Miasto Śniących Książek Walter Moers

Okładka Miasto Śniących Książek
autor:
Walter Moers
wydawnictwo:
Wydawnictwo Dolnośląskie
data wydania:
2011
ISBN:
9788324589791

Opis

Książka opowiada o wyprawie młodego pisarza-dinozaura do Księgogrodu, miasta, w którym książki są dla mieszkańców wszystkim, sensem życia i źródłem dochodu, niektóre jednak mogą także sprowadzić śmierć.... Książka odniosła ogromny sukces. Tylko w krajach niemieckojęycznych sprzedano ponad 240 tysięcy egzemplarzy . Książkę przełożono na 11 języków. Twarda oprawa z obwolutą, oryginalne rysunki autora. Polecamy taże "Rumo".

Słowa kluczowe

To moja pierwsza recenzja i, prawdę mówiąc, nie mam pojęcia jak zacząć. Ale muszę coś napisać bo... Książka składa się z dwóch części - pierwsza jest krótsza a druga dłuższa. Pierwsza stanowi próbę dla czytelnika - jest to opowieść o zielonym stworzonku, smoku, który wyrusza z miasta do... inn... więcej »
Niechaj Orm w Nas zapłonie!
Recenzent: Anhelli
"Od gwiazd pochodzimy i ku gwiazdom zmierzamy. Życie jest jedynie podróżą w nieznane"! Jedliście może kiedyś ciasto w kształcie książki z nadzieniem cynamonowym? Albo chleb posmarowany grubą warstwą miodu z prażonymi pszczołami, bez jadu - oczywiście? Nie? No to koniecznie musicie odwiedzić ... więcej »
Książka o książkach, świat, w którym słowo pisane jest priorytetem to chyba marzenie każdego prawdziwego czytelnika. Czyż nie lepsze byłoby życie, gdyby każdy człowiek swój sens istnienia widział w literaturze? Walter Moers odgaduje nasze marzenia. Kreuje rzeczywistość, gdzie uginające się półki ... więcej »
„Jeśli kropka jest murem, to dwukropek drzwiami.” Walter Moers to niemiecki pisarz, malarz, autor scenariuszy, komiksów, książek dla dzieci, młodzieży a także dla dorosłych. Ponadto sam ilustruje swoje utwory! Wielkie uznanie wśród czytelników w każdym wieku otrzymał poprzez książki traktujące... więcej »
„Już z daleka czuć jego zapach. Pachnie starymi książkami. Tak, jakby otwarto drzwi gigantycznego antykwariatu; tak jakby podniosła się z niego burza czystego książkowego kurzu i wraz ze zgnilizną miliona zbutwiałych foliałów wionęła nam w twarz. Są ludzie, którym nie odpowiada ten zapach(…). Tr... więcej »
[i]Gdy umiera ojciec chrzestny młodego poety Hildegunsta Rzeźbiarza Mitów, pozostawia swojemu podopiecznemu niewiele więcej prócz pewnego rękopisu. Jest on jednak tak doskonały, że Rzeźbiarz Mitów nie jest w stanie oprzeć się pragnieniu wyjaśnienia tajemnicy jego pochodzenia. Ślady prowadzą do Ks... więcej »
Dodali do kolekcji
CzarnaWdowa
BP
CukierekShow
Qavtan
Cytrynowaaa
romeo
Elisabeta
Fantazja
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
"Prawdziwie dobra literatura rzadko doceniana jest przez współczesnych. Najlepsi poeci umierają w biedzie. Niedobrzy zarabiają pieniądze. Tak było od zawsze."

Dodane przez Martynka86

Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!