Nevermore-Cienie Creagh Kelly

Okładka Nevermore-Cienie
autor:
Creagh Kelly
wydawnictwo:
Jaguar
data wydania:
2012

Opis

Drugi tom książki “Nevermore: Kruk”, gotyckiego romansu opartego na twórczości Edgara Allana Poego.

Varen zniknął. Schwytany w pułapkę koszmarnej rzeczywistości, gdzie chore sny Edgara Allana Poego stają się jawą, znajduje się poza zasięgiem żywych i umarłych. Ale Isobel nie zgadza się go porzucić. Rusza do Baltimore, by odnaleźć Reynoldsa, tajemniczego mężczyznę, który co roku spełnia toast na grobie pisarza i który w ciągu ostatnich miesięcy oszukiwał ją i zwodził. Tylko on ma klucz ..do innego świata...

Kiedy Isobel znajduje wreszcie przejście, odkrywa, że miejsce, w którym przebywa Varen zdążyło się zmienić. Pełen bólu i przerażających istot świat zamieszkują teraz również stworzenia, które zrodziły się w pełnym gniewu umyśle chłopaka. Miłość przemienia się w nienawiść, radość w smutek, śmiech w płacz. Stając naprzeciw Varena, Isobel zaczyna rozumieć, że jej ukochany stał się jej największym, śmiertelnym wrogiem.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Popularna cheerleaderka została przydzielona do projektu na zajęciach z literatury wraz z swoim przeciwieństwem. Varen to wyobcowany chłopak, który upodobał sobie gotycki styl. Może gdyby nie temat prezentacji, Isobel nigdy nie poznałaby innego oblicza Varen'a ani tajemnicy jego zapisków, dotyczą... więcej »
"Nevermore. Cienie" to już druga część cyklu o miłości cheerleaderki i gota, przyprawiana obficie mroczną atmosferą z wierszy Edgara Allana Poego. Isobel, oddzielona od swojego ukochanego, który egzystuje uwięziony gdzieś w świecie snów, postanawia zrobić wszystko, by go uratować. Niestety, po... więcej »
Varen. Jedno słowo. Jedno imię. Każda chwila. Każda sekunda. Każda myśl. Najcichszy szept… Varen… Uciekł, odszedł, zaginął. - Tak mówią oficjalne źródła. Samotny. Przetrzymywany. Opuszczony. – Prawdę zna tylko Isobel. Szkolne mury liceum nadal tętnią życiem, jakby nic się nie... więcej »
Pierwszy tom serii pochłonęłam w mgnieniu oka i nie mogłam się doczekać, kiedy w moje ręce wpadnie kolejna część, więc gdy tylko pojawiła się w księgarniach, kupiłam bez wahania. Akcja powieści rozpoczyna się tuż przed Bożym Narodzeniem. O tym, co naprawdę wydarzyło się w Halloween wie tylko I... więcej »
Pierwszy tom serii Nevermore czytałam z wypiekami na twarzy. Zafascynował mnie nieco psychodeliczny klimat wzięty z twórczości Poego, a także Varen Nethers, chyba jedyny Got, którego mroczną aurę byłabym w stanie wytrzymać. Swoją potrzebę przeczytania "Cieni" tłumaczyłam chęcią ponownego spotka... więcej »
Sny potrafią być zdradliwe. Niekiedy mamią w nieskończoność tym, co mają do zaoferowania i pozostawiają złudne wrażenie tęsknoty za tym, co nam pokazują. Czasami jednak okazują się być znacznie potworniejsze niż rzeczywistość, kiedy to zaczynamy dziękować, że wydarzenia w nich zawarte okazywały s... więcej »
„- Wspomnienia – powiedział jakiś melodyjny głos za jej plecami. – To pajęczyny, w które łapie się umysł.” Od czasu kiedy Varen zniknął, Isobel nie potrafi powrócić do normalnego, codziennego życia jakie wiodła przed poznaniem gota. Dlatego też narażając się rodzicom postanawia go odnaleźć ... więcej »
Varen został uwięziony w świecie snów. Isobel wróciła do rzeczywistości za pomocą Reynoldsa. Uwierzyła w jego kłamstwa. Dziewczynę dręczyło poczucie winy, obowiązek danej obietnicy. Przysięgła Varenowi, że go tam nie zostawi. Że wróci po niego. Izzy za wszelką cenę zamierzała się z tej przysięgi ... więcej »
Dodali do kolekcji
Gumciobook
bruxa
Betsy93
Elaine
kasandra
Mrs.Witch
cassandra9891
Patiopea
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!