Miasto poza czasem Enrique Moriel

Okładka  Miasto poza czasem
autor:
Enrique Moriel
wydawnictwo:
ŚWIAT KSIĄŻKI
data wydania:
2009
ISBN:
9788324709250

Opis

Thriller historyczny, rozgrywający się w Barcelonie od średniowiecza po czasy współczesne. Tajemniczy narrator - nieśmiertelny człowiek-wampir o wiecznie młodej twarzy - prowadzi nas przez stulecia, snując opowieść o swym niezwykłym życiu w zmieniającym się, fascynującym mieście. Na jego trop przypadkowo wpadają adwokat Solana i jego asystentka Marta Vives, zajmujący się dziwną śmiercią pewnego multimilionera... Wartka akcja i misterna intryga na pełnym anegdot tle dziejów Barcelony, a zarazem un..iwersalny, całkiem poważny traktat o walce Dobra ze Złem.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Znacie to uczucie, kiedy czytając książkę cały czas czekacie aż coś się wreszcie zacznie dziać? Dokładnie to czułam czytając „Miasto poza czasem”. Czekałam i czekałam. Niestety… nie wydarzyło się nic. „Miasto poza czasem” to w zasadzie dwie odrębne historie. Jedną z nich stanowi osobista, a na... więcej »
Miasto w cieniu wieków
Recenzent: aeble
Barcelona okazała się nad wyraz wdzięcznym tematem literackim. Wielu pisarzy buduje wokół niej fabuły, ale to ci, którzy czynią katalońską stolicę samodzielnym bohaterem mogą liczyć na największe zainteresowanie. Enrique Moriel poszedł jeszcze dalej: na rzecznika (a może kronikarza?) niemego mias... więcej »
Dodali do kolekcji
independent
kinia1245
Moira
gesslowa
Paulina_Fox
jaras
Immora_Fray
Liliowa
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!