „Jedynie sercem można wszystko poznać jasno. To co najważniejsze skrywa się przed wzrokiem” – te dwa zdania zapadły w mej pamięci po przeczytaniu mojej ostatniej lektury i myślę, że nie zapomnę ich do końca życia. Ja ... więcej »
  Zawsze gdy jestem zagubiona siegam po ta książke... Jest moja towarzyszka juz od wielu lat. więcej »
  Recenzja
  Recenzent: sewia
  Cudowna książka. Naprawdę. W tych z pozoru prostych myślach kryje się cała tajemnica. Z przyjemnością wracam do "Małego księcia". więcej »
  Książka do której warto zaglądać co kilka miesięcy, by przypomnieć sobie czasami o tak prostych i banalnych rzeczach. Choć wcale nie uważam, że są banalne, ale często w tej pogoni z czasem zapominamy o najprostszych s... więcej »
  I to koniecznie kilkanaście razy:) Pierwsza książka, która mnie urzekła swoją prostotą. Bo cóż jest w życiu ważniejszego od miłości i przyjaźni? Wracam do niej czasami, polecam! "- Na pustyni jest się trochę samotny... więcej »
  Piękna opowieść o poszukiwaniu przyjaźni i akceptacji. Pozwala dostrzec to, co niewidoczne dla oczu. Ukazuje prawdę w całej jej okazałości. Szczegóły nie mają większego znaczenia, bo liczy się tylko to, co jest w serc... więcej »
  PS. Obrazki do których odwołuję się w tekście znajdują się na blogu ;) Recenzja Małego Księcia powstała z bardzo nietypowych przyczyn. Pewnego dnia natknąłem w internecie na znany mi obrazek. Przedstawiał on test z... więcej »
  Mały Książe
  Recenzent: jaan
  Tak, przykład jak niewielka forma uruchamia przeolbrzymi mechanizm... więcej »
  Dodali do kolekcji
  JoeBlack
  ranisz
  gosiaw
  Inqba
  hazan
  neko
  szumo
  pedro
  Cytaty z książki+ Dodaj cytat
  Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś.

  Dodane przez magdawia

  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!