Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet Stieg Larsson

Okładka Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
autor:
Stieg Larsson
wydawnictwo:
Czarna Owca
data wydania:
2010
ISBN:
9788375543636

Opis

Pewnego wrześniowego dnia w 1966 roku szesnastoletnia Harriet Vanger znika jak kamień w wodę. Prawie czterdzieści lat później Mikael Blomkvist otrzymuje nietypowe zlecenie od Henrika Vangera. Stojący na czele wielkiego koncernu magnat przemysłowy prosi znajdującego się na zakręcie życiowym dziennikarza o napisanie kroniki rodzinnej Vangerów. Okazuje się, że spisywanie dziejów to tylko pretekst do próby rozwiązania zagadki zniknięcia Harriet. Mikael Blomkvist, skazany za zniesławienie, redaktor cz..asopisma Millennium, przechodzi kryzys wartości i rezygnuje z obowiązków zawodowych. Podejmuje się niezwykłego zlecenia, opuszcza Sztokholm i osiada w niewielkiej wiosce na północy kraju. Po pewnym czasie dołącza do niego młoda ekscentryczna hackerka, Lisbeth Salander. Wspólnie, choć nie zawsze ramię w ramię, biorą pod lupę przeszłość klanu Vangerów i wykrywają prawdę o wiele bardziej mroczną i krwawą niż ta, którą spodziewali się odnaleźć...
Pierwsza z trzech książek w serii Millennium Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet – debiut Stiega Larssona to niezwykła historia kryminalna, napisana z ogromnym wyczuciem współczesności, skutecznie, dokładnie i profesjonalnie. Larsson udowadnia, że ma niezwykle rozległą wiedzę i równie wielką przenikliwość. Dzięki temu jego fabuła staje się bardzo wiarygodna. Autor ma fantastyczną zdolność jednoczesnego prowadzenia wielu skomplikowanych wątków, które błyskotliwie wiąże ze sobą. To pierwsza z trzech książek o Mikaelu Blomkviście i Lisbeth Salander.
Plik zabezpieczony - watermark

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Jakimś cudem ominął mnie cały szum wokół książek Larssona. Gdy wreszcie cała seria trafiła na moją półkę, byłam naprawdę zaskoczona jej popularnością i tak szybko, jak tylko było to możliwe zaczęłam czytać pierwszą część. Po lekturze kilkunastu stron naszły mnie pierwsze wątpliwości. Przyznaję, a... więcej »
Stieg Larsson był szwedzkim dziennikarzem, który popularność na całym świecie zdobył tuż po nagłej śmierci w 2004 roku. Wtedy to wydana została pierwsza część trylogii "Millenium". Książka "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" oczarowała czytelników z wielu krajów, a samemu autorowi przyniosła po... więcej »
Dodali do kolekcji
reflectionnebula
felixa
Drago
sun
HaNisia
ilkas
mrsantares
akinoria
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!