Nadzieja Katarzyna Michalak

Okładka Nadzieja
autor:
Katarzyna Michalak
wydawnictwo:
Termedia
data wydania:
2012

Opis

Pierwszy tom nowej serii „Z czarnym kotem” autorstwa Katarzyny Michalak, bestsellerowej autorki Poczekajki, Roku w Poziomce oraz Sklepiku z Niespodzianką.

Piękna, przejmująca opowieść przede wszystkim dla kobiet!

Katarzyna Michalak oddaje do naszych rąk przejmującą opowieść o samotności, której doświadcza niejedna z nas, o miłości, która przezwycięża wszystko i nienawiści, która wszystko potrafi zniszczyć. Powieść jest inna niż jej dotychczasowe powieści. Pełniejsza, bardzie..j przejmująca, niekiedy dramatyczna.
Główną bohaterką, Lilianę poznajemy w momencie, gdy jako mała samotna dziewczynka wędruje przez las, szukając miejsca, gdzie będzie bezpieczna i szczęśliwa. Zamiast Arkadii znajduje rannego Aleksieja, syna sąsiadki, który od tego dnia staje się najserdeczniejszym - i jedynym - przyjacielem. Dzieci dorastają razem, dzieląc się największymi tajemnicami i lękami. Niestety los wkrótce je rozdziela i wydaje się, że ich drogi nigdy się nie skrzyżują. Jednak Lilianę i Aleksieja połączyły na zawsze dwa uczucia, silniejsze od przeznaczenia: miłość i nienawiść. Mężczyzna ciągle powraca do kobiety, mimo że ta potrafi jedynie go ranić. Ona, Lilith, jest jak ogień, on, jak ćma. Ona jak lód, on jak płomień. Miłość staje się obsesją, przeznaczenie zmienia się w fatum, a Liliana i Aleksiej nie potrafią, a może nie chcą się temu przeciwstawić. Pozostaje tylko Nadzieja…

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Katarzyny Michalak chyba nikomu z Was nie muszę przedstawiać. Jeśli nawet ktoś z Was nie czytał do tej pory żadnej z jej powieści, to z całą pewnością chociaż o niej słyszał. Tym, którym jednak nazwisko tej pani nic nie mówi w skrócie mogę napisać, że z wykształcenia jest lekarzem weterynarii, a ... więcej »
Nadzieja zamieszkała u mnie, a ja spragniona tego cudownego uczucia z chęcią przyjęłam ją do siebie. Ma kolor śliwki w czekoladzie i tak słodko pachnie. Nadziejo! Zostań na zawsze… „Nadzieja” Katarzyny Michalak stoi już na półce w doborowym towarzystwie moich ulubionych powieści. Bardzo na tę ... więcej »
„I nigdy nikomu nie powiedziałam, że jedynym miejscem, do którego tęskniłam przez całe życie, jest Nadzieja.”* Masz tylko jednego przyjaciela i mimo, że kochasz go najbardziej na świecie ranisz tego jedynego sprzymierzeńca. Ranisz tak bardzo, aż sama czujesz zadawany ból. Ranisz, ale On wyba... więcej »
Ile może znieść miłość? Jak wiele prób trzeba podjąć, by odnaleźć szczęście? Czy miłość jest wstanie pokonać wszystkie przeszkody: zdrady, kłamstwa, zawiedzone zaufanie czy skradzione marzenia? "Tak też trwają wiara, nadzieja i miłość..." Katarzyna Michalak jest jedną z moich ulubionych po... więcej »
Nadzieja, to najnowsza książka Katarzyny Michalak, autorki bestsellerowej „Poczekajki”, „Roku w Poziomce” czy „Sklepiku z niespodzianką. Adela”. Jest, to powieść, o której wiele się ostatnio mówiło, na którą nie mogłam się doczekać, ponieważ jak zapowiadano, charakteryzuje się znaczną odmienności... więcej »
Katarzyny Michalak chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Nawet, jeżeli nie czytaliście książek tej pisarki, to i tak pewnie to nazwisko nie raz nie dwa obiło się wam o uszy. Moja przygoda z twórczością Pani Kasi rozpoczęła się Poczekajki i po prostu przepadłam. Dlatego skakałam z radości, gdy się... więcej »
Przeglądając zapowiedzi w jednej z internetowych księgarni moją uwagę przykuła przepiękna okładka utrzymana w przyjemnej kolorystyce ze zdjęciem nastrojowego widoku na dole. Zaciekawiona tytułem trafiłam na stronę autorki książki, gdzie po lekturze fragmentu tekstu wiedziałam, że muszę sięgnąć po... więcej »
Inna niż wszystkie
Recenzent: Alessa
Katarzyna Michalak ma potencjał. Potencjał oraz głowę pełną pomysłów, które przelewa na papier z taką precyzją i stylem, że za każdym razem powstaje coś niezwykłego. Tym razem przeszła samą siebie, gdyż "Nadzieja" bardzo trafnie określana jest jako powieść inna niż wszystkie dotychczas. W moim pr... więcej »
Jest matką głupich. Umiera ostatnia. Niszczy. Daje. Pozostaje wiernym przyjacielem, nawet w momencie, gdy wszyscy inni odchodzą. Nie opuszcza do samego końca, współgra z marzeniami i staje naprzeciwko rozpaczy. Tak wiele ról, zadań, niespełnionych ambicji. I uczucia. Emocje jej towarzyszące, od c... więcej »
"Nadzieja" to książka opowiadająca o życiu Liliany, którą spotkał nieszczęśliwy los. Samotna, sześcioletnia Lilia znajduje na drodze chłopca Aleksieja, który jak się okazuje jest ranny. Pomaga mu, za co ten obdarowuje ją bezgraniczną wdzięcznością i przyjaźnią. Od tamtego momentu życie Liliany i ... więcej »
O tej książce było głośno od dawna w czytelniczej blogosferze, dlatego czułam, że nie mogę odstawać w tyle i muszę "Nadzieję" przeczytać. To miało być drugie spotkanie z twórczością Katarzyny Michalak. Po pierwszym - "Sklepik z niespodzianką. Bogusia" - zostały mi miłe wspomnienia, ale i pewien s... więcej »
Nadzieja
Recenzent: alison2
Katarzyna Michalak to niewątpliwie jedna z najbardziej znanych i popularnych współczesnych, polskich autorek. Kojarzona jest chyba przede wszystkim z dobrą literaturą kobiecą, pełną pozytywnych emocji. Przynajmniej ja długo tak ją kojarzyłam. Do czasu... "Nadzieja" to książka, którą od dawna c... więcej »
Każdy ma czasem takie dni, kiedy nic nie układa się po jego myśli, wszystko wali się na głowę, a na horyzoncie same czarne chmury i brak perspektyw na choćby promyk słońca. Jedynym, co nam zostaje jest Nadzieja… Czyli najnowsza powieść Katarzyny Michalak, która oderwie nas od codziennych spraw i ... więcej »
Katarzyna Michalak to autorka bestsellerowych powieści, które znalazły spore grono wiernych czytelników. Przyznaję, że moje pierwsze spotkanie z twórczością tej pisarki nie było zbyt udane. Książka mnie nie oczarowała i nie mogłam zrozumieć, w czym tkwi fenomen prozy pani Michalak. Po nieudanej p... więcej »
Wiedziałam o tym, że kiedyś „Nadzieja” znajdzie się w mojej prywatnej biblioteczce, nie przypuszczałabym jednak, że tak szybko. Mikołaj w tym roku jednak postanowił zrobić mi prezent i mam ją – wreszcie, z czego bardzo się cieszę. Miłośnicy autorki na pewno mają już tę pozycję za sobą, zbiera pra... więcej »
Nadzieja
Recenzent: miiincik
Pani Kasi Michalak chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Sympatyczna Pani w średnim wieku z sympatycznym uśmiechem na twarzy, utożsamiana przede wszystkim z literaturą. Jej dzieła znane są każdemu czytelnikowi. Jak dotąd Kasia Michalak, wydała kilkanaście powieści, a "Nadzieja" jest pierwszym tom... więcej »
Nadzieja
Recenzent: asymaka
Kupiłam "Nadzieję", ponieważ potrzebowałam odskoczni, dobrej książki, dzięki której dowiem się czegoś nowego, ciekawego, poznam opowieść o ludziach niezwykłych, niebanalnych. I tak się stało, ta lektura mnie nie zawiodła, myślę o niej nieustannie od kilku dni, od momentu, w którym ją skończyłam. ... więcej »
Nadzieja
Recenzent: ejotek
"Nadzieja" to pierwszy tom nowej serii książek autorstwa Katarzyny Michalak - Serii z czarnym kotem. Seria ta jest z założenia mniej bajkowa niż na przykład Sklepiki z Niespodzianką. Mimo, że książki p. Kasi często poruszają trudną tematykę, to "Nadzieja" jest tutaj liderką. W maleńkiej wsi Za... więcej »
Nadzieja
Recenzent: Paula1992
Z twórczością Kasi Michalak zapoznałam się po raz pierwszy czytając erotyk sensacyjny pt. ,,Mistrz”. Z racji pozytywnych przeżyć podczas tej lektury, a zarazem skuszona mającą się pojawić ,,Bezdomną”, która będzie opowiadała o problemach kobiety, która wpadła w depresję poporodową, postanowiłam z... więcej »
Dodali do kolekcji
milla
flo
animka227
marr93
beatta
Evocatora
tala86
Amarisa
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!