Mistyfikacja Harlan Coben

Okładka Mistyfikacja
autor:
Harlan Coben
wydawnictwo:
Albatros
data wydania:
2010

Opis

Laura Ayars i David Baskin wydają się być stworzeni dla siebie. Była modelka, obecnie właścicielka domu mody Svengali, i gracz Boston Celtics, gwiazda ligi NBA. Piękni, młodzi, bogaci i zakochani. Tragiczny wypadek przerywa ich miesiąc miodowy w Australii. Okoliczności śmierci są niejasne, ale wszystko wskazuje na to, iż David utonął podczas kąpieli w oceanie. Zrozpaczona dziewczyna nie potrafi pogodzić się z zagadkowym zaginięciem ukochanego. Nieświadoma grożącego jej niebezpieczeństwa, poddaje ..w wątpliwość oficjalną wersję zdarzeń. Czy rzeczywiście chodzi o wypadek, czy o samobójstwo, czy nawet o morderstwo? A może David żyje, a jego śmierć upozorowano? Kolejno giną osoby, które mogły znać odpowiedź. Komuś wyraźnie zależy na tym, by prawda nie wyszła na jaw.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Miłośnikom kryminałów, Harlana Cobena nie trzeba pewnie przedstawiać. Amerykanin urodziny w 1962 roku otrzymał już trzy prestiżowe nagrody dla wybitnych twórców tego gatunku, w tym Edgar Poe Award. Politolog z wykształcenia już jako młody chłopak postanowił, że zajmie się pisaniem. Na starcie nap... więcej »
W przypadku powieści Cobena idealne wydają się słowa Aflreda Hitchcocka „ Film powinien zaczynać się do trzęsienia ziemi, potem zaś napięcie ma nieprzerwanie rosnąć”, cytat ten dotyczy filmu, jednak doskonale pasuje do książek Harlana Cobena. „Mistyfikacja” to debiut literacki Cobena, miał 28... więcej »
Dodali do kolekcji
inez21
Agnieszka1851
arwenka2222
Meegaanee
foolosophy
boonia
SlumberGirl
spring
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!