MASA o kobietach polskiej mafii Jarosław Sokołowski

Okładka MASA o kobietach polskiej mafii
autorzy:
Jarosław Sokołowski, Artur Górski
wydawnictwo:
Prószyński i S-ka
data wydania:
2014
ISBN:
9788378397199

Opis

Słynny polski świadek koronny przerywa milczenie! Książka "Masa o kobietach polskiej mafii" to wstrząsająca opowieść o matkach, żonach i kochankach polskich gangsterów. Były członek grupy pruszkowskiej - Jarosław "Masa" Sokołowski w rozmowie z Arturem Górskim ujawnia wiele nieznanych faktów. Dowiemy się, co porabia piękna i bezwzględna Inka, która wystawiła ministra sportu Jacka Dębskiego pod lufę zabójcy. Poznamy Monikę Z., żonę Słowika, damę z zamiłowaniem do ogromnego luksusu i potencjałem maf..ijnego bossa, Agnieszkę R., konkubinę Świni i Git-falbanę - prawdziwą kobietę mafii. Przeczytamy również niewiarygodną historię pięknej Polki, która trzęsła kalabryjską mafią... Jakie są kobiety gangsterów? Zakochane bez pamięci? Żądne sławy i pieniędzy? A może pragną władzy i chcą wpływać na decyzje mafiosów?

Wiele osób odradzało pisanie tej książki. Ci, o których napiszecie, wciąż są groźni! - ten argument padał najczęściej. Inny był taki, że podstarzałym gangsterom należy dać już spokój, bo przecież odpokutowali swoje winy, a jeśli nawet nie odpokutowali, to po co wywlekać stare sprawy?
W tej książce znajdują się rzeczy niewygodne dla wielu - i dla gangsterów, i dla biznesmenów, i dla polityków, a nawet dla celebrytów. Także dla samego Masy, który nie wybiela siebie, ale też nie oszczędza dawnych kompanów. Intencja była jasna: cała prawda i tylko prawda. Nawet jeśli nie wszyscy w nią uwierzą.
Artur Górski

Artur Górski (ur. 1964) - dziennikarz, reporter, pisarz, autor wielu powieści sensacyjnych, m.in. "Gucci Boys", "Al Capone w Warszawie", "Zdrada Kopernika", a także książek z gatunku non-fiction "Świat tajnych służb" i "Gang". Interesuje się problematyką międzynarodowej przestępczości zorganizowanej. Był redaktorem naczelnym "Focusa Śledczego", obecnie jest redaktorem "Focusa Historia".

Jarosław Sokołowski (ur. 1962) - pseudonim Masa, były przestępca, zajmował wysoką pozycję w tzw. grupie pruszkowskiej, od 2000 roku świadek koronny. W latach dziewięćdziesiątych był blisko związany z jednym z pruszkowskich bossów Andrzejem K. Pershingiem. Jest skłócony z większością szefów mafii. Dzięki jego zeznaniom aresztowano najbardziej wpływowych gangsterów "Pruszkowa". Był felietonistą "Focusa Śledczego".

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Mafia budziła i budzi strach na całym świecie, przybierając najróżniejsze formy. Okazuje się, że ta rodzima, polska mafia wcale nie wypadała gorzej w zestawieniu włoskich czy amerykańskich grup przestępczych. Mafia pruszkowska, która szczyt swojej potęgi zanotowała w latach dziewięćdziesiątych, m... więcej »
"Masa" to najbardziej znany polski gangster. Po objęciu programem świadka koronnego opowiada o swoim dawnym życiu. Dzięki jego zeznaniom udało się zamknąć część półświatka. Wraz z dziennikarzem Arturem Górskim stworzył cykl książek "Masa o...", w których możemy czytać o życiu gangsterów i ich pow... więcej »
Dodali do kolekcji
Lady_Ann
dziurawa
Ania1408
foxglove
Dariaaa
wiolet
Catastrophes
AnnMaster
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!