Miasto Popiołów Cassandra Clare

Okładka Miasto Popiołów
autor:
Cassandra Clare
wydawnictwo:
MAG
data wydania:
2010
ISBN:
9788374801355

Opis

Piętnastoletnia Clary Fray poszukując swojej zaginionej matki, trafia do tajemnego świata, położonego głęboko pod ulicami Nowego Jorku, zwanego Podziemnym Światem, pełnego tajemniczych wróżek, wampirów, hybryd człowieka i wampira, i demonów. Clary jest rozdarta pomiędzy uczuciami, które żywi do dwóch chłopców - jej najlepszego przyjaciela, Simona, oraz do tajemniczego łowcy wampirów, półczłowieka, półanioła Jace'a. Okazuje się, że jej ojcem jest zbuntowany Nocny Łowca,Valentine, który jest winien.. morderstw i zdrady.Teraz powraca na czele wiernych mu zwolenników aby dokończyć przewrotu i dokonać eksterminacji wszystkich demonów i wampirów. Valentine odkrywa przed Clary straszną tajemnicę: ma ona brata i jest nim Jace. Valentine dokonuje napadu na siedzibę Nocnych Łowców i ucieka wraz z Jacem. Clary pozostaje sama i wyrusza do ostatniego schronienia Nocnych Łowców.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Książka ta jest bardzo ciekawa i wciągająca gdyż bohaterowie ledwo wyplączą się z kłopotów już wpadają w następne.Ja osobiście mam całą trylogię i polecam ją wszystkim którzy jej jeszcze nie czytali. więcej »
Parę dni temu zabrałam się za kontynuację trylogii Cassandry Clare "Dary Anioła". Drugi tom nosi tytuł, który (ku mojej radości) został przetłumaczony niezaprzeczalnie dobrze - "Miasto Popiołów". Czekałam niecały miesiąc, aby książka pojawiła się moich rękach, a to za sprawą nieporadnego i młodeg... więcej »
Mimo że pierwszy tom cyklu Dary Anioła „Miasto Kości” został wydany w 2009 roku, to nadal czaruje wiele osób, a grono jego czytelników powiększa się w zastraszającym tempie. Napisany przez Cassandrę Clare wzbudzał zachwyt i uznanie, stworzony przez nią świat wciągał i nie pozwalał przestać czytać... więcej »
Cassandra Clare (ur. 31 lipca 1973) – pisarka, urodzona w amerykańskiej rodzinie w Teheranie, mieszkała we Francji, Anglii i Szwajcarii zanim skończyła 10 lat. Od szkoły średniej mieszkała w Los Angeles i Nowym Jorku, gdzie pracowała w redakcji. W 2004 r. zaczęła pracę na powieścią Miasto Kości, ... więcej »
Z kontynuacjami bywa różnie. Czasem druga część okazuje się być sporo gorsza od poprzedniej, czasem – wręcz przeciwnie, a to, że środkowa część trylogii jest zazwyczaj tą najsłabszą, wiedzą chyba wszyscy miłośnicy słowa pisanego. A jak sprawy się mają w przypadku „Darów Anioła”, których autorką j... więcej »
Cassandra Clare jest amerykańską autorką, która przyszła na świat 21 lipca 1973 roku w Teheranie. W trakcie swojego życia kilkukrotnie zmieniała kraj zamieszkania, skończyła liceum Los Angeles, a także podjęła pracę w Nowojorskiej redakcji. Pisanie swojej debiutanckiej powieści rozpoczęła ona w 2... więcej »
Cassandra Clare to amerykańska pisarka znana głównie z trylogii "Dary Anioła". Jak na razie miałam okazję przeczytać książkę Miasto Kości, która jest pierwszym tomem trylogii, a także Miasto Popiołów. Pierwsza część bardzo mi się podobała. Czy jednak autorka zdołała utrzymać równie dobry poziom... więcej »
"Miasto popiołów"
Recenzent: Miravelle
Miłość kojarzy nam się z dwojgiem zakochanych ludzi, którzy razem cieszą się z życia. Oczywiście istnieje też smutna, nieszczęśliwa, platoniczna miłość, często wykorzystywana przez autorów w swoich dziełach. Jest też jeszcze jedna forma miłości- ta najgorsza. Zdarza się, że mimo, że miłość jest ... więcej »
Zakazana miłość między rodzeństwem plus zakochany wampir, trochę kłopotliwe związki homoseksualne i nastolatka niechcący siejąca zniszczenie w okolicy. A to nie koniec atrakcji. Co jakiś czas napatoczy się masa demonów i krwawa jatka gwarantowana. W drugim tomie serii „Dary Anioła” dzieje się wię... więcej »
Miasto popiołów to druga część trylogii "Dary Anioła". Szczerze mówiąc nigdy nie trafiłabym na Panią Clare, gdyby nie moja koleżanka. Kiedy spotykałam się z samym tytułem, nie wydawał mi się czymś co może być ciekawe, zainteresować. Lecz po opinii przyjaciółki postanowiłam sięgnąć po pierwszą czę... więcej »
"Dlaczego, oh, dlaczego Jace wdał się w bójkę z wilkołakami? Co go opętało? Z drugiej strony to był Jace. Wszcząłby bójkę z ciężarówką, gdyby naszła go taka ochota." Po przeczytaniu niepowtarzalnej i niezaprzeczalnie ekscytującej książki „Miasto Kości”, nie sposób nie sięgnąć po jej kontynuacj... więcej »
Clary dowiedziała się w ostatnim czasie wielu szokujących rzeczy. Po pierwsze, jest Nocnym Łowcą. Po drugie, Nocni Łowcy zabijają demony, które bezczelnie wkraczają do świata ludzi. Po trzecie, jej ojciec żyje, ale jest wrogiem Nocnych Łowców i przez niego matka jest w śpiączce. Po czwarte, jej b... więcej »
Po dowiedzeniu się czyim tak naprawdę synem jest Jace, jego zastępcza matka Maryse Lightwood wzywa Inkwizytorkę. Nic nie dzieje się dobrze. Jace zostaje uwięziony w Cichym Mieście. W tym czasie ktoś morduje i spuszcza krew jednej z faerie. Cichych Braci spotyka ten sam los. Wszyscy wiedzą kto za ... więcej »
Książek z tematyki fantasy jest naprawdę masa. Małą część mam na swoich pięciu półkach. Przeczytałam wiele z nich. Jednak wcześniej nie znalazłam aż tak dobrej, do której mogłabym wracać cały czas, a co najmniej dwa razy w roku. To zrobiła seria „Dary Anioła”, którą w wieku 12 lat dostałam od moj... więcej »
Mówi się, że czytanie książek jest jak podróż w najróżniejsze miejsca, bez konieczności wychodzenia z domu. Coś w tym jest! Żadnych kosztów, planów i niepotrzebnych nerwów - wystarczy znaleźć sobie przyjemny kącik i otworzyć powieść. Co więcej, nie ma absolutnie jakichkolwiek ograniczeń, jeśli ch... więcej »
Po ogromnych emocjach towarzyszących lekturze Miasta kości niezwłocznie sięgnęłam po jej kontynuację. Mija tydzień od potyczki z Valentinem, który wraz z Kielichem Anioła uciekł do Idrisu, rodzinnego państwa Nocnych Łowców. Nasi bohaterowie: Clary, Jace, Isabelle, Alec, Luke, Magnus Bane i Simon ... więcej »
Czasami wydaje się, że jedna rzecz wywraca cały nasz świat do góry nogami. Poradzenie sobie z wszystkimi niesprawiedliwościami losu, trudami i całym cierpieniem nie przychodzi łatwo, nawet jeśli mamy przy sobie bliskich, którzy nas wspierają. Gorzej, jeśli to właśnie bliscy w takich sytuacjach zd... więcej »
Pierwsza część "Darów Anioła" bardzo mi się spodobała. Tym bardziej po zakończeniu, które mnie wkurzyło, zdziwiło, czy wywołało temu podobne emocje, sięgnęłam po drugą część: "Miasto Popiołów". Miałam nadzieję, że w tej części wyjaśni się zakończenie "Miasta Kości" i wszystko się ułoży. Czy tak s... więcej »
Dodali do kolekcji
weera
lBrunetkal
Makusia
Meegaanee
Adu
Ayanna
keesha
opportunity
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
"-Clary... -Powiedziała, że nie chce -wtrącił się Simon. -Ha, ha. -Ha, ha? -Jace popatrzył na niego z osłupieniem. To twój comeback?"

Dodane przez Modhem

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!