Neva Sara Grant

Okładka Neva
autor:
Sara Grant
wydawnictwo:
MAK Verlag
data wydania:
2011
ISBN:
9783863800048

Opis

Zakochana, odważna, ryzykująca wszystkoSzesnastoletnia Neva ma już dosyć kłamstw.Nie zna odpowiedzi na pytania, których nie może nawet zadać głośno: Dlaczego jej kraj jest odcięty od świata zewnętrznego nieprzenikalną kopułą energii? Dlaczego ludzie znikają bez śladu? Co się stało z jej babcia, która pewnego dnia nie wróciła do domu? Neva wraz ze swoją najlepszą przyjaciółką Sanną postanawia poznać odpowiedzi na dręczące ją pytania. Nie zamierza dłużej posłusznie przestrzegać przepisów i zasad. ..Na dodatek zakochuje się w chłopaku, który powinien być dla niej tabu, i naraża na śmiertelne niebezpieczeństwo...TOTALITARNA WŁADZAODWAŻNA DZIEWCZYNA, KTÓRA RYZYKUJE WSZYSTKO DLA MIŁOŚCI I WOLNOŚCIRząd twierdzi, że kopuła pod napięciem, tak jak drakońskie prawo oraz system nakazów i zakazów, ma zapewnić obywatelom bezpieczeństwo. W rzeczywistości jednostka nie ma żadnych praw, żadnej możliwości wyboru. Lata odizolowania od świata zewnętrznego odcisnęły piętno na wyglądzie obywateli - są do siebie bardzo podobni. Nastolatki, żeby się odróżnić od rówieśników, robią sobie na ciele charakterystyczne znaki. Nevie taki protest nie wystarcza, przekonuje przyjaciół do czynnego wystąpienia przeciwko polityce rządu. Pierwsza akcja protestacyjna pozornie się udaje, spiskowcy triumfują, jednak już następnego dnia przekonują się, że nic nie ujdzie im płazem. Wśród tych, którzy próbują walczyć z totalitaryzmem w Kraju, jest Braydon, ukochany Sanny, najlepszej przyjaciółki Nevy. Ale nie tylko Sanna go kocha - Neva wbrew własnej woli również zakochuje się w Braydonie...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Pozycja ta zarzuciła na mnie sieci w czasie Warszawskich Targów Książki, a jeszcze jak zobaczyłam cenę (mnie wszystkie promocje przyciągają jak magnez) to się już nie mogłam powstrzymać by ją kupić. To pierwsza pozycja tej autorki na polskim rynku wydawniczym. Mam nadzieje, że nie ostatnia. ... więcej »
WOLNOŚĆ – chyba najtrudniej ją docenić tym, którzy nigdy jej nie stracili… A czym jest wolność, dla ludzi, którzy nigdy jej nie zaznali? Czy jest ona jakąś wartością, celem, marzeniem…? W książce Sary Grant obywatele żyją w Kraju pełnym zakazów i nakazów. Dostępu do świata zewnętrznego (jeżeli... więcej »
Neva
Recenzent: tristezza
Sara Grant urodziła się w 1968 r. w amerykańskim stanie Indiana. Tam też studiowała dziennikarstwo i psychologię. Później przeniosła się mężem do Londynu, gdzie na uniwersytecie uzyskała stopień Master In Creative and Life Writings. Od tego czasu pracuje w agencji literackiej. Szesnastoletnia ... więcej »
Neva
Recenzent: Rebellish
Czasami myślę nad innym życiem, marzę o tym, żeby znaleźć się w zupełnie innym świecie, innej epoce, w innym towarzystwie. Wyobrażam sobie różne miejsca, różnych ludzi, różne sytuacje i wydarzenia, które mnie spotykają. Ostatnimi czasy często myślę o życiu w totalitarnym państwie, gdzie wolność j... więcej »
Ile raz dziennie patrzymy w niebo ? Co zdecydowanie w nim urzeka, niezależnie od pory roku czy pogody, to jego bezkres. Jednak pewnego dnia spoglądasz w górę i nagle dostrzegasz granice. Skonstruowana przez ludzi, najbardziej zaawansowana technologicznie Kopuła. Nie ma historii zdarzeń jakie mia... więcej »
Wszyscy tacy sami. Zarówno z wyglądu jak i zachowania. Podporządkowani władzy. Bez żadnych pytań, bez najmniejszego sprzeciwu wykonują polecenia. Nie chcą wierzyć, że istnieje inne, lepsze miejsce, a ich życie nie musi wyglądać tak, jak do tej pory. Są pewni, że przezroczysta bańka, kopuła ich ch... więcej »
Wyobraź sobie, ze pewnego dnia przestajesz widzieć niebo. Nie ma już białych puszystych obłoczków, ani postrzępionych rozciągających się piór. Jest tylko odblask lśniącej kopuły, która odgradza cię od reszty świata. Czy umiałbyś tak żyć? Z narzuconymi przez rząd granicami? Świat w którym żyje... więcej »
Neva
Recenzent: Bujaczek
„Jeśli to podpiszę, oni wygrają. Jeśli to podpiszę, okaże się taka sama jak Ethan, Braydon, czy ojciec. Sama nie zmienię rządu, nie zmuszę władzy do otwarcia kopuły, ale liczy się każdy, nawet najmniejszy akt sprzeciwu. Może ten jeden płatek śniegu wywoła lawinę.”* Żyjesz w ograniczonej prze... więcej »
Neva
Recenzent: MartaAnia
Dzisiaj opowieść o przyszłości. O strasznej przyszłości jaką zgotował ludziom pewien Rząd. Pozbawił ich własnej woli, zastraszał, kierował umysłami, rozmnażał ich bez ich woli i wiedzy, likwidował kiedy stawali się niewygodni, ale o tym za chwilę... Neva to szesnastolatka. Ma rodziców, najlep... więcej »
Już od dłuższego czasu miałam w planie przeczytanie tej książki. Dzięki uprzejmości wydawnictwa wreszcie mi się udało. I nie żałuję czasu poświęconego na tę historię - "Neva" wciąga i przenosi do całkiem innej rzeczywistości. Główną bohaterką jest młoda, bo zaledwie szesnastoletnia Neva - mie... więcej »
Przyznam, że książkę przeczytałam już jakiś rok temu, ale naprawdę warto do niej powrócić. Sama okładka zachęca do pogrążenia się w lekturze. W opisie przedstawiono już główne problemy, ale i tak dodam kilka słów od siebie. Akcja dzieje się w państwie odgrodzonym od świata zewnętrznego barierą... więcej »
Po co w ogóle sięgnęłam po tę książkę? Przecież w ostatnim czasie omijam takie szerokim łukiem, bo wiem, że prawdopodobnie nie znajdę w środku nic dla siebie. Za "Nevę" zabrałam się, bo... ją kupiłam (za całe 9,90zł), jeszcze w wakacje. Co mnie przyciągnęło? Chyba ta okładka, w rzeczywistości jes... więcej »
Dodali do kolekcji
Sallymy
iziu08
Kobaltowa
Mila27
Tanashi
gudrun
cassandra9891
ogrzyslaw
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!