Milczenie owiec Thomas Harris

Okładka Milczenie owiec
autor:
Thomas Harris
wydawnictwo:
Amber
data wydania:
2008
ISBN:
9771898310847

Opis

Seria morderstw młodych kobiet wywołuje panikę w Stanach Zjednoczonych. Wszystkie zbrodnie dokonywane są z niezwykłym okrucieństwem. Śledztwo prowadzi początkująca funkcjonariuszka FBI Clarice Starling. Musi uciec się do pomocy przebywającego w szpitalu dla psychicznie chorych przestępców zbrodniarza o wybitnej inteligencji, doktora Hannibala Lectera. Słynna, nagrodzona pięcioma Oskarami ekranizacja z Anthonym Hopkinsem i Jode Foster.

Słowa kluczowe

"- A więc coś cię obudziło. Co? Coś ci się śniło? Co to było? - Obudziłam się i usłyszałam krzyk owiec. Obudziłam się w ciemności i gdzieś obok przeraźliwie beczały owce... " Psychopatia - "trwała dewiacja charakteru, przejawiająca się aspołecznymi zachowaniami, niestałością, impulsywnością, ... więcej »
Milczenie owiec...
Recenzent: Rudzielczyk
Film, a nawet trylogię filmów, o doktorze Lecterze znają chyba wszyscy. To niemal kultowa postać amerykańskiego kina, a każdy na myśl o głównym bohaterze, przywołuje w pamięci obraz Anthony Hopkins'a, który wybitnie odegrał postać demonicznego doktora, w skórzanej masce na twarzy... Doktor Lecter... więcej »
Hannibal Lecter to popularna postać filmowa. Bo kto nie zna doktora-kanibala? Powstał o nim serial i trzy filmy, więc trudno byłoby go przegapić. Czytelnikom szczególnie, gdyż z jego udziałem powstały aż trzy książki. Dla mnie prawdziwa gratka, bo po przeczytaniu Milczenia owiec już wiem, że Hann... więcej »
''Milczenie Owiec''. Większość ludzi kojarzy ten tytuł z filmu w reżyserii Jonathan'a Demme, który zrobił kawał dobrej roboty. Świadczy o tym pięć Oscarów i siedem nominacji do nich. Jednak ja jestem tradycjonalistką i dużo bardziej podobała mi się książka. Harris, dziennikarz z zawodu, miał j... więcej »
Dodali do kolekcji
arwena
sowkachoinowka
gosiaw
syls
Lilia
ssandyy
dzusta_85
Inqba
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
(...) spostrzegła, że rytm automatycznej pralki jest jak bicie wielkiego serca, a szum przelewającej się w niej wody jak odgłos, który słyszy nienarodzone jeszcze dziecko: przypomina miejsce, w którym po raz ostatni doznaliśmy spokoju.

Dodane przez jestemzabujana

Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!