Nie opuszczaj mnie Kazuo Ishiguro

Okładka Nie opuszczaj mnie
autor:
Kazuo Ishiguro
wydawnictwo:
ALBATROS
data wydania:
2007
ISBN:
9788373595026

Opis

Kathy, Ruth i Tommy uczą się w elitarnej szkole z internatem - idylicznym miejscu w sercu angielskiej prowincji. Nauczyciele kładą tu wielki nacisk na twórczość artystyczną i wszelkiego rodzaju kreatywność. Tym, co odróżnia tę szkołę od innych jest fakt, że żaden z uczniów nie wyjeżdża na ferie do rodziny. Życie w Halisham toczy się pozornie normalnym trybem: nawiązują się młodzieńcze przyjaźnie, pierwsze miłości, dochodzi do konfliktów między uczniami a nauczycielami. Stopniowo w wyniku przypadk..owych napomknień i aluzji, wychodzi na jaw ponura, zarazem przerażająca tajemnica...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Książkę dostałam na urodziny. Tak się złożyło, że prosiłam o coś innego, co innego dostałam i byłab zniechęcona. Książka poleżała przez jakiś czas, a konkretnie przez kilka miesięcy. Po parokrotnym pytaniu mojej przyjaciółki: „I jak? Przeczytałaś?”, wreszcie się nad nią zlitowałam i wzięłam do rę... więcej »
Gdzieś na angielskiej prowincji mieści się szkoła z internatem Hailsham. Na pierwszy rzut oka jest to szkoła taka sama jak każda inna, zapewniająca dzieciom odpowiednie wykształcenie, rozwijająca ich pasję i zainteresowania, dbająca o ich zdrowie oraz kondycje fizyczną i psychiczną. Jednak gdy z... więcej »
Dodali do kolekcji
staszek89
Nancy
piwonia
Distant
tanashii
anhelo
gosiaw
prych
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!