Nazywam się Czerwień Orhan Pamuk

Okładka Nazywam się Czerwień
autor:
Orhan Pamuk
wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
data wydania:
2010
ISBN:
9788308039984

Opis

W szesnastowiecznym Stambule grupa najwyśmienitszych artystów ma zrealizować zlecenie sułtana: stworzyć utrzymaną w nowoczesnym zachodnim stylu księgę upamiętniającą jego wielkość i chwałę. Księgę mają zdobić barwne miniatury. Ale sztuka figuratywna jest zakazana w religii muzułmańskiej. Zlecenie i jego wykonawcy są zatem w poważnym niebezpieczeństwie. Należy utrzymać je jak najdłużej utrzymać w tajemnicy. Jeden z zatrudnionych mistrzów zostaje zamordowany? Nazywam się Czerwień łączy elementy taj..emnicy, intrygi i wątku miłosnego z filozoficzną zagadką. To najpopularniejsza powieść Orhana Pamuka ? przetłumaczono ją na 24 języki i wyróżniono najbardziej lukratywną nagrodą literacką: IMPAC Dublin Award w 2003 r.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Wyobraźcie sobie powieść kryminalną. Ginie artysta specjalizujący się w miniaturach. Jest trzech podejrzanych, również miniaturzystów. Wszyscy oni pracują nad ilustracjami do tajemniczej księgi. Śledztwo prowadzi człowiek, którego goni czas...Macie to? Dobrze... A teraz umieśćcie akcję powie... więcej »
Miesiąc temu koleżanka spytała mnie o opinię na temat jednej z książek Orhana Pamuka. Odpowiedziałam jej wtedy, że mnie jego proza zupełnie nie podchodzi i zaleciłam ostrożność w wydawaniu pieniędzy na jego dzieła. Jakiś czas później inna osoba zaproponowała mi pożyczenie 'Nazywam się Czerwień', ... więcej »
Dodali do kolekcji
sowkachoinowka
Eilean
gosiaw
jestemzabujana
josie
distanse
kathij
Doszka
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!