Mechaniczny Anioł Cassandra Clare

Okładka Mechaniczny Anioł
autor:
Cassandra Clare
wydawnictwo:
MAG
data wydania:
2010
ISBN:
9788374801836

Opis

SPRZEDAŻ OD 20-10-2010! W Mechanicznym Aniele dowiesz się co się wydarzyło 100 lat przed historią opisaną w Mieście Kości, Mieście Szkła i Mieście Popiołów. Poznasz rodzinną tajemnicę Clary Fray i genezę buntu Valentine... A to tylko początek... Magia jest niebezpieczna, ale miłość jeszcze bardziej. Kiedy szesnastoletnia Tessa Gray pokonuje ocean, żeby odnaleźć brata, celem jej podróży jest Anglia za czasów panowania królowej Wiktorii. W londyńskim Podziemnym Świecie, w którym po ulicach przemyk..ają wampiry, czarownicy i inne nadnaturalne istoty, czeka na nią coś strasznego. Tylko Nocni Łowcy, wojownicy ratujący świat przed demonami, utrzymują porządek w tym chaosie. Porwana przez Mroczne Siostry, członkinie tajnej organizacji zwanej Klubem Pandemonium, Tessa wkrótce dowiaduje się, że sama jest Podziemną z rzadkim darem zmieniania się w inną osobę. Co więcej, Mistrz - tajemnicza postać kierująca Klubem - nie zatrzyma się przed niczym, żeby wykorzystać jej moc. Pozbawiona przyjaciół, ścigana Tessa znajduje schronienie w londyńskim Instytucie Nocnych Łowców, którzy przyrzekają, że znajdą jej brata, jeśli ona wykorzysta swój dar, żeby im pomóc. Wkrótce Tessę zaczynają fascynować dwaj przyjaciele: James, którego krucha uroda skrywa groźny sekret, i niebieskooki Will, zniechęcający do siebie wszystkich swym sarkastycznym humorem i zmiennymi nastrojami... wszystkich oprócz Tessy. W miarę jak w trakcie swoich poszukiwań, zostają wciągnięci w intrygę, grożącą zagładą Nocnych Łowców, Tessa uświadamia sobie, że będzie musiała wybierać między ratowaniem brata a pomaganiem nowym przyjaciołom, którzy próbują ratować świat... i że miłość potrafi być najbardziej niebezpieczną magią.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Mechaniczny Anioł to kolejna książka o Nocnych Łowcach napisana przez Cassandre Clare. Jest ona prequielem trylogii Dary Anioła, pierwszą częścią z zaplanowanej na 3 tomy serii Piekielne Maszyny . Autorka po raz kolejny wciąga nas w magiczny świat urban fantasy. Tym razem przenosimy się do wikto... więcej »
Ten cykl został pomyślany jako prequel cyklu Dary Anioła, na który składa się trylogia: Miasto Kości, Miasto Popiołów i Miasto Szkła. Dary anioła bardzo mi się podobały i nie cofnę tego słowa mimo wielu nieprzychylnych opinii, jakie zebrały. Zatem ciekawa byłam, o czym będą Piekielne maszyny. No... więcej »
Z książkami Pani Clare, spotkałam się wcześniej, czytając serię "Dary anioła". Byłam zachwycona jej pomysłami i stylem pisania. Gdy tylko ujrzałam na półkach kolejną książkę jej autorstwa, nie mogłam się doczekać, aż dotknę opuszkami placów papieru i zatopię się w lekturze. "Mechaniczny anioł"... więcej »
Jeżeli ktoś jeszcze nie wie, to teraz już się dowie - Cassandra Clare to jedna z moich ulubionych pisarek, darzę ją wielkim szacunkiem za napisanie Darów Anioła i stworzenie takiej postaci, jaką jest Jace. Ulubione fragmenty z Miasta kości, Miasta popiołów, czy Miasta szkła mogłabym od ręki wypis... więcej »
Do przeczytania tej książki, przyciągnęły mnie wcześniejsze części Darów Anioła. Co prawda, można zarzucić Cassandrze Clare, że w pewien sposób odtwarza elementy pierwszej części Darów Anioła, jednak sama ilość postaci w trylogii oraz sugestie odnośnie przeszłości, narzucają pewne wymogi fabular... więcej »
Cassandra Clare to już od dłuższego czasu moja ulubiona pisarka. Chylę jej czoła za stworzenie Trylogii "Darów Anioła" oraz postaci takiej jak Jace, co musiało być nie lada wyzwaniem. Kiedy dowiedziałam się o "Mechanicznym aniele" szczerze zastanawiałam się, czy ją czytać. Doszłam do wniosku, że ... więcej »
Cassandra Clare to już od dłuższego czasu moja ulubiona pisarka. Chylę jej czoła za stworzenie Trylogii "Darów Anioła" oraz postaci takiej jak Jace, co musiało być nie lada wyzwaniem. Kiedy dowiedziałam się o "Mechanicznym aniele" szczerze zastanawiałam się, czy ją czytać. Doszłam do wniosku, że ... więcej »
Chylę czoła Cassandrze Clare za stworzenie fascynującego świata przedstawionego w cyklu „Dary Anioła”, ale nie sądziłam, że może podtrzymać poziom poprzednich książek. W „Mechanicznym aniele” najtrudniejszym wyzwaniem było z pewnością utrzymać powieść w klimacie wiktoriańskiego Londynu - pisar... więcej »
„Mechaniczny anioł” to pierwszy tom trylogii „Diabelskie maszyny”, która umiejscowiona jest na długo przed wydarzeniami z „Darów Anioła”. Książka ta to moja pierwsza styczność z twórczością Pani Clare i jak najbardziej muszę zaliczyć ją na plus. Główną postacią w książce jest Theresa Gray, któ... więcej »
Cassandra Clare jest amerykańską autorką, która przyszła na świat 21 lipca 1973 roku w Teheranie. W trakcie swojego życia kilkukrotnie zmieniała kraj zamieszkania, skończyła liceum Los Angeles, a także podjęła pracę w Nowojorskiej redakcji. Pisanie swojej debiutanckiej powieści rozpoczęła ona w 2... więcej »
Cassandra Clare to autorka bestsellerowej serii "Dary Anioła", która zdobyła rzeszę fanów na całym świecie. "Diabelskie Maszyny" to prequel do znanych i lubianych powieści o przygodach Nocnych Łowców. Ponieważ przeczytałam to, co byłam w stanie przeczytać, czyli wszystko, co zostało już wydan... więcej »
"To w porządku kochać kogoś bez wzajemności, dopóki ten ktoś jest wart miłości. Dopóki na nią zasługuje." "Mechaniczny anioł" to pierwsza część trylogii Diabelskie maszyny, prequela serii Darów anioła, autorstwa Cassandry Clare. Pisarka urodziła się w amerykańskiej rodzinie w Teheranie. Zanim... więcej »
Cassandra Clare jest autorką bestsellerowej serii „Dary anioła”, z którą jeszcze nie miałam styczności, jednak gdy nadarzyła się ku temu okazja postanowiłam zadowolić się prequelem i sięgnąć po równie popularną serię „Diabelski maszyny” :) „Mechaniczny anioł” to pierwszy tom tej trylogii, wydany ... więcej »
Cassandra Clare jest pseudonimem artystycznym amerykańskiej pisarki Judith Rumelt, która w 2004 roku zaczęła pracę nad powieścią "Miasto kości", do której napisania zainspirował ją krajobraz Manhattanu. Znana jest także za opowiadania fan-fiction związane z Harrym Potterem oraz Władcą Pierścieni,... więcej »
Magia jest niebezpieczna, ale miłość jeszcze bardziej. Kiedy szesnastoletnia Tessa Gray pokonuje ocean, żeby odnaleźć brata, celem jej podróży jest Anglia za czasów panowania królowej Wiktorii. W londyńskim Podziemnym Świecie, w którym po ulicach przemykają wampiry, czarownicy i inne nadnaturalne... więcej »
"Mechaniczny anioł"to powieść wpisująca się w jeden z moich ulubionych nurtów literackich. Sięgając po nią miałam więc spore oczekiwania, ale również nadzieję na mile spędzony czas. Tess Grey po śmierci ciotki spienięża niewielki majątek i przeprawia się przez Atlantyk aby rozpocząć nowe życie w... więcej »
„Mechaniczny Anioł” to pierwszy tom nowej trylogii „Diabelskie maszyny” autorstwa Cassandry Clare. Akcja powieści osadzona jest w tym samym świecie, jak w przypadku przygód „Darów Anioła”, jednak za czasów panowania królowej Wiktorii w Londynie.Książka stanowi więc prequel wydarzeń z niektórym zn... więcej »
Twórczość Cassandry Clare poznałam dobre kilka lat temu. Po przeczytaniu kilku stron Miasta Kości postanowiłam zamówić od razu obie dostępne wtedy części, po czym zabrałam się za lekturę. Świat nocnych łowców oczarował mnie już od pierwszej strony, a dodatkowymi atutami było naprawdę świetne poc... więcej »
Dodali do kolekcji
Albatros22
weera
IvanG
Betsy93
nat_95
Kobra94
Iv
Gabi662
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!