Miasto Popiołów Cassandra Clare

Okładka Miasto Popiołów
autor:
Cassandra Clare
wydawnictwo:
MAG
data wydania:
2010
ISBN:
9788374801355

Opis

Piętnastoletnia Clary Fray poszukując swojej zaginionej matki, trafia do tajemnego świata, położonego głęboko pod ulicami Nowego Jorku, zwanego Podziemnym Światem, pełnego tajemniczych wróżek, wampirów, hybryd człowieka i wampira, i demonów. Clary jest rozdarta pomiędzy uczuciami, które żywi do dwóch chłopców - jej najlepszego przyjaciela, Simona, oraz do tajemniczego łowcy wampirów, półczłowieka, półanioła Jace'a. Okazuje się, że jej ojcem jest zbuntowany Nocny Łowca,Valentine, który jest winien.. morderstw i zdrady.Teraz powraca na czele wiernych mu zwolenników aby dokończyć przewrotu i dokonać eksterminacji wszystkich demonów i wampirów. Valentine odkrywa przed Clary straszną tajemnicę: ma ona brata i jest nim Jace. Valentine dokonuje napadu na siedzibę Nocnych Łowców i ucieka wraz z Jacem. Clary pozostaje sama i wyrusza do ostatniego schronienia Nocnych Łowców.

Rozwiń opis ›

Gdzie kupić?

Sprzedawca Format Stan Cena
Allegro.pl - Nowe/używane -
Inbook.pl - Nowe -
Swistak.pl - Nowe/używane -

Słowa kluczowe

Książka ta jest bardzo ciekawa i wciągająca gdyż bohaterowie ledwo wyplączą się z kłopotów już wpadają w następne.Ja osobiście mam całą trylogię i polecam ją wszystkim którzy jej jeszcze nie czytali. więcej »
Parę dni temu zabrałam się za kontynuację trylogii Cassandry Clare "Dary Anioła". Drugi tom nosi tytuł, który (ku mojej radości) został przetłumaczony niezaprzeczalnie dobrze - "Miasto Popiołów". Czekałam niecały mies... więcej »
Mimo że pierwszy tom cyklu Dary Anioła „Miasto Kości” został wydany w 2009 roku, to nadal czaruje wiele osób, a grono jego czytelników powiększa się w zastraszającym tempie. Napisany przez Cassandrę Clare wzbudzał zac... więcej »
Cassandra Clare (ur. 31 lipca 1973) – pisarka, urodzona w amerykańskiej rodzinie w Teheranie, mieszkała we Francji, Anglii i Szwajcarii zanim skończyła 10 lat. Od szkoły średniej mieszkała w Los Angeles i Nowym Jorku,... więcej »
Z kontynuacjami bywa różnie. Czasem druga część okazuje się być sporo gorsza od poprzedniej, czasem – wręcz przeciwnie, a to, że środkowa część trylogii jest zazwyczaj tą najsłabszą, wiedzą chyba wszyscy miłośnicy sło... więcej »
Cassandra Clare jest amerykańską autorką, która przyszła na świat 21 lipca 1973 roku w Teheranie. W trakcie swojego życia kilkukrotnie zmieniała kraj zamieszkania, skończyła liceum Los Angeles, a także podjęła pracę w... więcej »
Cassandra Clare to amerykańska pisarka znana głównie z trylogii "Dary Anioła". Jak na razie miałam okazję przeczytać książkę Miasto Kości, która jest pierwszym tomem trylogii, a także Miasto Popiołów. Pierwsza część... więcej »
"Miasto popiołów"
Recenzent: Miravelle
Miłość kojarzy nam się z dwojgiem zakochanych ludzi, którzy razem cieszą się z życia. Oczywiście istnieje też smutna, nieszczęśliwa, platoniczna miłość, często wykorzystywana przez autorów w swoich dziełach. Jest też ... więcej »
Zakazana miłość między rodzeństwem plus zakochany wampir, trochę kłopotliwe związki homoseksualne i nastolatka niechcący siejąca zniszczenie w okolicy. A to nie koniec atrakcji. Co jakiś czas napatoczy się masa demonó... więcej »
Miasto popiołów to druga część trylogii "Dary Anioła". Szczerze mówiąc nigdy nie trafiłabym na Panią Clare, gdyby nie moja koleżanka. Kiedy spotykałam się z samym tytułem, nie wydawał mi się czymś co może być ciekawe,... więcej »
"Dlaczego, oh, dlaczego Jace wdał się w bójkę z wilkołakami? Co go opętało? Z drugiej strony to był Jace. Wszcząłby bójkę z ciężarówką, gdyby naszła go taka ochota." Po przeczytaniu niepowtarzalnej i niezaprzeczaln... więcej »
Clary dowiedziała się w ostatnim czasie wielu szokujących rzeczy. Po pierwsze, jest Nocnym Łowcą. Po drugie, Nocni Łowcy zabijają demony, które bezczelnie wkraczają do świata ludzi. Po trzecie, jej ojciec żyje, ale je... więcej »
Po dowiedzeniu się czyim tak naprawdę synem jest Jace, jego zastępcza matka Maryse Lightwood wzywa Inkwizytorkę. Nic nie dzieje się dobrze. Jace zostaje uwięziony w Cichym Mieście. W tym czasie ktoś morduje i spuszcza... więcej »
Książek z tematyki fantasy jest naprawdę masa. Małą część mam na swoich pięciu półkach. Przeczytałam wiele z nich. Jednak wcześniej nie znalazłam aż tak dobrej, do której mogłabym wracać cały czas, a co najmniej dwa r... więcej »
Mówi się, że czytanie książek jest jak podróż w najróżniejsze miejsca, bez konieczności wychodzenia z domu. Coś w tym jest! Żadnych kosztów, planów i niepotrzebnych nerwów - wystarczy znaleźć sobie przyjemny kącik i o... więcej »
Po ogromnych emocjach towarzyszących lekturze Miasta kości niezwłocznie sięgnęłam po jej kontynuację. Mija tydzień od potyczki z Valentinem, który wraz z Kielichem Anioła uciekł do Idrisu, rodzinnego państwa Nocnych Ł... więcej »
Czasami wydaje się, że jedna rzecz wywraca cały nasz świat do góry nogami. Poradzenie sobie z wszystkimi niesprawiedliwościami losu, trudami i całym cierpieniem nie przychodzi łatwo, nawet jeśli mamy przy sobie bliski... więcej »
Pierwsza część "Darów Anioła" bardzo mi się spodobała. Tym bardziej po zakończeniu, które mnie wkurzyło, zdziwiło, czy wywołało temu podobne emocje, sięgnęłam po drugą część: "Miasto Popiołów". Miałam nadzieję, że w t... więcej »
Dodali do kolekcji
weera
lBrunetkal
Makusia
Meegaanee
Adu
Ayanna
keesha
opportunity
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
"A potem zrobił krok w powietrze, tak spokojnie, jakby schodził z ganku. Clary krzyknęła głośno, kiedy runął w dół jak kamień... I wylądował lekko na stopach, tuż przed nią. Clary wytrzeszczyła oczy i rozdziawiła usta, kiedy wstał z lekkiego przysiadu i uśmiechnął się do niej szeroko. – Gdybym powiedział, że właśnie do was wpadłem, pewnie uznałabyś to za oklepany żart."

Dodane przez Modhem

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!