Miasto Szkła Cassandra Clare

Okładka Miasto Szkła
autor:
Cassandra Clare
wydawnictwo:
MAG
data wydania:
2010
ISBN:
9788374801621

Opis

SPRZEDAŻ OD 24-03-2010! "Miasto Szkła" to trzecia i ostatnia część trylogii Cassandry Clare " Dary Anioła". Rozpoczyna się w tydzień po zakończeniu wydarzeń z poprzedniej szczęści, "Miasta Popiołów". Rodzice Isabelli i Aleca, którzy wrócili do Nowego Jorku z Idris, świata Nocnych Łowców, przygotowują się do wyprawy do Alicente. Alicente to jedno z miast Idris. Zabierają ze sobą swe dzieci oraz Jace'a i Clary. Clary ma zostać przesłuchana przez członków rady, która chce wyjaśnić jej zdolności w ..związku z runami, które objawiły się w pierwszej części trylogii, "Mieście Kości". Jace nie jest zadowolony z takich planów i namawia Simona, by ten wraz z nim przekonał rodziców Isabelli i Aleca, że Clary zmieniła zdanie i nie chce wyruszać w podróż razem z nimi. Podczas rozmowy siedziba bohaterów zostaje niespodziewanie zaatakowana przez demony. W trakcie walk Simon odnosi ciężkie rany. Magnus Bane otwiera portal do Idris, przez który ucieka rodzina Lightwoodów (Isabella, Alec, ich młodszy brat Max i rodzice) oraz Jace niosący umierającego Simona. Simon jako wampir jest mieszkańcem podświatów i nie ma prawa przebywać w Alicente. Gdy Clary dociera na miejsce, nikogo nie zastaje. Postanawia sama otworzyć portal do Idris. Kiedy przez niego przechodzi, chwyta ją Luke (wilkołak, przyjaciel matki Clary) i także zostaje przeniesiony. Clary udaje się dotrzeć do Alicante. Wkrótce miasto zostaje zaatakowane przez Valentine'a. Bohaterowie nie tylko walczą z wrogiem, ale także ze swymi uczuciami względem siebie.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Miasto Szkła
Recenzent: saruska
Dzień po premierze "Miasta Szkła" autorstwa Cassandry Clare, wybrałam się z moją kuzynką na zakupy, a przy okazji miałam kupić sobie trzecią część "Darów Anioła". Nieźle się wtedy wkurzyłam, ponieważ przeszukałyśmy całe Opole i nigdzie nie mogłyśmy jej znaleźć, bo albo jeszcze nie zamówili, albo ... więcej »
Miasto Szkła
Recenzent: Gabi662
„Miasto szkła” jest trzecim tomem cyklu Cassandry Clare „Dary Anioła”. W tym cyklu zostanie wyjaśniona sytuacja Jocelyn, a Clary zrobi wszystko by odzyskać matkę. Valentine zdecyduje się na wielki finał swojego wieloletniego, niszczycielskiego planu. Jego wiedza i umiejętności w połączeniu z ... więcej »
„Miasto szkła” to trzeci tom serii „Dary Anioła” autorstwa Cassandry Clare. Do tej pory myślałam, że jest to ostatni tom. Ale dziś się dowiedziałam, że nie… Ciekawi mnie co można jeszcze tu napisać… No ale wracając do tematu… Książka zaczyna się w momencie gdy Clary ma „wyjechać” do Idrisu, a ... więcej »
„Dary Anioła” już na samym początku odniosły ogromny sukces, czarując wykreowanym przez Cassandrę Clare światem Nocnych Łowców, aniołów i demonów. Trzecia część znana wszystkim pod tytułem „Miasto Szkła” nie bez powodu okazała się być najlepsza zarówno pod względem fabuły i wykonania. Czytałam ow... więcej »
Cassandra Clare (ur. 31 lipca 1973) – pisarka, urodzona w amerykańskiej rodzinie w Teheranie, mieszkała we Francji, Anglii i Szwajcarii zanim skończyła 10 lat. Od szkoły średniej mieszkała w Los Angeles i Nowym Jorku, gdzie pracowała w redakcji. W 2004 r. zaczęła pracę na powieścią Miasto Kości, ... więcej »
Cassandra Clare jest amerykańską pisarką, której saga „Dary Anioła” przyniosła niemałą sławę właściwie na całym świecie. Seria książek z gatunku paranormal romans podbiła serca wielu czytelniczek (i czytelników) również w Polsce, czego dowodem może być cała masa jak najbardziej pozytywnych opinii... więcej »
Cassandra Clare jest amerykańską autorką, która przyszła na świat 21 lipca 1973 roku w Teheranie. W trakcie swojego życia kilkukrotnie zmieniała kraj zamieszkania, skończyła liceum Los Angeles, a także podjęła pracę w Nowojorskiej redakcji. Pisanie swojej debiutanckiej powieści rozpoczęła ona w 2... więcej »
Cassandra Clare to amerykańska pisarka znana głównie z serii "Dary Anioła". Przeczytałam już książki Miasto kości oraz Miasto popiołów i jestem pod wielkim wrażeniem talentu pisarki. Autorka stworzyła serię, która zachwyca czytelnika już po przeczytaniu pierwszych stron. Jednak jak to często bywa... więcej »
"Miasto szkła"
Recenzent: Miravelle
Miłość kojarzy nam się z dwojgiem zakochanych ludzi, którzy razem cieszą się z życia. Oczywiście istnieje też smutna, nieszczęśliwa, platoniczna miłość, często wykorzystywana przez autorów w swoich dziełach. Jest też jeszcze jedna forma miłości- ta najgorsza. Zdarza się, że mimo, że miłość jest ... więcej »
Zakończenie trylogii „Darów Anioła” mogę uznać eufemistycznie za zacne. Powiedziałbym, że odbyło się to z wykorzystaniem podobnego pakietu pisarskich sztuczek jak we Władcy Pierścieni, ale boję się, że przez różnicę w poziomie realizacji tych dwóch dzieł zaraz zostanę za takie porównanie zlinczow... więcej »
"- Wiesz, co mi dał na dziewiąte urodziny? Pokazał mi, że na plecach człowieka jest miejsce, gdzie, jeśli zatopisz tam ostrze, przebijesz serce i jednocześnie przetniesz rdzeń kręgowy. A ty co dostałeś na dziewiąte urodziny, aniołku? Ciasteczko?" Nie od dziś wiadomo, że trudno utrzymać dobrą j... więcej »
Miasto Szkła
Recenzent: Angiee
Czy wspominałam już, że uwielbiam Cassandrę Clare? To autorka, która podbiła moje serce swoim swobodnym stylem i niebywałą wyobraźnią. Aż trudno uwierzyć, że zwyczajna mieszkanka Nowego Jorku, pracująca jako redaktor magazynu, potrafi wymyślić tak nadzwyczajne historie i jeszcze niezwykle barwnie... więcej »
Kolejne części cyklów czy serii mają to do siebie, że przeważnie zawodzą czytelnika, który oczekiwał od nich wiele. Wielu autorów ciągnie opowieść na siłę, byle tylko coś pisać. Jednak zdarzają się także perełki, które równie mocno zachwycają przy każdym kolejnym tomie, a czasami nawet bardziej. ... więcej »
Uwielbiam serię Dary Anioła o czym wspominałam już wiele razy. Upłynął około rok od lektury Miasta popiołów, ale bardzo się cieszę, że udało mi się w końcu sięgnąć po kolejną część. Czytanie tej serii wymaga ode mnie sporej ilości wolnego czasu, ponieważ niesamowicie wciąga, a wydarzenia, które d... więcej »
Dodali do kolekcji
Moira
Justaa
CupOfLove
karolinaLOL
grey_apple
lovbook
Izzy
magdawia
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
"- Jesteś moją siostrą - rzekł w końcu. - Moją siostrą, moją krwią, moją rodziną. Powinienem cię chronić - zaśmiał się bez krzty wesołości - chronić przed chłopcami, którzy pragną robić z tobą to, co ja bym chciał."

Dodane przez Modhem

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!