Marzycielka z Ostendy Schmitt Eric-Emmanuel

Okładka Marzycielka z Ostendy
autor:
Schmitt Eric-Emmanuel
wydawnictwo:
Znak
data wydania:
2011
ISBN:
9788324016679

Opis

Ona pamięta wszystko. Jego smak, zapach, miękki dotyk jego dłoni. Takiej miłości i namiętności nie przeżyła ani nigdy wcześniej ani nigdy później. I nie było ważne, że był księciem. Prawdziwym. Wystarczyło, że pozostawał władcą jej serca.
Ich więź nigdy nie została przerwana, mimo że niedane było im być razem.
Czy ta historia to wymysł schorowanej kobiety czy może najcenniejsze ze wspomnień, wciąż powracające ze zdwojoną siłą?

W "Marzycielce z Ostendy" Eric-Emmanuel Schmitt ..bada kruchą naturę marzeń - wspomnień, impresji, wyobraźni. Rzeczy, których waga często nam umyka, a które przecież decydują o naszym życiu.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Beletrystyka » Społeczno-obyczajowa
  Beletrystyka » Psychologiczna
  Tematyka » Literatura piękna
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Opowiadanie zagraniczne
  Schmitt zawarł w książce zbiór krótkich pięciu historii-różnych historii, ale sprowadzających się do jednego mianownika. Mimo iż licznik to wiele postaci, w różnych sytuacjach życiowych, z różnymi doświadczeniami, to wspólne jest dla nich odczuwanie silnych emocji. I tak każda z nich przeżyła co... więcej »
  Marzenia
  Recenzent: Cornelie21
  Wiele spodziewałam się po tej książce. Pewnie dlatego, że została napisana przez Schmitta. Gdy w końcu dostałam ją w swoje ręce, nie mogłam się powstrzymać przed zagłębieniem w lekturę. I szczerze przepadłam. „Marzycielka z Ostendy” to zbiór pięciu niesamowitych opowiadań, które oscylują wokół t... więcej »
  Twórczość Erica-Emmenuela Shmitta poznałam przez „Oskara i Panią Różę”, która była lekturą szkolną. Chyba jak każdego książka wzruszyła mnie i wywołała pustkę, wręcz wytarła z emocji. Tym razem miałam okazję zapoznać się z „Marzycielką z Ostendy” i również wpadłam w magiczny świat autora. Wciąż z... więcej »
  Dodali do kolekcji
  Chatte
  amadyna
  Carlotta
  rumekyo
  CupOfLove
  zDEPPtana
  Dark_Sister
  xInvisible
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!