Namaste! Po prostu Indie Anetta Ostojska

Okładka Namaste! Po prostu Indie
autor:
Anetta Ostojska
wydawnictwo:
PerMedia SA
data wydania:
2012
ISBN:
9788392405061

Opis

“Namaste! Po prostu Indie” pod redakcją Anetty Ostojskiej to książka przyjaciół , którzy odnaleźli wspólną pasję – podróżowanie. Przedstawiają swoimi oczami Indie – nasycone różnorodnością kolorów, zapachów, smaków, zaskakujących zwyczajów, gdzie z jednej strony widać bogactwo i ogromny postęp technologiczny tego kraju, a z drugiej nie sposób nie zauważyć panującej biedy. W książce przeczytać można o zdarzeniach, które przeżyli, miejscach, które widzieli, ludziach, których spotkali. Wspominają o ..legendach, religijnych obrządkach, pokazują znane na całym świecie miejsca, jak również zwykłych ludzi, ilustrując swoje opowieści ponad tysiącem zdjęć, tematycznie dobranych do czterdziestu rozdziałów.
Unikalną wartość książki stanowi m. in. przedstawienie Indii z wielu subiektywnych perspektyw, bo oczami siedemnastu jej autorów, w tym dwóch Hindusów.
Książka - album ma 580stron, jest elegancko wydana w twardej oprawie.
Recenzje m.in. Marka Kamińskiego - podróżnika, Krzysztofa Majki - wieloletniego Ambasadora RP w Delhi, Leszka Malinowskiego z Kabaretu Koń Polski, prof.dr hab .Tomasza Krzyżyńskiego – rektora Politechniki Koszalińskiej, Henryka Sawki - rysownika - zachęcają do jej przeczytania!

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

W tytule nic dodać nic ująć. Po prostu usiąść na kanapie i w nachłodniejszy zimowy wieczór robi się ciepło a w powietrzu unoszą się tysiące indyjskich zapachów i barw. Najciekawsze w tej książce jest to, że jest pisana przez kilkoro osób widzimy więc Indie z róznych punktów odniesienia. W dodatku... więcej »
Dostałam ja w prezencie i uważam, że to najlepsza pozycja podróżnicza jaką przeczytałam. Wspaniała książka napisana przez grupę przyjaciół dzięki czemu niezwykle różnorodna i interesująca. Pokazuje Indie oczami różnych ludzi co sprawia, że czytelnik wciąga się bez reszty. Wspaniale dobrane zdjęci... więcej »
Przeczytałam zaraz po otrzymaniu książki prawie jej nie odkładając. Zdjęcia zostawiłam na "deser".Książka bardzo interesująca, pięknie wydana.Opisy Indii tak barwne jak zdjęcia.Gratuluję pomysłu i realizacji wydania tej pięknej pozycji. Po tym jak się ma już w ręce i przeczyta tę książkę to bard... więcej »
Indie można jak ktoś kiedyś powiedział – pokochać lub znienawidzić . Ja je pokochałem ,po przeczytaniu tej książki. Egzotyczny dla Europejczyka kraj został pokazany oczami „ zwykłych turystów „. Silną stroną tej książki - albumu są przepiękne zdjęcia , które doskonale pokazują ,to co wcześnie... więcej »
Piękne zdjęcia i jest co poczytać. Indie widziane oczami grupy podróżujących przyjaciół są różnie przez nich odbierane. Stanowi to niewątpliwą zaletę tej książki. Otwierając książkę zagłębiam się w przepiękne krajobrazy ,słyszę niesamowity gwar ulicy, wpatruję się w twarze ludzi i marzę, że...mo... więcej »
Każdy z nas ma jakieś marzenia i każdy próbuje je realizować.Książka 'Namaste..."otwiera drogę do Indii miłośnikom podróży.Tym,którzy już tam byli umożliwia powrót do znajomych miejsc,sytuacji,przeżyć.Tym ,którzy planują podróż,może przybliżyć ten niesamowity kraj i jego mieszkańców.Przepiękne... więcej »
Ja już to mam
Recenzent: meta04
Znakomita książka! Polecam wszystkim, którzy pragną poznać Indie z innej perspektywyI Autorzy są szczerzy i wiarygodni w swoich relakcjach. Polecam! więcej »
Wreszcie ktoś napisał coś ciekawego o Indiach!!!! „ Namaste….” to nietuzinkowe, osobiste spojrzenie na ten egzotyczny dla nas kraj. To się świetnie czyta i ogląda. Wielkie brawa za szatę graficzną!!!! więcej »
To wszystko, co jest napisane w recenzjach i komentarzach - zachwyt nad kolorami, zapachami, smakami, niezwykłymi obyczajami, w ogóle egzotyką - to prawda; ale dla nas (jest nas dwoje) największą wartość tej książki stanowi to, że my dobrze znamy większość uczestników tych cudownych wypraw! Raz ... więcej »
Zwykle książki podróżnicze piszą mniej lub bardziej "zawodowi" podróżnicy, tzn. tacy, dla których podróżowanie jest sposobem na życie, a pisanie książek i relacji sposobem na zarobkowanie. Narzuca to styl, wymusza konieczność poszukiwania atrakcji, często udziwniania. Ta książka jest zupełnie inn... więcej »
Dodali do kolekcji
PatykHD
arwenka2222
Wikcia
aleksnadra
calandria
Corunia
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!