Mroczne szaleństwo Karen Marie

Okładka Mroczne szaleństwo
autorzy:
Karen Marie, Karen Marie Moning
wydawnictwo:
MAG
data wydania:
2011
ISBN:
9788374802123

Opis

SPRZEDAŻ OD 18-05-2011!
"Nazywam się MacKayla, w skrócie Mac. Jestem widzącą sidhe, tą, która widzi elfy. Z tą świadomością pogodziłam się dopiero niedawno i bardzo niechętnie. Moja filozofia jest bardzo prosta - każdy dzień, kiedy nikt nie próbuje mnie zabić, to dla mnie dobry dzień. Ostatnio nie było ich wiele. Szczególnie od czasu, gdy zaczął pękać mur dzielący świat ludzi i elfów. Z drugiej strony, od tego czasu żaden widzący sidhe nie miał dobrego dnia".
Kiedy siostra MacKayli.. została zamordowana, pozostała tylko jedna wskazówka dotycząca okoliczności jej śmierci - enigmatyczna wiadomość na poczcie głosowej Mac. Dziewczyna jedzie do Irlandii w poszukiwaniu odpowiedzi i wkrótce odkrywa, że stoi przed nią jeszcze większe wyzwanie - pozostanie przy życiu na tyle długo, by zapanować nad mocą, której istnienia nie była nawet świadoma - darem, który pozwala jej spojrzeć poza świat ludzi, w niebezpieczne dziedziny elfów...
Gdy Mac zagłębia się w tajemnicę śmierci siostry, każdy jej ruch śledzi mroczny, tajemniczy Jericho... a jednocześnie zbliża się do niej bezlitosny V`lane - elf, który sprawia, że seks staje się dla ludzkich kobiet uzależnieniem. Granica między światami zaczyna pękać, a prawdziwa misja Mac staje się oczywista - musi odnaleźć nieuchwytną Sinsar Dubh, zanim ktoś inny zdobędzie wszechpotężną Mroczną Księgę. Ponieważ ten, kto pierwszy do niej dotrze, zdobędzie całkowitą władzę nad oboma światami...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Rozpoczynając pisać tą recenzję, chyba na początku skupię się na tym co w księgarni, przy wyborze książki jest najważniejsze, czyli okładce. W końcu to ona przyciąga oczy i mówi nam bardzo wiele o tym co dana książka zawiera. Niestety, ale jak pewne wielu z was już się przekonało, twórcy okładek ... więcej »
"Mroczne szaleństwo" jest jedną z tych książek, które kupiłam niemalże od razu w empiku (chociaż, jak to ja, zaczekać musiałam na jakąś promocję), a naprawdę nie jest ich wiele. Kupiłam ją kierowana ostatnio zaistniałym uwielbieniem dla elfów oraz opisem zapowiadającym, że lektura tej książki dos... więcej »
"Każdy dzień, gdy nikt nie próbuje mnie zabić, to dobry dzień." Karen Marie Moning jest bestsellerową autorką 12 powieści, wliczając międzynarodowe bestsellery urban fantasy Kroniki Mac O'Connor. Jej książki zostały opublikowane w dwudziestu jeden językach i zyskała fanów na całym świecie. M... więcej »
Może się wydawać, że MacKayla Lane jest zwyczajną amerykańską młodą dziewczyną. Jej życie jest łatwe i uporządkowane. Mieszka na południu Stanów w ogromnym domu rodziców, pracuję jako kelnerka. Czas wolny przeznacza na czytanie książek i opalanie się. Jej ulubionym kolorem jest róż i na pocz... więcej »
Elfy dzisiaj
Recenzent: Floss
W wieku około dziesięciu lat po raz pierwszy obejrzałam „Władcę Pierścieni”. Ten fantastyczny świat spodobał mnie się o wiele bardziej, niż nasz, rzeczywisty. Polubiłam niewinnych hobbitów, jednak to nie oni przykuli moją uwagę. Moim filmowymi faworytami byli elfowie. Nie bez przyczyny. Rasa ta, ... więcej »
Trudno tak od razu podsumować tę książkę..... Świetna okładka, która przyciąga jak magnes i oryginalne wnętrze. "Mroczne szaleństwo" na początku kojarzy się z kryminałem czy sensacją. Poznajemy główną bohaterkę MacKaylę, zwaną Mac, jak korzysta ze słoneczka i relaksu podczas wyjazdu rodziców. I... więcej »
Mroczne Szaleństwo jak można się domyśleć jest książką paranormal ,którymi rynek jest przepełniony. W ostatnim czasie coraz rzadziej trafia się na książki z tego gatunku ,które na prawdę przypadną nam do gusty. Coraz częściej w książkach występują wampiry, anioły i wilkołaki. Lecz tu mamy do czyn... więcej »
Już od dawna miałam ochotę na przeczytanie tej książki, jak i całej serii. Mój „apetyt” na nią co raz bardziej podsycały pozytywne recenzje jakie miałam okazję czytać. Czy książka rzeczywiście mnie urzekła? Zobaczcie sami. Karen Marie Moning posiada licencjat z dziedziny prawa i socjologii. Je... więcej »
„Czy jeśli ktoś jest zbyt szczęśliwy, kusi w ten sposób Fatum do przecięcia jednej z najważniejszych nici jego życia?” Uwielbiam kryminały, thrillery, książki psychologiczne czy obyczajowe, ale fantastyka? Hm, podziękuję.. A raczej dziękowałam do czasu, kiedy dowiedziałam się o serii Kroniki... więcej »
Przyznam, że książki skierowane do młodzieży często wpadają w moje ręce. W gruncie rzeczy to z własnej woli po nie sięgam. Może nie jest to zawsze tak zwana „literatura wysokich lotów”, ale trzeba przyznać, że takie pozycje działają odprężająco. Przecież jedną z ważniejszych ról książek jest właś... więcej »
Kto by się spodziewał po pani Karen Marie Moning, przykładnej absolwentce prawa i socjologii, takiej mrocznej i szalonej powieści? Autorka dwunastu bestsellerów pozytywnie zaskoczyła czytelników i zgarnęła za to kilka nagród. Mroczne szaleństwo to pierwsza część Kronik Mac O'Connor i jednocze... więcej »
Dodali do kolekcji
Oksa
markietanka
coconut
Kobaltowa
kasandra
Nessnej
cassandra9891
Calliditas
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!