Na wschód od Edenu John Steinbeck

Okładka Na wschód od Edenu
autor:
John Steinbeck
wydawnictwo:
Prószyński Media
data wydania:
2011
ISBN:
9788376489865

Opis

Słynnym „Na wschód od Edenu” Prószyński i S-ka otwiera serię autorską, w której przypomni wszystkie dzieła Johna Steinbecka. Znajdą się w niej również tytuły nigdy wcześniej w Polsce niepublikowane.

Powieść uznawana za najwybitniejsze dzieło Steinbecka opowiada o tragicznym losie rodziny Trasków, która na przełomie XIX i XX wieku osiedliła się w dolinie Salinas. Adam Trask, farmer, samotnie wychowuje dwóch synów – Arona i Kaleba. Chłopcy różnią się od siebie jak woda i ogień, a jedyne ..co ich łączy, to nieustanna rywalizacja o miłość surowego ojca. Aron jest spokojny i posłuszny, Kal to urodzony buntownik, który żywi wyraźną niechęć do brata i za wszelką cenę chce odnaleźć matkę. Napiętą sytuację między braćmi pogłębia jeszcze miłość do tej samej dziewczyny – Abry. W końcu Kaleb odnajduje matkę, demoniczną Kathy, w domu publicznym i odkrywa, że jest ona zupełnym przeciwieństwem tego, co uosabia ukochany ojciec. Rozdarcie wewnętrzne, konieczność dokonania wyboru i nadmiar napięć doprowadzają do tragedii…

„Na wschód od Edenu” to jedna z najwybitniejszych i zarazem najpopularniejszych powieści XX wieku. Podczas gdy w warstwie fabularnej jest realistyczną sagą rodziny kalifornijskich ranczerów, jej drugie, głębsze dno można odczytywać jako reinterpretację biblijnej historii o Kainie i Ablu i przypowieść o walce dobra ze złem w człowieku.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Książka noblisty Johna Steinbecka na początku miała przedstawiać historię samego autora. Powieść jest wielowątkowa, gdyż przedstawia akcję kilku rodzin.Pierwszą rodziną są Traskowie. Głównym problemem rodziny jest walka obu braci. Jest to biblijna historia Kaina i Abla. Mieszkają oni wraz z ojcem... więcej »
Na wschód od Edenu
Recenzent: invissible
Czytanie tej książki zabrało mi sporo czasu. Nie dlatego, że była nudna, czy nie wpasowała się w moje gusta, ale dlatego, że... była ciężka. ;) Paski mojej torebki złowieszczo trzeszczały za każdym razem, kiedy próbowałam zabrać lekturkę ze sobą. Tak więc, porzuciłam pomysł wynoszenia dzieła Stei... więcej »
Dodali do kolekcji
arwena
sowkachoinowka
gosiaw
dina88
floks
hayde
agatap
blazejo
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!