Niemożliwe Nancy Werlin

Okładka Niemożliwe
autor:
Nancy Werlin
wydawnictwo:
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
data wydania:
2011

Opis

Lucy odkrywa, że wiele pokoleń temu na kobiety w jej rodzinie rzucono klątwę. Muszą wypełnić trzy niemożliwe do wykonania zadania, aby nie popaść w szaleństwo z chwilą narodzin pierworodnej córki. Jak ma sobie z nimi poradzić, skoro wysiłki jej przodkiń spełzły na niczym? Na szczęście Lucy może liczyć na pomoc opiekuńczych rodziców zastępczych i Zacha, przyjaciela z dzieciństwa, z którym zaczyna ją łączyć coraz więcej. Ale czy miłość i wsparcie najbliższych wystarczą, by pokonać odwieczne zło?.. />
Nastrojowa książka inspirowana staroangielską balladą „Targ w Scarborough” łączy w sobie tajemnicę, opowieść fantasy i romans.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Po wielu pozytywnych recenzjach, w których książka okrzyknięta została niemal zachwycającą, postanowiłam sprawdzić czy na takie miano zasługuje. Główna bohaterka Lucy na imprezie zostaje zgwałcona przez kolegę, który po tym incydencie popełnia samobójstwo. Po pewnym czasie okazuje się, że dziew... więcej »
A jednak
Recenzent: Cornelie21
Autorka książki, którą miałam przyjemność przeczytać, w posłowiu mówi o tym, skąd wziął się pomysł na „Niemożliwe”. Zasłyszana kiedyś piosenka Targ w Scarborough stała się inspiracją, na której luźno oparła swoją powieść. Wydaję mi się, że to ciekawy zabieg, ale o tym za chwilę. Lucy jest sied... więcej »
Lucy od zawsze mieszka w rodzinie zastępczej. Jej matka po urodzeniu córki postradała zmysły. Dziewczyna nie lubi, gdy jej biologiczna matka ich niezapowiedzianie odwiedza. Nie lubi tych spotkań. Nie rozumie zachowania swojej matki, ale z czasem ma je osobiście zrozumieć. Lucy dowiaduje się, e na... więcej »
"Niemożliwe" to piękna i nastrojowa powieść. Długo ostrzyłam sobie na nią pazurki, aż w końcu dostałam ją w swoje łapki. I nie żałuję, naprawdę było warto ją przeczytać. Jednak oczekiwałam czegoś lepszego i przyznaję, że trochę się zawiodłam - niestety. Pomimo tego jest to warta przeczytania lekt... więcej »
„Dziewczę od mej klątwy nie uwolni się, Szałwia, rozmaryn, tymianek i nać. Dopóki nie wykona zadań trzech W pułapce mej miłości będzie trwać.”* Spokojne dotąd życie przemienia się w coś nie do uwierzenia. Klątwa, która czyha na kobiety z Twojej rodziny od pokoleń. Tajemnice, dziwne listy i... więcej »
Niezwykła historia opowiadająca o dziewczynie na, którą rzucono klątwę, a raczej na jej rodzinę...Każda z kobiet należąca do tego rodu miała wykonać trzy niemożliwe do wykonania zadania:uszyć koszulę bez szwów, znaleźć akr ziemi między morza brzegiem, a wodami słonymi oraz zaorać ją kozim rogiem ... więcej »
Mam taki zwyczaj, że od razu po przeczytaniu książki nie potrafię napisać recenzji. Po zakończeniu lektury wciąż buzują we mnie emocje, bo niekiedy zakończenia potrafią naprawdę zaskakiwać i powodować ciągłe zastanawianie się nad kontynuacją albo jej brakiem. "Niemożliwe" jest wyjątkiem, będąc ju... więcej »
Dodali do kolekcji
erosz
gabka123
Astrum
sachiko
kwiatsniegu
Bujaczek
SlumberGirl
Nacia13
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!