Marzenia i tajemnice Danuta Wałęsa

Okładka Marzenia i tajemnice
autor:
Danuta Wałęsa
wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
data wydania:
2011
ISBN:
9788308048368

Opis

Bardzo osobista, szczera opowieść o życiu, miłości, rodzinie i politycznych przemianach. Z wspomnień wyłania się portret odważnej i mądrej kobiety, która pragnęła miłości i rodzinnego szczęścia, a znalazła się w centrum rewolucyjnych wydarzeń, które przetaczały się przez Polskę i jej małą kuchnię na gdańskim blokowisku. Często ponad siły zmęczona, pod nieobecność męża, który tworzył ruch Solidarności, Danuta była podporą rodziny. Śmiała, otwarta na ludzi, teraz, kiedy spełniła się jako matka i żo..na, znalazła czas dla siebie i dała światu opowieść o wielkiej historii i własnej rodzinie.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

"Autobiografia to taki specyficzny rodzaj wspomnień, które nie powiedzą nigdy całej prawy o życiu człowieka, powiedzą jedynie o tym, o jakim życiu marzył" - słowa te powtarzał wielokrotnie mój ulubiony profesor historii, który przeczytał i współtworzył dziesiątki, jeśli nie setki wspomnie... więcej »
Nie przeczytałam tej książki jednym tchem tylko z powodu jej objętości. Ale i tak zabrało mi to ledwie dwa wieczory. Czyta się bowiem rewelacyjnie, a jeszcze pomaga legenda, że trzeba, że odkrycie, że sama prawda… Książka jest napisana przezroczystym językiem, na który złożyły się ostrożność i wy... więcej »
Spory zawód
Recenzent: kasiek
Ostatnio jakoś nie po drodze było mi z publikowaniem recenzji, wyjazd, pobyt w innym mieście, szukanie swoich ścieżek, mylenie autobusów, które w tym dziwnym miejscu nazywane są MPKami a ja sądzę, że to po prostu zakamuflowane czołgi radzieckie. Ale ad rem Na drogę wzięłam książkę Danuty Wałęs... więcej »
Autobiografia
Recenzent: pynia04
„Człowiek powinien analizować swoje życie, żeby nie popaść we frustrację, albo (…) się zagubić. Jeśli ma się mocne moralne fundamenty,łatwiej żyć, łatwiej postępować z ludźmi i łatwiej się samemu odnaleźć.” To jeden z cytatów pochodzący z książki autorstwa Danuty Wałęsy pod tytułem „Danuta Wa... więcej »
Kim jest Lech Wałęsa każdy wie. Większość wie również, że ma on żonę, słynną Danuśkę, której nie mógł znaleźć w wielkim łożu w pałacu Buckhingham. Pani Danuta Wałęsa pozostawała dotąd szarą eminencją, żoną swojego męża. O jej życiu z Lechem Wałęsą krążyły legendy, opowieści, anegdotki, historie... więcej »
Czytelniczka biografii ze mnie żadna, ale postać Danuty Wałęsy zaintrygowała mnie już w filmie. O książce trąbi się już jakiś czas, ale dopiero adaptacja skłoniła mnie by po nią sięgnąć. Najpierw przeczytałam 50stron i odłożyłam książkę na jakiś tydzień czy dwa. Odstręczył mnie język i styl, ... więcej »
Dodali do kolekcji
monica
Magdzik83
beatta
przeczytajka
Pawlik99
Leilla_24
Wikcia
Connie036
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!