Marina Zafon Carlos

Okładka Marina
autor:
Zafon Carlos
wydawnictwo:
Wydawnictwo MUZA S.A.
data wydania:
2009-11-12
ISBN:
9788374957670

Opis

W trakcie pisania wszystko w opowiadanej przeze mnie historii stawało się jednym wielkim pożegnaniem, a kiedy już ja kończyłem, narastało we mnie wrażenie, że coś bardzo mojego, coś, czego do dziś nie potrafię nazwać, ale czego mi ciągle brakuje, zostało tam na zawsze. Piętnaście lat później nawiedziło mnie wspomnienie tamtego dnia.. Zobaczyłem chłopca bładzacego pośród mgieł dworca Francia i imię Marina zabolało znowu jak swieża rana. Wszyscy skrywamy w najgłębszych zakamarkach duszy jakiś sekre..t. A oto moja tajemnica.
(fragmenty książki)

Barcelona, lata osiemdziesiąte XX wieku. Oscar Drai, zauroczony atmosferą podupadających secesyjnych pałacyków otaczających jego szkołę z internatem, śni swoje sny na jawie. Pewnego dnia spotyka Marinę, która od pierwszej chwili wydaje mu się nie mniej fascynujaca niż sekrety dawnej Barcelony. Śledząc zagadkową damę w czerni, odwiedzająca co miesiąc bezimienny nagrobek na cmentarzu dzielnicy Sarriá, Oscar i jego przyjaciółka poznają zapomnianą od lat historię rodem z Frankensteina i XIX-wiecznych thrillerów. Historię, której dramatyczny finał ma się dopiero rozegrać...767-0

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

„Wspominany tylko to, co nigdy się nie wydarzyło”. Jedni wspominają by móc znieść swoją marną egzystencje, Oskar wspomina by nadal kochać, kochać znaczy żyć... Wiedziona uwielbieniem dla Barcelony i sympatią dla Zafona nie mogłam, nie sięgnąć po "Marinę". Czytając nie mogłam się oprzeć wrażeni... więcej »
Marina
Recenzent: Lena173
Już od wczoraj zastanawiałam się nad słowami, którymi opiszę "Marinę", jednak ilekroć to czyniłam do głowy przychodziły mi dwa przymiotniki: "za.jebista" i "niepowtarzalna". Tak naprawdę nic więcej na jej temat nie trzeba mówić. Carlos Ruiz Zafon jest mistrzem w swoim fachu i wcale się nie dziwię... więcej »
„Barcelona mojej młodości już nie istnieje. Jej ulice i jej światło odeszły na zawsze i żyją już tylko we wspomnieniach. Piętnaście lat później wróciłem do miasta i odwiedziłem miejsca, które jak mi się wydawało, zdołałem wymazać z pamięci. (..) Latami uciekałem sam dobrze nie wiedząc przed czym... więcej »
Marina
Recenzent: Trinity801
Jako wielbicielka Carlosa Ruiza Zafona w pewnym sensie przestałam być obiektywna co do oceny pisanych przez niego książek. Lubię te tajemnicze miejsca, mroczne wydarzenia, lubię jego styl pisarski. I chyba nie będę oryginalna jak napiszę, że „Marina” również, jak pozostałe jego książki, spełniła ... więcej »
Carlos Ruiz Zafon to jeden z najbardziej znanych i najchętniej czytanych pisarzy na świecie. Z wykształcenia dziennikarz. Zadebiutował w 1993 roku powieścią "Książę Mgły", za którą otrzymał nagrodę Edebe. Była to pierwsza z czterech książek skierowanych do młodzieży. Do tej grupy należą również k... więcej »
Mroczna
Recenzent: baska.bed
Uwielbiam Barcelonę. Zawsze kojarzyła mi się z żarem, ciepłem, tłumem ludzi i pięknem. Zafon pokazuje to miasto z zupełnie innej strony - baśniowe, tajemnicze, mroczne, pełne niebezpieczeństwa. Samo umieszczenie akcji w takim miejscu powoduje że moje serce podskakiwało do góry i nie mogłam się od... więcej »
"W świetle poranka mogłem ujrzeć prześwitujący przez tkaninę obrys jej ciała. Długie włosy koloru pszenicy owiewały jej twarz. Zbliżała się do mnie, a ja stałem bez ruchu i gapiłem się jak głupek dotknięty nagłym atakiem paraliżu." Życie Oscara toczy się normalnym tempem. Chodzi do szkoł... więcej »
Marina
Recenzent: ciarolka
Marina to czwarta książka w dorobku Carlosa Ruiza Zafona, a zarazem ostatnia, jak twierdzi autor, przeznaczona głównie dla młodzieży. Jak sam twierdzi, jest to pewnego rodzaju pożegnanie z tego rodzaju literaturą. Głównym bohaterem i jednocześnie narratorem historii jest Óscar, piętnastolatek ... więcej »
Marina
Recenzent: Leanika
Nie jestem pewna co mnie skłoniło do zakupienia "Mariny". Może była to przepiękna okładka, lub autor, którego twórczość chciałam poznać od dawna. Mogło też być tak, że krótki opis z tyłu zaintrygował mnie na tyle, by książkę kupić. Tak czy owak, znalazła się ona na mojej półce. Czy nie były to zm... więcej »
"Marina"
Recenzent: Astrum
Niesamowita książka opowiadająca o historii Oscara i jego przyjaciółce którzy chcą odkryć kto odwiedza bezimienny grób co noc. Marina i Oscar śledzą pewną damę w czerni. Wiele przygód i dreszczyku, które sprawiły że książka jest naprawdę fantastyczna. Klimat książki i jej bohaterowie sprawiają ż... więcej »
      Tytuł polski: "Marina"       Tytuł oryginału: "Marina"        Autor/ka: Carlos Ruiz Zafón       Wydawnictwo: MUZA       Liczba stron: 304       Ocena: +5/6 Zapoznać się z twórczością pana Zafóna chciałam już bardzo dawno. Nie wiem dlaczego, po prostu tak sobie go upatrzyłam i ... więcej »
Właśnie teraz, w tej chwili, zadaję sobie pytanie, czy jestem wariatką. Skąd takie pytanie? Otóż, śpieszę z wyjaśnieniami, każda książka, która kończy się nieszczęśliwą miłością przerwaną przez śmierć, mi się podoba i pałam wręcz do niej miłością. Chwyta mnie ona swoimi szponami za serce i nie pu... więcej »
Zacznę od tego, że Carlos Ruiz Zafón to bardzo znany autor książek. Cieszy się ogromną popularnością, zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych. Dużo osób uważa, że to właśnie dzięki niemu można pokochać czytanie. Jedną z jego ważniejszych powieści jest ''Marina''. Dzieło, które jest wartościowe d... więcej »
Dodali do kolekcji
laava
kawa_arabska
zabierajsie
niewiemxd
Pozytywka
heroiczna
ibzik
karmina
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!