Misery Stephen King

Okładka Misery
autor:
Stephen King
wydawnictwo:
Prószyński i s-ka
data wydania:
2011
ISBN:
9788376486130

Opis

Paul Sheldon jest autorem poczytnych tandetnych romansideł. Jego cykl o Misery Chastain zdobył ogromną popularność. Autor miał jednak już dość swojej bohaterki i w ostatniej powieści ją uśmiercił. Teraz postanowił zająć się pisaniem poważniejszych książek. Pewnego razu podczas zamieci śnieżnej jadąc po pijanemu samochodem uległ poważnemu wypadkowi. Odzyskał przytomność dopiero w stojącym na odludziu domu Annie Wilkes, byłej pielęgniarki uwielbiającej jego książki o Misery. Pobyt w domu Annie zami..enia się w prawdziwy koszmar, gdy kobieta wraca z miasta z ostatnią książką Paula...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Misery
Recenzent: horror.com.pl
"Pisanie nie jest przyczyną nieszczęścia, to narodziny nieszczęścia" Montaigne Pisarz - to brzmi dumnie i zaszczytnie. Każdy pisarz uważany jest za swego rodzaju artystę, który manipulując naszą wyobraźnią wnika w głąb naszego umysłu tworząc pewne modele, które tylko my jesteśmy w stanie wy... więcej »
Misery
Recenzent: Deline
Sławni ludzie, tacy jak aktorzy czy pisarze, mają wielu fanów. Na pewno przyjemność sprawiają im listy wysyłane przez wielbicieli. Jednak przesadne uwielbienie może być niebezpieczne w skutkach, o czym doskonale przekonał się Paul Sheldon, bohater powieści Kinga zatytułowanej “Misery”. Paul... więcej »
Dodali do kolekcji
ibzik
BP
Elyemel
gosiaw
wredna_suka
kmita
Cytrynowaaa
quintria
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Pisanie może być jak masturbacja, ale uchowaj Boże, gdyby miało się zmienić w akt autokanibalizmu.

Dodane przez dona35

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!