Natalii 5 Olga Rudnicka

Okładka Natalii 5
autor:
Olga Rudnicka
wydawnictwo:
Prószyński i S-ka/ Prószyński Media ,
data wydania:
2011
ISBN:
9788376486826

Opis

Pięć kobiet, pięć motywów, jeden spadek.
Policja otrzymuje tajemnicze zgłoszenie o samobójstwie. Zamknięty od środka pokój. Martwy mężczyzna. Broń, na której znajdują się wyłącznie odciski palców ofiary. Jednak zdaniem przybyłego na miejsce komisarza Potockiego nie mogło to być samobójstwo. Ślady zdają się wykluczać również morderstwo. Zagadkowa śmierć jest jednak dopiero początkiem niezwykłych zdarzeń...
W gabinecie notariusza pojawia się pięć kobiet o tym samym imieniu i nazwisku.
../>Spoglądały na siebie nieufnie. Ojciec okazał się łajdakiem i jest ich pięć. Pięć Natalii, ale nie pięć sióstr. Umysł to rozumiał, serce jeszcze nie. Poczucia pokrewieństwa ani wspólnoty dusz nie miały. Nie miały też wspólnej przeszłości i, co bardzo prawdopodobne, przyszłości. Wiedziały, że ojciec był ich wspólny, ale następstwa tego faktu też wydawały się dziwnie odległe. W krótkim czasie zostały zbombardowane tyloma szokującymi informacjami, że nie do końca mogły się w nich połapać.
Każda z nich rości sobie prawo do spadku.
Każda z nich miała powód, by zabić.
Każda z nich będzie kłamać i oszukiwać, by odzyskać zaginiony spadek...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  » Kryminał. Literatura detektywistyczna
  Tematyka » Kryminał
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść polska
  Książka głównie za sprawą opisu sprawia wrażenie kryminału. Jakie skojarzenie budzi w Was wyrażenie "powieść kryminalna"? Mnie od razu staje przed oczami ponury, deszczowy dzień. Detektyw, tudzież jakiś śledczy (komisarz, inspektor... jak zwał tak zwał)- stary wyga doświadczony przez życie. Mie... więcej »
  Sięgając po książkę ,,Natalii 5’’, nie wiedziałam co mnie czeka. Troszkę byłam przerażona ilością stron, gdyż myślałam, że fabuła będzie się ciągnąć jak przysłowiowe ,,flaki z olejem’’. Na szczęście myliłam się i to bardzo. ,,Natalii 5’’ , tak ujęła mnie swym stylem i akcją, że gdy stanęłam na os... więcej »
  Sabat czarownic
  Recenzent: PepePaniDziobak
  Tak, by cała recenzja wypadła zrozumiale, przybliżę ogólnie treść książki, no a przynajmniej jej początek, by nie zdradzać zakończenia utworu, czym mogłabym potencjalnych czytelników zniechęcić, a tego naprawdę bym nie chciała. Ale do rzeczy – Jarosław Sucharski, niezwykle bogaty pośrednik w hand... więcej »
  Długo na to czekałam, ale wreszcie stało się. Pragnę uroczyście obwieścić, że znalazłam swoją ulubioną polską pisarkę (z grona aktualnie tworzących). To zgodnie z tytułem posta Olga Rudnicka. Cały jej dotychczasowy dorobek literacki przeczytałam. Wszystkie jej książki mi się podobały. Każdy z 6 t... więcej »
  Kryminały zaczęłam podczytywać gdy miałam 12 lat . To były czasy PRL .Kryminał jako gatunek w tamtych czasach wydawał się dobrze i było go w miarę sporo .Ale to były książki pisane nieco inaczej niż najnowsza powieść Rudnickiej . Panował patos , milicjanci byli nieomylni i nie było mowy o luźniej... więcej »
  Natalii 5
  Recenzent: Bujaczek
  „-Rany boskie! – przerażona Nata rzuciła się w kierunku leżącej na podłodze siostry. Nie zważając na sukienkę, padła na kolana, wyjąwszy z torebki małe lusterko, przyłożyła je do ust ust do leżącej ruchu kobiety. - Co ty wyprawiasz? – zapytała z zainteresowaniem brunetka, przyglądając się poczy... więcej »
  Czy Natalii 5 to kryminał? W pewnym sensie tak, bo mamy niewyjaśnioną śmierć Jarosława Sucharskiego, niby samobójstwo ale z pewnymi elementami wskazującymi jednak na morderstwo, mamy tajemnicze próby włamań, zagadki.. ale tak naprawdę, akcja nie kręci się wokół śmierci, jej przyczyn etc ale wokół... więcej »
  Przeczytałam wiele pozytywnych opinii i bardzo intrygowała mnie ta książka, aż wreszcie wpadła w moje ręce. Spodobała mi się okładka i ładne wydanie - zaczęłam czytać... i nie rozczarowałam się. "Natalii 5" to zwariowany kryminał, chwilami przypominający mi klimaty z powieści Joanny Chmielewskie... więcej »
  Nie od dziś wiadomo, że książki Olgi Rudnickiej uwielbiam, i była to miłość od pierwszego przeczytania ;) Dlatego zawsze jestem pełna radości, kiedy mogę przeczytać kolejną jej powieść, bo wiem, że bardzo miło spędzę czas. Tym razem nie było inaczej. Jarosław Sucharski popełnia samobójstwo. Za... więcej »
  Z twórczością młodej autorki, Olgi Rudnickiej, spotkałam się już wcześniej. Jej najnowsza powieść pt. „Cichy wielbiciel” tak mnie wciągnęła, że książki nie byłam w stanie odłożyć na półkę, dopóki jej nie skończyłam. Ciekawa byłam więc, jak będzie z jej poprzednimi, pozostałymi powieściami. Czy ró... więcej »
  Opinia na temat tej książki powinna pojawić się na blogu już wczoraj, jednak zaabsorbowała wydarzeniami, które niejednokrotnie doprowadziły mnie do śmiechu, czym prędzej zabrałam się do zapoznawania się z ich kontynuacją. Muszę przyznać, że z wielkim smutkiem opuściłam dom zamieszkiwany przez Nat... więcej »
  Gdzie Natalii 5...
  Recenzent: Scorpionica
  Olga Rudnicka, młoda, zdolna i bardzo pomysłowa autorka. Jej kolejna powieść „Natalii 5” zafascynowała mnie od pierwszego wejrzenia. Sam pomysł napisania książki o pięciu kobietach o tym samym imieniu i nazwisku świadczy o wielkiej wyobraźni autorki. Kobiety choć w różnym wieku, odmiennego wygląd... więcej »
  Natalii 5
  Recenzent: Aga25
  Przygodę z książkami Olgi rozpoczęłam całkiem przypadkowo od debiutanckiego "Martwego jeziora" , które zaintrygowało na tyle,że nie mogłam się oprzeć kupienia drugiej części. Olga Rudnicka młoda autorka pisząca zazwyczaj powieści z elementami wątku kryminalnego, dialogi są przeważnie prowadzon... więcej »
  Czy pięć bohaterek o tym samym imieniu i nazwisku, które w dodatku są siostrami, kojarzy się z niezłym zamieszaniem? Oczywiście, że tak! Do tego tajemnicze samobójstwo (a może jednak morderstwo?), pokaźny spadek (o ile uda się odkryć jego całość) i dwóch sympatycznych policjantów (przynajmniej za... więcej »
  Natalii 5
  Recenzent: ciarolka
  Czytałam niemal wszystkie książki Olgi Rudnickiej i śmiało mogę stwierdzić, że jest to autorka nierówna. Oczywiście moim zdaniem. Jej pierwsze książki zaliczam do luźnych czytadeł, nawet nie pamiętam dokładnie o czym były, jednym słowem bez polotu. Do tej pory z niesmakiem wspominam Zacisze 13. N... więcej »
  Dodali do kolekcji
  margo22
  anek7
  IvanG
  patrylandia
  gudrun
  arwenka2222
  cyrysia
  Sil
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!