Na południe od granicy, na zachód od słońca Haruki Murakami

Okładka Na południe od granicy, na zachód od słońca
autor:
Haruki Murakami
wydawnictwo:
MUZA
data wydania:
2010
ISBN:
9788374952279

Opis

Hajime od lat pielęgnuje w sobie wspomnienie Shimamoto, pierwszej ukochanej z okresu dzieciństwa, i porównuje do niej każdą poznaną dziewczynę. Kiedy już jako dorosły mężczyzna spełniony w życiu osobistym i zawodowym przypadkowo spotyka Shimamoto, okazuje się, że dawna fascynacja przetrwała. Hajime decyduje się rzucić swą rodzinę i wykorzystać szansę daną mu przez los. Czy jednak możliwy jest powrót do przeszłości? To piękna opowieść o niespełnionej miłości i pogoni za nieosiągalnym ideałem. Co l..eży na zachód od słońca i czy na południe od granicy znajdziemy raj, czy też zwykłą szarą rzeczywistość?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kocham Murakamiego i jego twórczość. 'Na południe... ' stanowi mój czwarty kontakt z tym wybitnym japońskim pisarzem i naturalnym jest, że "na tym się nie skończy", gdyż twórczość Harukiego na stałe zagościła w moim sercu, a Na południe... dołączyło do listy mych ulubionych powieści. Kiedy zak... więcej »
Od niedawna powstał ogromny szum wokół książek Murrakamiego i sama chciałam się przekonać, czy są one naprawdę tak dobre. Ów Autor – Haruki Murakami urodził się w Kioto, lecz dorastał w Kobe. Ciekawostką jest to, że jego dziadek był buddyjskim duchownym. O samym Harukim wiemy, że studiował na Wy... więcej »
Ostatnio gdzie nie spojrzałam, widziałam zafascynowanie książkami Murakamiego. Pochlebne recenzje, wysokie oceny spowodowały, że zapragnęłam przeczytać coś spod pióra tego autora. Będąc w bibliotece zauważyłam na półce "Na południe od granicy, na zachód od słońca". Bez zastanowienia ją pożyczyłam... więcej »
Murkami znów spełnił moje oczekiwania. Krótko, prosto ale na temat, trafia w serce, w głębokie zakamarki duszy. Pod pozorem banalności i typowej fabuły przemyca pewne wartości, zaskakuje. Pogoń za niespełnioną miłością, za ideałem- czy można z tego uczynić sens życia? Takim niedoścignionym ... więcej »
O czym jest ta książka? O zwykłym życiu. Całą historię przedstawia nam właśnie Hajime, który wspomina dawne dzieje, znajomości, opowiada jak potoczyły się jego losy. Zwykła szara codzienność, można by powiedzieć. A jednak coś sprawiało, że książkę czytałam z niemałym zainteresowaniem, wręcz pochł... więcej »
"Jeśli wystarczająco długo patrzy się na deszcz i nie myśli o niczym, człowieka stopniowo ogarnia uczucie, że jego ciało się uwalnia, otrząsa z rzeczywistości świata. Deszcz ma hipnotyzującą moc.” Po niezwykle udanym, a nawet mogę rzec czarującym spotkaniu z twórczością Murakamiego, postanowił... więcej »
Przyznam szczerze, że książek Murakamiego poszukiwałam od dłuższego czasu. Przyznam też, że to nie tylko dlatego, że sam w sobie zbiera dobre opinie, jednak chciałam poznać punkt widzenia Japończyka, gdyż Japonia leży w luźnych granicach moich zainteresowań. Gdy w końcu zobaczyłam wydanie kieszon... więcej »
Dodali do kolekcji
mysior
CukierekShow
radziecki
gestia
hotaru
oll
kati_mm
helenka
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!