My, dzieci z dworca ZOO Christiane F.

Okładka My, dzieci z dworca ZOO
autor:
Christiane F.
wydawnictwo:
Iskry
data wydania:
2011
ISBN:
9788324401642

Opis

światowy ikrajowy bestseller. Przejmujący prawdziwością opisów pamiętnik narkomanki. Christine F. opowiada swoją historię oraz dzieje rówieśników, przyjaciół, często bardzo młodych narkomanów, zktórych wielu tragicznie kończy życie, nie mogąc zerwać znałogiem. Historia Christiny F. więcej mówi osytuacji części młodzieży niż najbardziej nawet starannie udokumentowany raport.

Słowa kluczowe

Recenzja
Recenzent: Floss
Pierwsze co przychodzi mi na myśl o książce to wstrząsająca. Jednak dlaczego życie codzienne jest dla nas wstrząsające? Coś co się dzieje obok nas, na co sami chcemy przyzwolić legalizacją marihuany. Uważa się, że „coś zakazanego” smakuje o wiele lepiej, czyli kiedy „marycha” będzie powszechnie d... więcej »
W trakcie czytania tej książki zastanawiałam się czy powinnam napisać tą recenzję. To nie jest zwykła książka, panowie Kai Hermann i Horst Rieck tylko spisali historię, którą opowiedziała im Christiane. Swoją historię opowiada na Christiane F., ogólnie książka zaczyna fragmentem aktu oskarżen... więcej »
Określę tą książkę kilkoma przymiotnikami, które z pewnością wystarczą do uzyskania ogólnego wrażenia jakie wywołuje ta książka.. jakie wywołała u mnie: wspaniała,oryginalna,problematyczna,ciekawa... a przede wszystkim ..PRAWDZIWA.!! więcej »
Zapewne każdy z Was spotkał się z przerażającą historią młodej narkomanki Christiane F. Jest to jedna z tych lektur, które przechodzą z pokolenia na pokolenie i u każdego wywołuje szok. Mowa oczywiście o „My, dzieci z dworca ZOO”. Główną bohaterkę poznajemy, gdy ma dwanaście lat. Dopiero co p... więcej »
Nazywam się Christiane, a to jest książka o mnie. O tym jak łatwo i szybko można zrujnować sobie życie. O tym jak bardzo jesteśmy uzależnieni od otoczenia, w którym się znajdujemy. Otoczenia przepełnionego alkoholem i narkotykami, a w którym ja tak bardzo chciałam się znaleźć. Zaczęło się niewinn... więcej »
Książka, która wzbudza w czytelniku głębokie poruszenie. Czytając wczuwamy się w historię młodej narkomanki- z pozoru normalnej dziewczyny, która z czasem wpada w złe towarzystwo, przez które zaczyna swoją przygodę ze światem używek. Uświadamiając sobie, że ta historia miała miejsce i że takie rz... więcej »
My dzieci z dworca Zoo, Christine F.
Recenzent: anianotuje
Rodzice - osoby tak ważne w naszym życiu, a często tak bardzo niedoceniane. Kiedy sięgam pamięcią wstecz widzę siebie chodzącą do szkoły, po szkole zaglądającą do książek, czasem pomagająca w pracach domowych. Ot taka zwykła rodzina. Bywało lepiej, gorzej, ale zawsze szło do przodu. Jednak aby... więcej »
Przeczytałam w życiu już wiele różnotematycznych książek, jednakże ta o której chcę Wam kilka słów powiedzieć, to nie tylko książka, ale i nagrany na kasety magnetofonowe wywiad Kaia Hermanna oraz Horsta Riecka przeprowadzony z nastoletnią ćpunką i prostytutką Christiane F. Jednym z poważniej... więcej »
Dzisiaj trochę smutna książka. Wróciłam do niej po latach, wielu latach. A jednak dalej robi na mnie ogromne wrażenie. Kiedy miałam 12, 13 lat to moim głównym zajęciem, oprócz szkoły, była zabawa. Lalki, domek dla lalek, bitwy na poduszki z braciszkiem, budowanie fortec i fos z koców i krzeseł... więcej »
Christiane od zawsze ciągnęło do rzeczy zakazanych, a przynajmniej taki pogląd przyjęła w dzieciństwie po przeprowadzce do Berlina. Zabawy dzieci polegały głównie na tym, by innym dokuczyć i łamać zakazy, bo przecież po to są, no nie? O ile się nie mylę - w wieku 12 lub 13 lat po raz pierwszy pal... więcej »
Dodali do kolekcji
BP
JoeBlack
gosiaw
Nocena
floks
brocha
gestia
Lilia
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!