Na psa urok Kevin Hearne

Okładka Na psa urok
autor:
Kevin Hearne
wydawnictwo:
Rebis
data wydania:
2011

Opis

Pierwsza księga trzytomowej serii o Atticusie O’Sullivanie, ostatnim druidzie i najśmieszniejszym bohaterze urban fantasy od czasów Harry’ego Dresdena Jima Butchera!

Attikos O’Sullivan to gwiazda rockowa wśród magików – ten przystojny Irlandczyk to tak naprawdę ostatni z druidów. Polegając na swych nadprzyrodzonych mocach, wrodzonym sprycie i uroku osobistym, już od dwóch tysięcy lat ucieka przed pewnym celtyckim bogiem. Kiedy jednak w sennym miasteczku Tempe w Arizonie, gdzie się osta..tnio zaszył, pojawia się ponętna bogini śmierci Morrigan, jako forpoczta celtyckiego panteonu, Attikos nie ma złudzeń – zanosi się na poważne kłopoty…

„Na psa urok” to pierwszy tom cyklu urban fantasy. Hearne wypełnia ten świat barwnymi postaciami. Jest tu gadający wilczarz irlandzki i wataha wilkołaków-wikingów, i piękna barmanka opętana przez hinduską boginię, wampir-prawnik i… polskie wiedźmy, którym udało się umknąć nazistom. Szalona mieszanka mitów i współczesności, bohater obdadrzony ciętym dowcipem, niespodziewane zwroty akcji – to dość, by rozchichotany czytelnik przeczytał powieść jednym tchem.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Ostatnio szukałam książki, dzięki której będę mogła się trochę pośmiać a jednocześnie będzie to wartościowa powieść. Nie wybrałam tych starszych pozycji, ale szukałam czegoś nowego a zarazem oryginalnego. Z pewnością ... więcej »
"Druid paranoik stawia czoło niebezpieczeństwu" Kevin Hearne urodził się w Arizonie. Uczy angielskiego, a kiedy nie sprawdza stosów prac domowych i nie pisze powieści, hoduje bazylię i maluje pejzaże z córką. Ponad... więcej »
Na psa urok
Recenzent: Sihhinne
Druidzi nie muszą mieć długich, białych bród i włosów. W ogóle nie muszą się wyróżniać spośród innych. Nie noszą białych szat, nie widać na ich twarzy starości. Noszą tatuaże, co upodabnia ich do rockowych gwiazd. Nie... więcej »
Na pytanie, ile ma lat, Atticus O'Sullivan mamrocze, że dwadzieścia jeden. Cóż, nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że nie ma na myśli lat, a wieki. Jest on zarazem najstarszym i ostatnim spośród druidów, a c... więcej »
Pies z którym można porozmawiać, oszałamiająco przystojny druid, który pytany o wiek mówi 21, tylko zapomina dodać wieków oraz zabawna i interesująca fabuła. Czy jest potrzebne coś więcej by stworzyć naprawdę wciągają... więcej »
Sięgając po książkę „Na psa urok” nie spodziewałam się czegoś takiego. Byłam pewna, że to kolejny paranormal, a tu taki szok!!! Czułam się jak rażona piorunem, pochłaniając kolejne strony tak cudownie skrojonej histor... więcej »
Dodali do kolekcji
laava
Cassiel96
SuzanDragon
kasandra
Sihhinne
Beatrice96
ZaczytanaMery
Losska
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!