Miasto Kości Cassandra Clare

Okładka Miasto Kości
autor:
Cassandra Clare
wydawnictwo:
MAG
data wydania:
2010
ISBN:
9788374801300

Opis

Bohaterką bestsellerowej serii jest Clary Fray nastoletnia rudowłosa artystka o skłonnościach do wpadania w tarapaty. Jej najlepszym i jedynym przyjacielem jest chłopak, matka jest roztrzepaną artystką, a miejscem rozrywki są ulice Manhattanu i nocne kluby. Aż do czasu, gdy pewnej nocy w nocnym klubie Pandemonium trzech nastolatków, których widzi tylko ona, na jej oczach zabija chłopca, który, jak się okazuje, tak naprawdę nie jest chłopcem... Clary czuje, że powinna zawiadomić policję, ale wie, ..że nikt jej nie uwierzy, gdyż ciało zamordowanego rozpłynęło się w powietrzu, a napastników nikt oprócz niej nie widzi. Są to Nocni Łowcy, tajemna kasta wojowników, których celem jest walka z demonami. W ciągu następnych 24 godzin znika matka Clary, a ona sama o mało nie ginie z ręki demona.
Poszukując matki, Clary trafia do tajemnego świata, położonego głęboko pod ulicami Nowego Jorku, zwanego Podziemnym Światem, pełnego tajemniczych wróżek, wampirów, hybryd człowieka i wampira, i demonów. Clary jest rozdarta pomiędzy uczuciami, które żywi do dwóch chłopców ? jej najlepszego przyjaciela, Simona, oraz do tajemniczego łowcy wampirów, pół człowieka, pół anioła Jace?a. Wkrótce sama staje się częścią ukrytego świata łowców demonów zwanych Nefilim i odkrywa straszną tajemnicę...
Trylogia ?Dary Anioła? składa się z ?Miasta Kości?, ?Miasta Popiołów? i ?Miasta Szkła? i zajmuje pierwsze miejsca list bestsellerów obok ekranizowanego ?Zmierzchu?. To przykład, jak bardzo temat wampirów stał się popularny w literaturze. Trylogia zyskała kilkanaście fanklubów w Stanach i liczne fanowskie strony internetowe, m.in. niemiecką, hiszpańską i norweską.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Fantasy
  Fantastyka » Beletrystyka » Horror, literatura grozy
  Literatura dla dzieci i młodzieży » Literatura » Literatura dla młodzieży zagraniczna
  Miasto Kości
  Recenzent: saruska
  Do tej książki przymierzałam się dość długo, ponieważ fabuła mnie nie pociągała - jak dla mnie za bardzo fantasty. Jak wtedy bardzo się myliłam. "Miasto Kości" pochłonęłam jednym tchem - wręcz pożarłam tą książkę i czułam ogromny niedosyt. Dostałam tę książkę od mojej kumpeli, która wręczyła mi j... więcej »
  Zastanawialiście się kiedyś, jakie tajemnice rodzinne przemilczeli przed Wami rodzice? Dlaczego, gdy mając dwanaście lat zapytaliście o pozwolenie na zrobienie tatuażu, poddali Was praniu mózgu? I dlaczego wszyscy wierzą w skrzaty, ale ich nie widzą, a Wy je widzicie i nie wierzycie? A czy zastan... więcej »
  W świecie Nocnych Łowców...
  Recenzent: nieznana
  Na wstępie wspomnę, że mam najszczersze chcęci zamordować grafików pracujących nad polską okładką książki, gdyż oszpecili jedną z naprawdę świetnych powieści. Mówi się, by nie oceniać książki po okładce, ale gdy ona będzie okropna, nie będzie nas ona przyciągać, czyż nie? Cassandra Clare jest a... więcej »
  „Miasto Kości” wyszło spod pióra, lub może raczej klawiatury, debiutującej Cassandry Clare i otwiera ono cykl o Darach Anioła. Pierwsza część od razu zdobyła wielu czytelników i ciągle wywołuje entuzjazm wśród młodzieży. Ja spojrzę jednak na powieść bardziej krytycznym okiem i przekonam się, czy ... więcej »
  Miasto Kości Cassandra Clare
  Recenzent: Annadriell
  Elitarna grupa aniołów, stojących na straży Przymierza, hordy wilkołaków, wampiry zwane Nocnymi Dziećmi, niekoniecznie przyjazne wróżki, a co najważniejsze mnóstwo rozszalałych demonów, które należy umiejętnie okiełznać. To i jeszcze więcej rewelacji znajdziecie w pierwszym tomie trylogii "Dary A... więcej »
  Cassandra Clare (ur. 31 lipca 1973) – pisarka, urodzona w amerykańskiej rodzinie w Teheranie, mieszkała we Francji, Anglii i Szwajcarii zanim skończyła 10 lat. Od szkoły średniej mieszkała w Los Angeles i Nowym Jorku, gdzie pracowała w redakcji. W 2004 r. zaczęła pracę na powieścią Miasto Kości, ... więcej »
  Dziewczyna, odkrywająca ukryte zdolności, tajemniczy, nieco arogancki chłopak, niebędący człowiekiem i moc potworów. Walka ze złem przeplatana burzliwymi rozterkami miłosnymi bohaterki, od czasu do czasu urozmaicona kłótniami, pocałunkami i zazdrością. Brzmi znajomo? Ten typ powieści zazwyc... więcej »
  Seria Cassandry Clare "Dary Anioła" jest znana na całym świecie. Jej książki natychmiast stają się bestsellerami. Z ogromną ciekawością sięgnęłam po pierwszą część cyklu - "Miasto Kości", aby się dowiedzieć, co tak niezwykłego mają w sobie te powieści. Główną bohaterką jest Clarissa, córka J... więcej »
  Cassandra Clare jest amerykańską autorką, która przyszła na świat 21 lipca 1973 roku w Teheranie. W trakcie swojego życia kilkukrotnie zmieniała kraj zamieszkania, skończyła liceum Los Angeles, a także podjęła pracę w Nowojorskiej redakcji. Pisanie swojej debiutanckiej powieści rozpoczęła ona w 2... więcej »
  Polskie księgarnie od dłuższego już czasu zalewane są masą różnej wielkości, grubości i –przede wszystkim – jakości, książek o tematyce młodzieżowej, a zwłaszcza tak popularnych teraz paranormal romance. Wydawałoby się więc, że wampiry, wilkołaki i upadłe anioły zostały przez wszelakiej maści aut... więcej »
  "Miasto kości"
  Recenzent: Miravelle
  O książce słyszałam bardzo dużo, była bardzo rozgłaszana. Nie mogłam jednak zdecydować się na przeczytanie jej. Coś mnie w niej odpychało, miałam wrażenie, że będzie to kolejna kopia "Zmierzchu", niewarta uwagi. Jednak, gdy zauważyłam tę książkę w bibliotece, postanowiłam, że jednak ją przeczytam... więcej »
  Nudno zacznie się robić, jeżeli przy każdej książce będę pisać, że jest fantastyczna. Tutaj mogę jedynie napisać, że aż brak mi słów, żeby opisać znakomitość tej książki. Przeczytałam ją już tyle razy, że nawet na palcach nie mogę tego zliczyć, a to wszystko dlatego, że autorka wspaniale pisze. ... więcej »
  Do przeczytania tej książki zachęcił mnie jej krótki fragment zamieszczony gdzieś na łamach wielkiego oceanu wiedzy, jakim jest Internet. Krótko po tym zamówiłam ją i już po paru dniach była moja. Cykl „Dary Anioła” (niech żyją trafione tłumaczenia) autorstwa Cassandy Clare, opowiada o losach na... więcej »
  Miasto Kości
  Recenzent: fri2go
  Świat, w którym demony istnieją naprawdę. Ona jedna i dwóch facetów, których darzy zakazanym uczuciem. Czy da radę wybrać jednego z nich, zdobyć akceptację otoczenia i żyć szczęśliwie? Brzmi to trochę jak… nie, to nie jest streszczenie fabuły sagi „Zmierzchu”. To pokrótce zarys głównego wątku „Mi... więcej »
  Wejście do klubu. Dziewczyna - główna bohaterka wraz ze swoim najlepszym przyjacielem próbuje się dostać do środka. W środku natomiast spotkamy drugiego z najważniejszych bohaterów, chłopaka. Halo, halo, déjà vu?! Przecież to już było! Gdzie? A w "Błękitnokrwistych", proszę Państwa. Pozwoliłam so... więcej »
  Nocni Łowcy czy jak kto woli Nefilim, wampiry, wilkołaki i zwykła dziewczyna. Brzmi trochę jak kilka znanych książek fantasy w jedną. I taki miszmasz może niektórych odrzucać. Na przykład mnie. I nie kupiłabym sobie tej książki. W sumie i tak nie kupiłam tylko dostałam i nie byłam zbyt zadowolona... więcej »
  Clary jest „zwykłą” dziewczyną. Pewnego dnia w klubie widzi jak dwóch chłopców i dziewczyna z batem zabijają. Nikt ich nie widzi oprócz niej. Nieznajomi wydają jej się być nienormalni. Próbują jej wmówić, że chłopak, któremu jeden wbił sztylet w serce to demon, a oni sami są Łowcami Nocy. Życie ... więcej »
  Tysiące lat temu, Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nefilim, pół ludzi, pół aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni, są naszą niewidzialną ochroną. Nazywają ich Nocnymi Łowcami. Nocni Łowcy przestrzegają praw ustanowiony... więcej »
  Dary Anioła, czytane przeze mnie dawno temu, a nadal pamiętane ze szczegółami. Spotkałam się z wieloma opiniami, nie ukrywam, że książka jest nużąca, a akcja długo się rozkręca. Przecież to nie jest opowiadanie, akcja musi się rozkręcić, mnie pozostaje życzyć tylko cierpliwości. Darzę tę serię w... więcej »
  „Nie jestem nieszczęśliwy. Tylko ludzie pozbawieni celu są nieszczęśliwi. Ja mam cel”[str:192] Myślę, że każdy chciałby mieszkać w świecie gdzie magia byłaby czymś znanym i dostępnym. Czymś co ułatwia nam życie i jednocześnie fascynuje. Patrząc na nasz dzisiejszy świat, bardzo ... więcej »
  Cassandra Clare, a właściwie Judith A. Rumelt urodziła się w amerykańskiej rodzinie w Teheranie. Zanim skończyła 10 lat mieszkała we Francji, Anglii i Szwajcarii. Od szkoły średniej mieszkała w Los Angeles i Nowym Jorku. W 2004 roku rozpoczęła pracę nad Miastem kości. Jej inspiracją był krajobraz... więcej »
  „Miasto Kości” to pierwszy tom serii „Dary Anioła” składającej się z dwóch trylogii. Napisała ją Cassandra Clare i po raz pierwszy została wydana w Polsce w roku 2010. Do tej pory ta część została wydana w trzech wersjach – każda z inną okładką. Obecnie można nabyć „Miasto Kości” z okładką polsk... więcej »
  Książkę C.C. posiadałem w swojej kolekcji już od pewnego czasu, jednak zawsze znalazły się inne tytuły, które bardziej mnie zachęcały do czytania. Być może wynika to z mojego wieku. Nie mniej, jak dorwałem się do tego tytułu przemieliłem go w 3 dni. Spodziewałem się czegoś w stylu Zmierzchu, ... więcej »
  Ciężko napisać recenzję książki, która od kilku lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników na całym świecie i która przez ten czas doczekała się wielu opinii zarówno tych profesjonalnych, jak i zupełnie amatorskich. Zapewne nie uda mi się napisać czegoś, czego już nie było, co w któ... więcej »
  O twórczości Cassandry Clare było głośno od samego początku. Mam na myśli trylogię Dary Anioła, której pierwsza część doczekała się ekranizacji, mającej miejsce kilka tygodni temu. Całą serię, traktującą o przygodach Nocnych Łowców, mam już dawno za sobą, pomijając oczywiście ostatni tom, który n... więcej »
  Moja pierwsza wycieczka do „Miasta kości” miała miejsce kilka lat temu i pozostawiła po sobie bardzo pozytywne wrażenie. Do dziś pamiętam jak wyczekiwałam, aż w bibliotece pojawi się kolejny tom i robiłam oczy kota ze Shreka do Pani bibliotekarki, aby przepuściła mnie w długiej kolejce. Wiedział... więcej »
  Czy wierzycie w przeznaczenie? Czy jedno przypadkowe spotkanie może odmienić czyjeś życie? Co, jeśli ten "fortunny zbieg okoliczności" odkrywa coś, co powinno być ukryte? Czasami życie stawia nam na drodze liczne okazje, które mogą pchnąć nas na właściwy tor życia. Tor, z którego zboczyliśmy z ja... więcej »
  Tytuł: Miasto kości Autor: Cassandra Clare Tytuł oryginalny: City of Bones Data wydania polskiego: 17.06.2009 Ilość stron: 507 Część: 1 (seria "Dary Anioła") Wydawnictwo: MAG Ocena: 6+/6 Moja recenzja: Poczekajcie chwile, muszę się otrząsnąć, czyli krótko mówiąc ogarnąć się. Jeszcze... więcej »
  Są takie serie książek, po których przeczytaniu nie ma mowy o tym, by skupić się na czymś innym. W głowie cały czas krążą myśli o dopiero co przeżytych przygodach, pokochanych bohaterach i niewyjaśnionych wątkach. Od jakiegoś miesiąca na powrót zakochałam się w Darach Anioła Cassandry Clare. To j... więcej »
  Seria „Dary anioła” to kolejna seria, która zawładnęła młodymi czytelnikami. Obok znanej Sagi „Zmierzch”, Trylogii „Igrzysk Śmierci” czy też „Akademia wampirów”, powiedzmy, została wyróżniona przez swoich fanów, zyskując na ogromnej popularności. Przeglądając wiele opinii na jej temat, można o... więcej »
  Cassandra Clare jest amerykańską pisarką. Serca czytelników na całym świecie podbiła serią "Dary Anioła". Początkowo miała to być trylogia, jednak autorka nie szczędziła w pomysłach i aktualnie w księgarniach pojawiło się już pięć tomów. Ja oczywiście już dawno słyszałam o tej sadze, ale do tej p... więcej »
  Swoją historię z czytaniem zaczęłam ,głupio się przyznać, od listopada 2012r. Skłoniła mnie do tego seria "Harry Potter". Już po pierwszej części przepadłam i czytanie stało się moim ulubionym zajęciem. Od tego czasu postanowiłam sięgać, na razie po te najbardziej znane i lubiane książki. Takim s... więcej »
  Miasto Kości
  Recenzent: Suza
  Seria znana, wręcz kultowa, która zjednała sobie serca wielu czytelników. Miałam ją w planach już od dłuższego czasu, jednak dopiero teraz wpadła mi w ręce. Jak w moich oczach wypadła pierwsza część "Darów Anioła"? Przekonajcie się... Clary na jednej z imprez w klubie zauważa, jak grupa nastol... więcej »
  Miasto Kości
  Recenzent: annalin
  Nocni Łowcy to pół-anioły, pół-ludzie. Są naznaczeni runicznymi tatuażami. Stworzeni przez Anioła Razjela pozostają całkowicie niewidoczni dla postronnych, a ich zadaniem jest nieustanne czuwanie nad bezpieczeństwem ludzkości. Chronią nas przed całym złem tego świata, o którym nie mamy pojęcia, m... więcej »
  "Dary Anioła" polecała mi spora część moich znajomych. Myślałam sobie: czy oni oszaleli?! Przecież ja nie czytam tego typu książek. Mówiąc "tego typu" miałam wtedy na myśli paranormalne romansidła czy kiepskie fantasy dla nastolatek. W końcu się przełamałam i zaczęłam poszukiwać pierwszej części ... więcej »
  Miasto kości popularna książka na całym świecie, ma tyle zalet, a tak mało niedociągnięci, że nie wiem za co się zabrać. Książkę miałem w planach od roku, okazało się że dopiero teraz po nią sięgnąłem, gdy u mnie w szkole pani z j. polskiego, zadała nam wybrać książkę i ją zaprezentować. Miałem w... więcej »
  Dodali do kolekcji
  weera
  Makusia
  anciaa
  Shoo
  Courage
  Azzura
  Nessie_
  Tweety
  Cytaty z książki+ Dodaj cytat
  "Trzeba czegoś więcej niż ludzki krzyk,żeby obudzić umarłych"

  Dodane przez kasia17

  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!