Niania w Nowym Jorku Nicola Kraus

Okładka Niania w Nowym Jorku
autor:
Nicola Kraus
wydawnictwo:
ZNAK
data wydania:
2010
ISBN:
9788324008568

Opis

Międzynarodowy bestseller! Ponad 70 tysięcy egzemplarzy sprzedanych w Polsce. Niania w Nowym Jorku to historia dwudziestokilkuletniej Nanny, która jako opiekunka czteroletniego chłopca staje się świadkiem rodzinnego piekiełka skrywanego za pozorami normalności. Młode autorki, wcześniej pracujące jako zawodowe nianie, z drapieżną ironią ukazały współczesny model rodziny, wynaturzony przez wszechobecny kult konsumpcjonizmu: pozbawioną uczuć matkę, nieobecnego i zajętego romansami ojca i dziecka tęs..kniącego za miłością i czułością rodziców. Niania w Nowym Jorku to opowieść pełna ciętego humoru, a przy tym wzruszająca i na wskroś prawdziwa. To z jednej strony wariacko śmieszny opis licznych perypetii, a z drugiej ? gorzka satyra na styl życia, w którym wszystko ma większą wartość niż uczucia najbliższych. Wkrótce premiera filmu Niania w Nowym Jorku ze Scarlett Johansson w roli głównej!

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Ten wpis mógłby się zawierać w jednym słowie: REWELACJA. Kiedy zobaczyłam tę pozycję w antykwariacie przyciągnęły mnie tylko słowa „Nowy Jork”. Nie wiedziałam czego się spodziewać. Książkę przywiozłam do domu i włożyłam w stos innych, przeznaczonych do przeczytania. Traf chciał, że nie poleżał... więcej »
Dwudziestokilkuletnia opiekunka do dzieci, Nanny, dostaje posadę u państwa X, bogatej, nowojorskiej rodziny. Jej zadaniem jest opieka nad ich czteroletnim synem, Grayerem. Chłopczyk początkowo nie jest zbyt przychylnie nastawiony do nowej niani, jednak szybko się do niej przywiązuje. Rodzice n... więcej »
„Niania to książka lekka i dowcipna. Nie powinien jednak zmylić nas jej wesoły ton. W istocie porusza poważny problem, dotyczący także nas. Obrazoburcza i nowoczesna; przyjemna i ważna zarazem.’’ Nanny podejmuje pracę opiekunki do dziecka. Jej podopieczny (Grayer) nie przejawia chęci poznan... więcej »
Nanny, z powodu braku pieniędzy szuka pracy jako niańka. Podczas spaceru poznaje czteroletniego chłopczyka imieniem Grayer. Akurat matka chłopca Pani X szuka dla niego niani. Dziewczyna udaje się na rozmowę kwalifikacyjna, Nanny okazuję się idealna do tej pracy przez co szybko ją dostaje. Graye... więcej »
Dodali do kolekcji
jotgol
mpaquerette
sandra_katarzyna
Lloret
Azzura
jestemzabujana
hayde
kicia
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!