Nevermore. Kruk Creagh Kelly

Okładka Nevermore. Kruk
autor:
Creagh Kelly
wydawnictwo:

Opis

Niezwykły romans paranormalny z gotyckim twistem. Nie tylko dla nastolatek!

Uważaj, czego pragniesz... Możesz to otrzymać!

Kapitan szkolnej drużyny cheerleaderek, Isobel Lanley, jest przerażona, gdy nauczyciel każe jej pracować nad projektem z literatury w parze z Varenem Nethersem. Jakby mało było tego, że dzień oddania pracy zbiega się w czasie z najważniejszym meczem szkolnej drużyny, Isobel musi spędzać swój czas w towarzystwie jednego z najbardziej antypatycznych i niel..ubianych facetów w szkole. Co więcej – sardoniczny, obojętny i zdecydowanie trudny w obsłudze Varen, nie kryje, że nie ma najmniejszej ochoty wziąć na siebie pracy Isobel.

Dopiero gdy Isobel, wiedziona niezdrową ciekawością, zagląda do notatnika Varena i odkrywa w nim dziwne zapiski oraz niepokojące szkice, postanawia, że jednak zmusi się do współpracy z dziwacznym gotem.

Ciekawość to, jak wiadomo, pierwszy stopień do piekła.

Isobel szybko zaczyna szukać wymówek, by tylko spędzać czas z Varenem. Odsuwa się od przyjaciół i zrywa z autorytarnym chłopakiem, narażając się na szkolną ekskomunikę. Dziewczyna, niczym ćma do płomienia, lgnie do dziwnego świata Nethersa – świata, w którym ożywają koszmarne historie Edgara Allana Poego...

Zafascynowana Varenem i jego fantasmagoryczną rzeczywistością, Isobel odkrywa, że sny, podobnie jak słowa, mają wielką moc, a największym zagrożeniem dla człowieka, jest on sam. Czy uda się jej ocalić Varena przed cieniami, które on sam powołał do życia?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

„Idąc w ciemny szlak nieznany, Od złych duchów opętany – Z krain, kędy Bóstwo – Noc Samowładną dzierży moc I, w gwiaździstej lśniąc koronie, Na swym czarnym siedzi tronie – Świeżom wrócił w nasze światy, Spoza Thule lodowatej – Ze sfer – co w mgłach się... więcej »
Za nic więc nie zrezygnujcie z lektury "Nevermore". Na samym wstępie odwołam się kolejnego wiesza tym razem jest to "Kruk" (polecam w przekładzie Z.Przesmyckiego). To właśnie z niego pochodzi tytuł tej książki "Nevermore" czyli "Nigdy już". O czym jest ta historia i dlaczego nie powinna się już ... więcej »
„Martwą ciszę wiercąc wzrokiem, nie ruszyłem się ni krokiem, Tylko drżałem, śniąc na jawie sny, o jakich nie śnił nikt.” - Edgar Allan Poe, Kruk Książka zachwyca pod wieloma względami, jednak ja chciałabym zwrócić uwagę szczególnie na jej ubarwienie emocjonalne. Nevermore dogłębnie wzrusza... więcej »
Kelly Creagh to młoda amerykańska pisarka, która kocha nie tylko literaturę Edgara Allana Poe, ale także kawę i starożytną sztukę tańca brzucha, którą ciągle doskonali. Jednak jej ukochanym zajęciem jest przelewanie swoich pomysłów i snów na czyste karty, z których później powstają idealne powieś... więcej »
Kruk Poego
Recenzent: Nyx
"A kruk rzecze: – Nigdy już!" Cheerleaderka i Got, którzy na początku nie pałali do siebie sympatią, zostają wplątani w śmiertelne niebezpieczeństwo. A to wszystko za sprawą szkolnego wypracowania na temat Edgara Alana Poego i tajemniczej natury chłopaka. Brzmi głupio? Ale za to jak smakuje...... więcej »
UWAŻAJ CZEGO PRAGNIESZ... MOŻESZ TO OTRZYMAĆ Tych kilka słów zaintrygowała mnie od poczatku. "Nevermore to książka, która z pewnością mam nam wiele do zaoferowania. Mamy to ramons, horror, trochę humoru. Nie jest to kolejna pusta powieść , która oprócz oklepanej historii rodem z Hollywood ... więcej »
Autor: Kelly Creagh Tytuł: "Nevermore" Wydawnictwo: Jaguar Stron: 456 "Naucz się budzić w swoich snach, Isobel! Inaczej wszyscy będziemy zgubieni". Powiem tak: ostatni raz ulegam opinii otoczenia i sięgam po książkę z tak wielkimi nadziejami widząc, że wszyscy wokół wychwalają j... więcej »
Przy wybieraniu książki, której strony miały zapełnić moje najbliższe wolne chwile, nie planowałam, że będzie nią mroczny romans. ”Nevermore: Kruk” na pierwszy rzut oka to latorośl słynnej, aż do obrzydzenia, ”Sagi Zmierzch”. Jednak, po wejściu w fabułę powieści, szybko można się przekonać, że to... więcej »
Kelly Creagh to przesympatyczna, młoda, amerykańska autorka, pasjonatka twórczości Edgara Allana Poego, dobrej kawy, a także starożytnej sztuki tańca brzucha. Kelly to nie tylko pisarka, ale również instruktorka sztuki tańca brzucha. Jej debiut literacki - "Nevermore" spotkał się z zaskakującym ... więcej »
Dawno nie było książki, która byłaby tak intensywnie reklamowana jak "Nevermore. Kruk" autorstwa debiutującej Kelly Creagh. Jeszcze sporo przed wydaniem książki u nas na blogach pojawiały się banery zapowiadające, do książek wydanych w październiku dołączone były kalendarzyki.... O "Kruku" także ... więcej »
“Szkarłatna śmierć”, “Kruk”, “Ligeja”, “Człowiek tłumu”, a to tylko niektóre tytuły twórczości Edgara Allana Poe’go, wybitnego amerykańskiego pisarza, który dla swojego narodu jest tym, kim dla nas może być Adam Mickiewicz. Wiersze tego pisarza są dla mnie magnetycznie przyciągające. Czytając, od... więcej »
"Nie ma nic z wyjątkiem cierpienia i żalu, gdy myślimy o rzeczach i ludziach, których nie możemy mieć, o możliwościach, których nigdy nie zyskamy."* Kelly Creagh to przesympatyczna młoda kobieta, pasjonatka kawy, literatury Edgara Allana Poego oraz starożytnej sztuki tańca brzucha. Gdy n... więcej »
Wczoraj udało mi się skończyć czytać „Nevermore”. Poznałam tę książkę może w listopadzie, może w grudniu tamtego roku. Znalazłam ją gdzieś w zapowiedziach i bardzo mnie zaciekawiła. Można powiedzieć, że lubię gatunek paranormal romance, więc zapisałam ją sobie gdzieś w pamięci. Chciałam... więcej »
Kiedy wybieram jakąś książkę kieruję się trzema czynnikami: opinią innych, opisem z tyłu oraz własnymi odczuciami towarzyszącymi mi podczas zakupów. Zalana morzem pozytywnych recenzji na temat „Nevermore. Kruk” czym prędzej zakupiłam owe dzieło, by samej wyruszyć w niesamowitą podróż. Jakie było ... więcej »
Nevermore.
Recenzent: trabska
Kilka słów o autorce. Kelly Creagh to początkująca autorka. 'Nevermore' to jej debiut. Mówią że jest pasjonatką kawy. Ja po lekturze jej książki mam wrażenie że jest to młoda, pełna pozytywnej energii kobieta. Z ogromnie rozwiniętą wyobraźnią. Czy bardzo odbiegam od prawdy ? Isobel jest kapita... więcej »
„Nie ma nic z wyjątkiem cierpienia i żalu, gdy myślimy o rzeczach i ludziach, których nie możemy mieć, o możliwościach, których nigdy nie zyskamy.” Czym są sny? A w takim razie czym jest rzeczywistość? Czy możemy panować nad swoimi snami, zmieniać je pod swoje dyktando, czy może one przychodzą... więcej »
Pewnego dnia. Nowy projekt. Przydzielenie Ciebie, czirliderki do gotha. Razem macie zrobić projekt o twórczości Edgara Allana Poego. Ale co jeżeli to doświadczenie zmieni was? Na Zawsze? Co jeżeli zaczniesz dostrzegać rzeczy, których nikt inny nie widzi? Wariować? Mroczne stwory pojawiające się n... więcej »
„Martwą ciszę wiercąc wzrokiem, nie ruszyłem się ni krokiem, Tylko drżałem, śniąc na jawie sny o jakich nie śnił nikt.”* Isobel to popularna cheerleaderka, która nigdy nie miała większych problemów. Jej życie zostało już zaplanowane, jeśli nie przez nią, to przez otoczenie. Śliczna cheerleade... więcej »
W Jaguarze widać, że wiedzieli, co robią, gdy przyszło im wydawać „Nevermore. Kruk” Kelly Creagh. Nietuzinkowa okładka i naprawdę dobry papier połączone z przemyślanym marketingiem zrobiły swoje. Pierwsza część historii inspirowanej twórczością Edgara Allana Poego okazała się hitem. Sięgnęłam p... więcej »
Kelly Creagh jest pasjonatką twórczości znanego amerykańskiego poety - Edgara Alana Poego. Poza byciem pisarką, jest także profesjonalną tancerką i instruktorką. Nevermore. Kruk, to jej debiutancka powieść, która odniosła spory sukces. Isobel jest kapitanem szkolnej drużyny cheerleaderek. Wes... więcej »
"Nokowie, Nokowie do drzwi znów pukają." * "Nevermore. Kruk" to debiut młodej pisarki pochodzącej ze Stanów Zjednoczonych. Kelly Creagh mieszka w Louisville w Kentucky i jest miłośniczką tańca brzucha oraz twórczości Edgara Allana Poego. Właśnie w związku z jej miłością do Poego zrodził się po... więcej »
,,A kruk sterczał niewzruszenie na Pallady biustu scenie, Rzekłszy jedno tylko słowo, jakby duszę zawarł w nim. Ani słowa już nie wznieci, nieruchomym ślipiem świeci, Aż szepnąłem: "On odleci, rzuci domu mego próg. Zniknie za dnia jak nadzieje, rzuci mój samotny próg". "Nevermore!", zakracz... więcej »
Życie Isobel było idealne. Miała swoją ekipę, jako czirliderka była najlepszą skaczącą, nie miała większych problemów. Wszystko zaczęło się walić, gdy przydzielono ją w parze do Varena, aby napisali razem wypracowanie. Gdy dziewczyna powoli wkraczała w zagadkowy świat chłopaka, jej ułożone życie,... więcej »
"Przebywanie we śnie oznaczało, że człowiek znajduje się we własnej wyobraźni, prawda? Więc dlaczego to się wydawało takie rzeczywiste." Kelly Creagh to profesjonalna tancerka i instruktorka w tymże fachu. Pasjonuje się twórczością Edgara Allana Poego, co widać w jej debiutanckiej powieści "Ne... więcej »
Isobel miała swoje zwyczajne życie i zwyczajne problemy. Była kapitanem drużyny cheerleaderek, miała swoją paczkę (elita, jakże by inaczej) i chłopaka. Ale jej spokojny świat zaczął się powoli sypać za sprawą projektu na zajęcia z angielskiego, a raczej przydzielonego jej partnera. Varen, znany w... więcej »
Dodali do kolekcji
Hayley
AstroZombie
Micki
Etreinte
Sallymy
tala86
iziu08
Cropka
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!