MĘŻCZYŹNI KTÓRZY NIENAWIDZĄ KOBIET

Okładka MĘŻCZYŹNI KTÓRZY NIENAWIDZĄ KOBIET
autorzy:
wydawnictwo:
Jacek Santorski

Opis

Dziennikarz i wydawca magazynu "Millennium" Mikael Blomkvist ma przyjrzeć się starej sprawie kryminalnej sprzed czterdziestu lat, kiedy zniknęła bez śladu Harriet Vanger. Do pomocy dostaje Lisbeth Salander, młodą, intrygującą outsiderkę i genialną researcherkę. Blomkvist i Salander tworzą niezwykły team. Wspólnie szybko wpadają na trop mrocznej i krwawej historii rodzinnej. To doskonały, pełen pasji thriller, w którym tajemnica trzyma czytelnika w napięciu aż do samego końca. Po książki Larssona ..- uważane przez krytyków i innych pisarzy kryminałów za wydawniczą sensację - na całym świecie sięgnęło już prawie 9 mln czytelników! Autor ma fantastyczną zdolność jednoczesnego prowadzenia wielu skomplikowanych wątków, które błyskotliwie wiąże ze sobą. Zdaniem nie tylko The Times - "w książce świetne jest wszystko - bohater, fabuła, atmosfera".

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Zagadki
Recenzent: Cornelie21
O „Millenium” słyszał już chyba każdy. Nie tylko za sprawą książki, ale też ekranizacji filmowych. Najnowsza niedawno weszła do kin i już zebrała rzesze fanów. Ja jednak nim zabiorę się za film, lubię poznać treść książki, by wtedy móc unaocznić sobie wszystko, a później porównać do tego, co zase... więcej »
Niewiele potrzeba, by szwedzki dziennikarz zajmujący się na co dzień prawicowym ekstremizmem i rasizmem, postanowił napisać powieść, która zawiera w sobie wiele ciekawych informacji, zdobytych przez autora na przestrzeni lat. Dla czytelników są one niezwykle wartościowe i cenne dla tego typu publ... więcej »
Mikael Blomkvist jest dziennikarzem i wydawcą magazynu Millenium. Po opublikowaniu bardzo kontrowersyjnego artykułu na temat jednego ze znanych szwedzkich przedsiębiorców, zostaje postawiony przed sądem za zniesławienie. Niestety nie ma dowodów na poparcie swoich tez w wyniku czego przegrywa spra... więcej »
Mikael Blomkvist - dziennikarz i wydawca czasopisma ,,Millenium'', który staje przed sądem za zniesławienie ważnego przedsiębiorcy, Hansa-Erika Wennerströma. Postanawia, że na jakiś czas odpocznie od swojej pracy i przyjmuje propozycję kierownika ogromnego koncernu, Henrika Vangera. Ma o za zada... więcej »
"Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" Stiega Larssona przeleżała u mnie na półce kilka miesięcy. Po przeczytaniu tej pozycji bardzo żałuje, że tak długo z tym zwlekałam. Książka jest bardzo wciągająca i czyta się ją jednym tchem. Nie jest to tylko kryminał, w którym napięcie jest budowane od pier... więcej »
O kultowej już trylogii "Millenium" Stiega Larssona na dzień dzisiejszy słyszeli już chyba wszyscy. Nie inaczej było w moim przypadku, lecz przyszło mi poczekać trochę na możliwość zaznajomienia się z jej treścią. "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" to pierwsza część tej serii. To opasłe tomisk... więcej »
Zanim książka dostała się w moje ręce było w moim otoczeniu wokół niej trochę "szumu" z powodu nakręconego na jej podstawie filmu pt "Dziewczyna z tatuażem". Początek książki wydał mi się mało ciekawy i momentami zastanawiałam się - o co ten cały szum?. Jednak gdzieś od połowy książki wciągnęło m... więcej »
Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet to pierwsza część trylogii Millenium, Stiega Larssona, której zapewne nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi skandynawskich kryminałów. Mimo, że ukazała się ona ładnych parę lat temu, dopiero teraz po nią sięgnęłam i mogę stwierdzić, że w pełni zasłużenie dzier... więcej »
Stieg Larsson to jeden z obecnie najbardziej znanych i poczytnych pisarzy świata. W 2008 zajął drugie miejsce na świecie pod względem sprzedawalności swoich książek. Larsson to nie tylko powieściopisarz, ale również dziennikarz, który sympatyzował z ekstremalną szwedzką lewicą. Wspierał ruchy ant... więcej »
Kto nie zna Stiega Larssona? A przynajmniej kto o nim nie słyszał? Nie ma chyba takiej osoby, której nie obiło się o uszy nazwisko szwedzkiego pisarza, którego powieści do tej pory bardzo dobrze się sprzedają, mają rzesze wiernych czytelników, a nawet są ekranizowane. Ja również znam tego pisarza... więcej »
"Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" to dość gruba książka. Takie tomiszcza muszą mieć bogatą treść - liczba stron na pierwszy rzut oka (przynajmniej mój) jest minusem. Zazwyczaj te książki wleką się niemiłosiernie. Czy ta książka się spisała ? Mikael Blomkvist to dziennikarz zdolny i ambit... więcej »
„Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” to mistrzowski kryminał trzymający w napięciu, po którego przeczytaniu nie ma się wątpliwości, czy sięgnąć po kontynuację. Mikael i Lisbeth przechodzą wielką przemianę, a ich prywatne życie jest dla mnie wielkim znakiem zapytania, który mam nadzieję odkryję w... więcej »
Dodali do kolekcji
amblonska
martha89
rhena
Kasjopeja_Undomiel
karolinajonska
kwiatsniegu
daimon
Lena173
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!